FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

U 18 bojovala, ničily ji však lacino inkasované góly: 5:5 se Zbraslaví

05. 11. 2023

U 19 „B“ – Palčivá potřeba vyhrát poslední tři utkání podzimu proti třem soupeřům, kteří se rovněž pohybují u dna tabulky, dostala hned v prvním z nich trhlinu. Rezerva staršího dorostu Slavoje Vyšehrad se v neděli 5. listopadu nedokázala vyvarovat hrubých chyb v defenzivní činnosti, které hosté vždy ihned velmi efektivně, nekompromisně a opakovaně trestali. Výsledkem je proto hodně hubená domácí remíza 5:5 s předposlední Zbraslaví, a tak i dvě kola před koncem podzimní části zůstává naše U 18 na posledním 14. místě tabulky Pražského přeboru U 19.

Zápas s řadou zvratů měl tento vývoj skóre: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4 a 5:5. Za domácí tým dvakrát skóroval Antoni Dinov (na snímku), z toho jednou z penalty, po jednom  gólu přidali Martin Azilinon, Martin Kylar a Ondřej Šíma. Na všech pěti gólech domácího týmu se podílel buď asistencí, v mezihře nebo rozehranou standardkou defenzivní záložník Štěpán Kefurt. Jenomže… Dělba bodů v tomto utkání je pro Vyšehrad B jasnou a dost nepříjemnou ztrátou.

Oproti předchozímu zápasu ve Stodůlkách doznala základní sestava naší U 18 sedmi změn: brankáře Grushynského, Tesaře, Korkotse, Klinku, Krasikova, Mohammeda a Z. Svobodu nahradili tentokrát Fischer, Gumiňski, Průša, Kefurt, Azilinon, Schrank a J. Špaček. Již ve 2. min. si Azilinon dvakrát vyměnil míč narážečkami s Kefurtem a lobem pod břevno přehodil brankáře Hampla: 1:0! V 9. min. mohl dát Azi druhý gól, po přihrávce od Dinova těsně minul. V 10. min. ale přišla fatální ztráta míče před vlastním vápnem a Potočár trestal střelou k tyči: 1:1.

Další šanci měl Dinov, brankář hostí jeho střelu vyrazil. V 16. min. přišla druhá akce Zbraslavi a z ní hned druhý gól: centr zleva přes dva zadáky domácích, klička na malém vápně přes dalšího obránce Vyšehradu B a Hradecký otočil skóre na 1:2.

Ve 23. min. se tlačili do zakončení J. Špaček i Azilinon, brankář hostí neudržel míč, který vyválčil Kefurt a od něj se odrazil k Dinovovi, jenž vyrovnal: 2:2! Vzápětí Špaček těsně minul, Kefurt v šanci zakopl o míč, hosté naopak znovu tvrdě trestali. Přesně po půlhodině hry přišel centr na osamoceného a nepokrytého M. Špačka, jehož první střelu Fischer sice chytil, ale druhou už ne: 2:3. Dvě minuty nato Kefurt rozehrál zleva rohový kop, k zakončení se dostal J. Špaček, brankář hostí míč vyrazil, ale k dorážce se prodral Kylar: 3:3!

Ve 36. min. mohl získat vedení J. Špaček, leč vysoko přestřelil. Ve 43. min. ale Kefurt kolmou přihrávkou našel nabíhajícího Azilinona, ten se dostal do kontaktu s brankářem hostí a ozval se hvizd sudího. Dinov z penalty získal Vyšehradu B poločasové vedení: 4:3!

Gól „do šatny“ byl ovšem, jak se po změně stran ukázalo, motivací bohužel spíš pro Zbraslav. Ve druhé půli byla totiž většinou aktivnější, na což nebyl hezký pohled, protože tenhle zápas měl tým hrající v modrých dresech rozhodně zvládnout. Přitom hned po zahájení druhé půle po rohou Kefurta Kylar hlavičkoval těsně vedle. Vzápětí zkusil zakončit hlavou i Kefurt, brankář míč chytil. Později J. Špaček těsně minul a také Tesař v polovině druhé půle přestřelil.

V 76. min. ale přišla další fatální chyba při rozehrávce a zelení zase efektivně trestali, úplně volný Hradecký srovnal na 4:4.

V 81. min. byl faulován ve vápně hostí Kefurt, tentokrát ale píšťalka nezazněla. Hrálo se dál, přesněji Šíma hrál dál, trefil míčem hráče Zbraslavi Kadlece a od něj se odrazil do sítě: 5:4! Dvě minuty nato převzal míč od Mohammeda J. Špaček, v plné rychlosti obešel i brankáře Hampla, jenomže těsně minul zcela odkrytou bránu.

Hosté vycítili poslední příležitost vyrovnat, a ta se jim naskytla poté, co přišla další chyba na hranici vápna domácího týmu, faul a standardka. V 89. min. Potočár z přímého kopu trefil tak, že lépe to už nešlo, střela těsně nad zemí se vyhnula zdi domácích hráčů a zapadla přesně k tyči: 5:5. Z pohledu domácího týmu to bylo hodně depresivní a negativní rozuzlení zápasu. Když už to nešlo jinak než s pěti obdrženými góly, měl zápas skončit 8:5 nebo 10:5, protože dostatek šancí na to byl.

Naši U 18 čekají na podzim ještě dva zápasy: v sobotu 11. listopadu v 10.30 hod. na Libuši (jedenáctá v tabulce) a v sobotu 18. listopadu v 10 hodin doma se Zličínem (třináctý v tabulce).

U 19: Slavoj Vyšehrad B – SK Zbraslav 5:5 (4:3)

10. kolo Pražského přeboru staršího dorostu, hráno v neděli 5. listopadu 2023 na Vyšehradě. Branky: 23. a 43. Dinov (druhá z pen.), 2. Azilinon, 32. Kylar, 81. Šíma – 10. a 89. Potočár, 16. a 76. Hradecký, 30. M. Špaček. Střely na branku: 10:10. Střely mimo: 10:4. Soupeřem zblokované střely: 1:1. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 5:1. Rozhodčí: Hodánek – Hanzlík, Hájek. ŽK: Gumiňski – Patočka. Diváků: 20.

Vyšehrad U 18: Fischer – A. Frank (76. Prachař), Gumiňski, Kylar, Průša (27. Tesař) – Šíma, Kefurt – Azilinon (76. Krasikov), Schrank (60. Mohammed), J. Špaček – Dinov. Na lavičce byl ješt připraven brankář Grushynskyy. Trenéři Daniel Růžička, Zdeněk Jaroš a Jan Dovrtěl.

Zbraslav U 19: Hampl – Bureš, Vavřínek, Klufa, Vejvoda (61. Kadlec) – Patočka, Černoch, Bláha, M. Špaček – Hradecký (80. Čejka), Potočár. Trenéři Ondřej Bláha a Petr Šimoníček.