FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 18 remizovala s SK Libuš 3:3: dvě branky dal Šoškič, jednu Klinka

03. 08. 2022

U 19 „B“ – Rezerva staršího dorostu Slavoje Vyšehrad se po sestupu z České divize U 19 dává pomalu znovu dohromady, aby v nadcházejícím ročníku pražského přeboru odehrála pokud možno co nejdůstojnější roli. Ve středu 3. srpna se představila na hřišti Sokolu Písnice, kde remizovala s tamní „devatenáctkou“ SK Libuš 3:3. Domácí vedli už 2:0, ale Vyšehrad B díky dvěma gólům Petara Šoškiče a jednomu Dominika Klinky otočil skóre na 2:3. Libuš ale ještě stihla vyrovnat na konečných 3:3.

Vyšehrad B kromě toho třikrát trefil tyč nebo břevno a za stavu 2:3 skóroval Prýmas, jeho gól ale vinou odmávaného ofsajdu neplatil.

Modrý dres Vyšehradu oblékli jednak tři navrátilci (po jarní absenci Dunda s Dimitrovem a po delší pauze Prýmas), dále Šoškič, který hrál už před půl rokem v zimní pauze, jednak osm zcela nových tváří: brankář Pihera a Klinka ze Střešovic, dále Vlčkov z Viktorie Žižkov, Blín z Ostré, Ivan Procházka z Uhelných skladů, Barčák z TJ Unie Hlubina Moravská Ostrava či Ukrajinci Nechepkarenko a Ovdienko,

Domácí Libuš byla v první půli jednoznačně ativnějším týmem a ve 12. min. otevřel skóre Davizi: 1:0. O šest minut později mohl vyrovnat Romanishak, ale trefil tyč. Naopak v 19. min. zvýšil Větrovec na 2:0. Deset minut před poločasem ale utekl domácí obraně Šoškič a snížil na 2:1.

Sedm minut po zahájení druhé půle Prýmas trefil tyč a hned nato Klinka břevno domácí brány. V 57. min. po přhrávce od Šoškiče vyrovnal Klinka na 2:2 a jen o minutu později si své role vyměnili: z pravé strany hřiště odcentroval Klinka a u vzdálenější tyče doklepl zblízka do sítě Šoškič na 2:3. Další gól Vyšehradu B přidal z brejku Prýmas, byl mu však odmáván ofsajd. V 78. min. naopak vyrovnal Calta na 3:3.

Minutu před koncem utkání, po kolmé přihrávce od Klinky, běžel sám na domácího brankáře Šoškič, nicméně ho až komicky zastavil zdvižený praporek na pomezí a neexistující ofsajd. Zápas tak skončil remízou 3:3.

U 19: SK Libuš – Slavoj Vyšehrad B 3:3 (2:1)

Přípravné utkání starších dorostenců ve středu 3. srpna 2022 na hřišti Sokol Písnice. Branky: 12. Davizi, 19. Větrovec, 78. Calta – 36. a 58. Šoškič, 57. Klinka. Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 5:1. Soupeřem zblokované střely: 1:1. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 0:3. Rozhodčí: Plzák. ŽK: Průša (Vyšehrad B). Diváků: 20.

Vyšehrad U 18 první poločas: Pihera – Průša, Blín, Nechepkarenko, Borský – Romanishak, I. Procházka, Štěpnička, Schrank – Šoškič, Dunda.

Vyšehrad U 18 druhý poločas: Pihera – Ovdienko, Šavel, Dunda (75. Borský), Průša – Klinka, Blín, Vlčkov, Barčák (78. Romanishak) – Šoškič (67. Dimitrov), Prýmas (80. Šoškič). Trenéři Dominik Gerža, Mirko Beuk a Zdeněk Jaroš.