Již druhá ostudně vysoká porážka na vlastním stadionu: 0:4 s Pískem

09. 10. 2021

„A“-muži – Žádné jiné z celkově dvaatřiceti mužstev dvou skupin ČFL neinkasovalo tolik branek na domácím stadionu, co exdruholigový Slavoj Vyšehrad: 18. Venku to ještě docela jde, ale doma je to pohroma. Po výprasku od Loko Vltavín sice přišla plzeňská vzpruha, ale v sobotu 9. října následoval další zápas na vlastním hřišti a další facka: 0:4 od Písku. Třetí domácí prohra v řadě současně znamená i pokles ze 7. na 8. místo tabulky. Další čtyři pražské týmy v soutěži jsou momentálně všechny v tabulce výš.

Šemíci nastoupili ve stejné základní sestavě jako předtím v Plzni. Utkání začalo hůř pro Jihočechy, v jeho úvodu se jim zranil hrotový útočník Belej a musel odstoupit. Nahradil jej Voráček, který o několik minut později připravil vedoucí branku svého týmu, ale po dost kontroverzní situaci za hranou pravidel jak fotbalových, tak i fair play. Videozáznam to spolehlivě prokazuje.

Ještě za stavu 0:0 po necelé čtvrthodině hry mohl jít Slavoj do vedení, kdy ve 14. min. prošel centr Kubeše z levé strany napříč vápnem až ke vzdálenější tyč, Suchanovi ale chyběl krok, aby na něj dosáhl a zblízka zakončil. Minutu nato prošel středem hřiště Drobílek, „nabil“ Vojtovi, jeho střela však byla zblokována. V polovině první půle byl Vyšehrad hodně blízko k vedoucímu gólu po Šanderově rohovém kopu, Kubešově střele a Vojtově teči, ale míč v bráně neskončil.

Až potom si začal vytvářet nebezpečné situace také Písek, a vlastně hned první také využil. Ve 25. min. po autovém vhazování na vlastní polovině hřiště Šandera zpětnou přihrávkou našel Opluštila, ten ale uklouzl a navíc do něj strčil Voráček. Byl to dost nefér, což ale rozhodčí Šulcová přehlédla, respektive nechala pokračovat ve hře, a hosté toho bezezbytku využili. Voráček odcentroval a u vzdálenější tyče Koreš ve skluzu zblízka poslal balon do sítě: 0:1.

Ve 43. min. byl domácí tým blízko vyrovnávací brance. Po přihrávce od Matějíčka Šandera míč na pravé straně hřiště až téměř k brankové čáře a jeho polocentr-polostřela skončila na břevně písecké brány! Akce pokračovala a o chvíli později mohl dát vyrovnávací gól Suchan, který zakončoval z místa penaltového bodu, v přehuštěném prostoru ale neměl čas zamířit, střela mu tak nesedla a míč z jeho kopačky skončil v zámezí. Z náporu modrých na konci první půle bohužel nic nevzešlo.

Tři minuty po změně stran a centru z levé strany se ocitl sám před Šulcem hostující Kalousek, z vyložené šance minul domácí bránu. V 56. min. však hosté rozehráli z levé strany rohový kop, Kalouskovu střelu zpoza vápna Šulc vyrazil před sebe a dobíhající Pineau zblízka doklepl: 0:2.

O čtyři minuty později hráči ve žlutých dresech postupným útokem rozebrali domácí obranu a Koreš ze stejného místa jako předtím Pineau zakončoval: 0:3. To byl také signál k trojnásobnému prostřídání domácí sestavy.

Čtvrt hodiny před koncem utkání přišla zbytečná ztráta míče na půlící čáře, Písek šel do kontru a přečíslení tři na dva, které zakončil střelou na přední tyč Kalousek: 0:4. Ještě v 88. min. mohl dosáhnout alespoň čestného úspěchu Vandas, ale těsně minul píseckou bránu.

Zbývají už jen tři podzimní zápasy a všechny se budou hrát v Praze: v neděli 17. října v Horních Počernicích s béčkem Slavie, v sobotu 23. října doma s Rakovníkem a podzimní derniéra v neděli 31. října na Admiře. Všechny mají výkop v 10.15 hod.

Asistent Ondřej Švejdík (Vyšehrad): „Podíváme-li se na náš předchozí zápas v Plzni i na některé jiné, které jsme odehráli v tempu, kvalitě i zodpovědnosti, a srovnáme to pak s tímto utkáním, pak nezbývá než říct, že si to hráči musejí zanalyzovat sami mezi sebou. Největší rozdíl byl v přístupu a ochotě podat co nejlepší výkon. Samozřejmě, nebylo to u všech stejné, ale u některých jsem obrovsky zklamán. Znovu jsme jako první inkasovali, nicméně tentokrát nám ani tahle facka z první půle nestačila, abychom pak začali hrát. Zkrátka přístup a ochota jsou dvě základní věci, bez nichž se hrát fotbal nedá.“

Trenér Milan Nousek (Písek): „Tři body jsme si určitě zasloužili. Předvedli jsme velmi dobrý výkon, celý tým pracoval a plnil předem stanovenou taktiku. Věděli jsme, že Vyšehrad má problémy v obranné činnosti, a tomu jsme přizpůsobili i naše rozestavení. Zpevnili jsme střed hřiště, a díky tomu odrazili všechny nápory i ze vzduchu, sbírali míče a chodili do kontrů, které nám vycházely. Odměnou nám byly čtyři góly, takže jsem spokojen a chci poděkovat našim hráčům, jak utkání odmakali.“

Slavoj Vyšehrad – FC Písek 0:4 (0:1)

ČFL (10. kolo), hráno v sobotu 9. října 2021 na Vyšehradě. Branky: 26. a 60. Koreš, 56. Pineau, 76. Kalousek. Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 4:2. Soupeřem zblokované střely: 4:4. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:2. Rozhodčí: Šulcová – Milner, Pánek. ŽK: Drobílek, Vojta – K. Kulík, Pineau. Diváků: 107.

Vyšehrad: Šulc – Šandera, Opluštil, Tokar, Tvaroh (62. Hroník) – Drobílek (62. H. Gerža), Vojta (85. Topol) – Matějíček (62. Vaněk), Suchan, Kubeš (82. Nedavaška) – Vandas. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Borka a Sejdia. Trenéři Jaroslav Klíma a Ondřej Švejdík.

Písek: Satrapa – Mařík, Běloušek, K. Kulík, Kotrba – Schramhauser – Kalousek (80. V. Kulík), Koreš (80. Petr), Volf, Pineau (70. Sajtl) – Belej (10. Voráček, 80. Kynkor). Trenéři Milan Nousek, Rostislav Baďura a Radek Charvát.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2021 / 2022 A-tým