FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Ještě jeden zápas U19: porážka 2:3 s dorostenci z jižního Holštýnska

04. 08. 2022

U 19 – Pouhých 65 hodin před zahájením nového ročníku České ligy staršího dorostu nastoupila „devatenáctka“ Slavoje Vyšehrad k poslednímu zápasu letní přípravy. Ve čtvrtek 4. srpna v podvečer podlehla doma na Vyšehradě 2:3 týmu JFV Südholstein, účastníkovi třetí nejvyšší německé soutěže této věkové kategorie. Za domácí skórovali Adam Gruntorád a Daniel Laštůvka z penalty, za hosty ze severu Německa (holštýnskou metropolí je město Kiel) Mustafa Dikdere, Kevin Saaw a v nastaveném čase Marten Soder.

Mladí Němci předvedli v první půli zejména mimořádnou produktivitu, když z obou svých brejků udeřili a skórovali: v 10. min. Dikdere a ve 22. min. Saaw. Mezitím Vyšehrad kontroval pohotovým volejem Cvoreně, který ale brankář soupeře výborně kryl. Deset minut před poločasem vybojoval míč před vápnem soupeře Gruntorád a snížil: 1:2!

Po změně stran se obraz hry změnil, hru měl stále víc ve své moci domácí Vyšehrad. V 74. min. po faulu na Karase Laštůvka z penalty vyrovnal: 2:2! V 80. min. byla sám faulován těsně před vápnem Laštůvka a Gruntorád z trestného kopu trefil do šibenice, jenomže německý brankář vynikajícím zákrokem vytěsnil balon na roh. Gólovou šanci měl pak Šoškič, ale těsně přestřelil, podobně jako o chvilku později Gruntorád.

Závěrečné minuty utkání však patřily hostům. Nejprve Pihera výborným zákrokem zmařil gólovou šanci hráčů v bílých dresech a hned nato měl štěstí, když se otřásla tyč jeho brány. V nastaveném čase ale přece jen kapituloval, křížnou střelou z pravé strany ho prostřelil Soder: 2:3.

V neděli 8. srpna v 10 hodin už přijde na řadu premiéra nového ročníku 2022/23: dorostenci Vyšehradu přivítají doma své vrstevníky z Chrudimi.

V České lize staršího dorostu jsme hráli naposledy s týmem Chrudimi před sedmi lety: v sezoně 2015/16, kdy ji právě tento východočeský celek vyhrál (před Duklou, Slavií B a Meteorem). Tehdy skončil podzimní vzájemný duel Vyšehrad – Chrudim 3:4 (branky Janoušek 2 a Mamedov – Kalas a Tlapák po 2) a jarní odveta Chrudim – Vyšehrad, která se však hrála již v únoru, 5:0 (branky Kopecký, Jelínek, Stránský, Vašulín a vlastní Šlegl).

U 19: Slavoj Vyšehrad – JFV Südholstein e.V. 2:3 (1:2)

Přípravné utkání starších dorostenců ve čtvrtek 4. srpna 2022 na Vyšehradě. Branky: 35. Gruntorád, 74. Laštůvka z pen. – 10. Dikdere, 22. Saaw, 90. (+2) Soder. Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 8:3. Soupeřem zblokované střely: 6:1. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 1:1. Rozhodčí: Jambor. Bez karet. Diváků: 16.

Vyšehrad U 19 první poločas: Pokorný – Kazda (23. Klinka), Králík, Blín, Šindler (23. Romanishak) – Holan, Laštůvka, Cvoreň (40. Šindler), Klaban – Lískovec, Gruntorád.

Vyšehrad U 19 druhý poločas: Pihera – Klinka (68. Králík), Kazda (68. Blín), Holan, Romanishak (68. Lískovec) – Karas, Šindler (68. Gruntorád), Klaban (68. Laštůvka), Burkuš – Šoškič, Prýmas. Trenéři Dominik Gerža, Zdeněk Jaroš a Mirko Beuk.