TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

Ještě jeden duel staršího dorostu Vyšehrad U 19 podlehl 3:5 Slavii U 17

11. 12. 2021

U 19 – Neplánovaně ještě jedno utkání odehráli v roce 2021 starší dorostenci Slavoje Vyšehrad. Využili náhlou nabídku Slavie, a tak se v sobotu 11. prosince utkali s jejími mladšími dorostenci v Horních Počernicích. Domácí červenobílé naděje zvítězily 5:3. Góly našeho mužstva vstřelili Jakub Štěpánek, Dominik Slapnička a Jakub Peterka z penalty. Ještě pět minut před koncem utkání byl přitom stav 3:3, v jeho závěru však dali mladí slávisté dva góly, a rozhodli tak zápas ve svůj prospěch.

Trenér naší U 19 Dominik Gerža okomentoval zápas svými slovy takto: „Utkání hrané na v Horních Počernicích jsme nezačali dobře a již ve 2. minutě jsme inkasovali po centru z levé strany úvodní branku. V dalších minutách jsme byli pod tlakem a brankář Kotlín nás dvěma zákroky uchránil navýšení skóre. Postupně jsme ale vyrovnali hru a Pfaf po dobré kombinační akci přestřelil. Ve 20. minutě po pěkné individuální akci domácích a chybě našeho středu obrany jsme již prohrávali 2:0. Vzápětí ve 25. minutě jsme kontrovali vydařenou akcí Peterky a nechytatelným zakončením Štěpánka pod břevno. V další možnosti Monyč nedotáhl individuální únik a ve 38. minutě jsme po centru a hlavičce domácích znovu inkasovali na 3:1. Těsně před poločasem ve 44. minutě se nám povedlo snížit dalekonosnou střelou Slapničky na 3:2.

Ve druhé půli bylo utkání vyrovnané a domácí se již nedostávali do šancí. V 70. minutě po faulu na Slapničku vyrovnal z penalty Peterka na 3:3. Bohužel v 82. minutě po naší individuální chybě zachytili domácí zpětnou přihrávku a po kličce Kotlínovi vedli 4:3. V 85. minutě po rohu a nacvičeném signálu soupeř definitivně rozhodl zápas střelou pod břevno na 5:3. V závěru, po akci Peterky, těsně minul branku Slavie Klaban."

Slavia Praha U 17 – Slavoj Vyšehrad U 19  5:3 (3:2)

Přípravné utkání v sobotu 11. prosince 2021 v Horních Počernicích. Branky: 2., 20., 38., 82. a 85. góly domácích – 25. Štěpánek, 44. Slapnička, 70. Peterka z pen.

Vyšehrad U 19: Kotlín – Holan, Procházka, J. Toman, Vodička – Pfaf (46. Škop), Slapnička, Klaban (46. Laštůvka), Monyč – Štěpánek, Peterka. Trenér Dominik Gerža.