TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

U 19 porazila 4:2 mladé Ukrajince z polské Lodže, dva góly dal Dunda

20. 11. 2021

U 19 – Starší dorostenci Slavoje Vyšehrad mají za sebou už dva zápasy přípravy. V sobotu 20. listopadu porazili na domácí půdě své vrstevníky z mezinárodní sportovní akademie v polské Lodži 4:2: soupeř se však představil nikoliv s Poláky, ale s kompletním týmem Ukrajinců, a to nejen hráčů, i trenérů. Dva góly našeho mužstva vstřelil Jan Dunda, který nastoupil až do druhé půle, po jednom pak připojili Jakub Peterka z penalty a Maxim Pfaf.

Již po třech minutách hry byl ve vápně soupeře faulován Peterka a trenér Gerža, který se tentokrát musel ujmout píšťalky rozhodčího, odpískal nedovolený zákrok. Sám Peterka z penalty otevřel skóre: 1:0! O deset minut později ale po rohovém kopu vyrovnal Kolesnyk na 1:1.

Po půlhodině hry a faulu na Monyče se předvedl kránou střelou z trestného kopu pod břevno Klaban, ukrajinský brankář ale parádní robinzonádou vytěsnil míč do zámezí. Byl to asi nejhezčí moment utkání, ale podobný zákrok měl na druhé straně i Kotlín.

Pět minut po změně stran po přihrávce od Pfafa si naběhl zprava před bránu Dunda a střelou na přední tyč získal znovu vedení: 2:1! Pět minut nato trefil Nedavaška z trestného kopu takřka do šibenice, brankář hostí byl na místě.

V 66. min. ale po přihrávce od Šrejbera trefil zpoza vápna k tyči Pfaf: 3:1! O deset minut později přihrával Peterka a Dunda opět po akci z pravé strany dal svůj druhý gól: 4:1! V 83. min. ještě kontroval Kuushynov na 4:2.

Za týden v sobotu 27. listopadu naše U 19 přivítá na Vyšehradě své vrstevníky z Prahy 6-Vokovic, tj. starší dorostence Aritmy. Výkop je ve 12 hodin.

U 19: Slavoj Vyšehrad – MSMS Lodž 4:2 (1:1)

Přípravné utkání v sobotu 20. listopadu 2021 na Vyšehradě. Branky: 50. a 76. Dunda, 4. Peterka z pen., 66. Pfaf – 14. Kolesnyk, 83. Kuushynov. Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 4:6. Soupeřem zblokované střely: 2:3. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:1. Rozhodčí: Gerža. Bez karet. Diváků: 30.

Vyšehrad U 19 první poločas: Kotlín – Nedavaška, Procházka, J. Toman, Klaban – Monyč, Slapnička, Pfaf (30. Laštůvka), Lískovec – Peterka, Zdobnický (25. Šrejber).

Vyšehrad U 19 druhý poločas: Kotlín – Nedavaška (65. Klaban), Procházka (65. J. Toman), Slapnička (68. Lískovec), Borský – Laštůvka, Pfaf (68. Peterka), Karas, Šrejber – Dunda, Burkuš. Trenér Mirko Beuk.