FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Juniorka porazila Podolí B 4:1, vítězství jistil hattrick Laštůvky

15. 10. 2023

„B“-muži – Sedm diváků, z nichž někteří ani nevydrželi po celých 90 minut, sledovalo v neděli 15. října měření sil béček Slavoje Vyšehrad a Slavoje Podolí. Malé lokální derby toho nabídlo pramálo, jen nezáživný a většinou pěší fotbal bez potřebné dynamiky a s minimem hezkých akcí. Z pohledu domácího týmu však určitě přineslo pozitivum v podobě vítězství 4:1, na němž měl lví podíl svým hattrickem Daniel Laštůvka (na snímku). Zbývající gól Vyšehradu B připojil další 19letý hráč Petr Borský.

Po jedenácti odehraných kolech skupiny A pražské I. B třídy se rezerva šemíků posunula v tabulce o jeden stupínek výš: z desátého na deváté místo.

Oproti předchozímu utkání v Troji došlo na čtyři změny v základní sestavě: namísto dorostenců Šťastného, Tesaře, Holého a Krasikova se tentokrát objevili v jedenáctce hrající trenér J. Klíma starší, Blín, Klinka a Prýmas.

Až do 19. minuty nic moc vidět nebylo, poté ale brankář Ženatý vyrazil ostrou ránu k tyči od kapitána hostí Moravce. Takřka z protiútoku šel Vyšehrad B do vedení. Prýmas vybojoval míč na pravé straně hřiště, odcentroval na vzdálenější tyč a Laštůvka zblízka doklepl balon k tyči: 1:0! Tři minuty nato byl faulován Prýmas, hrající trenér Klíma z přímého kopu našel D. Holana, jenž zprava odcentroval na zadní tyč a Borský poslal míč do sítě: 2:0!

Po necelé půlhodině hry vypálil z přímého kopu hostující J. Svoboda a jeho střela lízla břevno domácí brány. Zvýšit na 3:0 mohl Klinka, ale minul bránu. Naopak ve 39. min. Moravec nadvakrát propálil Ženatého a zdramatizoval vývoj skóre kontaktním gólem: 2:1. Minutu před poločasem, po centru od Prýmase, mohl dát gól na 3:1 Laštůvka, jeho pokus však byl zblokován.

Do druhé půle nastoupili Romanishak s Mackem, kteří pomohli alespoň trochu oživit nudnou podívanou. V 63. min. právě Romanishak přihrávkou vyzval ke skórování D. Holana, ten ale přestřelil. V 75. min. opět Romanishak odcentroval, tentokrát na Laštůvku, jehož zakončení brankář hostí kryl, ale míč mu vypadl, a Laštůvka toho využil k dorážce: 3:1!

V 85. min. po přihrávce od Macka poslal mí do sítě Nechepurenko, byl mu však odmáván ofsajd. Dvě minuty nato Romanishak našel Borského, jeho střelu gólman vyrazil a Laštůvka další dorážkou završil svůj hattrick: 4:1! Co se týče těch ofsajdů, domácí hráči v nich uvízili dvanáctkrát...

V nadcházejícím 12. kole se tým Vyšehradu B představí v neděli 22. října odpoledne na hřišti Sokola Lipence, aktuálně dvanáctého v tabulce. Výkop utkání je v 15.30 hod.

Slavoj Vyšehrad B – Slavoj Podolí B 4:1 (2:1)

11. kolo pražské I. B třídy (skupina A), hráno v neděli 15. října 2023 na Vyšehradě. Branky: 19., 75. a 87. Laštůvka, 22. Borský – 39. Moravec. Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 6:2. Soupeřem zblokované střely: 3:0. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 12:1. Rozhodčí: Gotthard – Tereba, Cichra. Bez karet. Diváků: 7.

Vyšehrad B: Ženatý – Škop, J. Klíma st., Blín, Nechepurenko – Borský, Klinka (46. Macek), Laštůvka, D. Holan – Prýmas (46. Romanishak), Dimitrov (71. Šavel). Hrající trenér Jaroslav Klíma starší, asistent Jaromír Jindráček.

Podolí B: Hromádko – Sklenář, kisza, Hořejší, Pokorný – Král, Salvet (46. Kolata), Sitta, L. Svoboda – Moravec, J. Svoboda. Trenér Jaroslav Šnobl.