FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Šemíci zvítězili 4:0 v Královicích, počtvrté v řadě naplno bodovali!

14. 10. 2023

„A“-muži – Poprvé po více než dvou letech si fotbalisté Slavoje Vyšehrad mohou užít radosti ze série čtyř vítězství za sebou. Na podzim roku 2021, což bylo ještě v ČFL, postupně vyhráli 3:2 v Benešově, 4:2 se Sokolovem, 3:0 v K. Varech a 3:1 s Hostouní; tentokrát si tuhle úspěšnou šňůru zopakovali v Pražská teplárenská přeboru. Po výhrách 4:2 s Braníkem, 3:1 na Přední Kopanině a 8:2 s žižkovským béčkem dobyli v sobotu 14. října také Královice výsledkem 4:0.

Přesně před rokem dal Slavoj v Královicích také čtyři góly, současně ale tři dostal – tentokrát se postaral o čisté konto brankář Lukáš Lisa. Do sítě domácích se dvakrát trefil Jiří Heřman (z toho jednou z penalty), po jedné brance připojili Tomáš Junek a Petr Krčmář. U třech gólů asistoval Matěj Prýmas.

Po jedenácti odehraných kolech se tak náš tým opět posunul o jeden stupínek výš v tabulce, tentokrát před Střešovice z pátého na čtvrté místo.

Oproti předchozímu zápasu s Žižkovem B došlo ke dvěma změnám v základní sestavě, v níž nahradili Vodičku a A. Krivosheeva uzdravení J. Holan s Krčmářem. Namísto nepřítomného A. Krivosheeva si kapitánskou pásku navlékl poprvé Heřman. Již ve 2. min. Lískovec vybojoval míč před vlastním velkým čtvercem, posunul jej doleva na Junka, ten přesprintoval Čičatku, zatáhl balon podél postranní čáry a odcentroval do vápna. Zde v souboji královický kapitán (a bývalý hráč Vyšehradu) Vacík fauloval Prýmase a Heřman z penalty otevřel skóre: 0:1!

O pouhých 54 vteřin později vedli už šemíci dvoubrankovým rozdílem. Matějíček získal míč na polovině hřiště, posunul zprava do středu na M. Krivosheeva, jenž našel Junka a ten přesnou trefou k bližší tyči zvýšil: 0:2!

Než uplynula půlhodina hry, měli po dvou dalších gólových šancích Heřman a Krčmář. Ve 33. min. mohl naopak vstřelit kontaktní gól domácí hráč Semančík, výborným zákrokem ale situaci zachránil Lisa. Ve zbývající části první půle měli ještě gólové příležitosti Junek a Prýmas, ale také nedali.

Hned po návratu ze šaten mohl skórovat opět Heřman, ale minul bránu. Domácí pak měli velkou šanci po rohovém kopu, Lády však míč do sítě nedokázal protlačit. V 56. min. Matějíček na levé straně hřiště krátkou zpětnou přihrávkou přiťukl Krčmářovi, ten odcentroval před branku, kde Prýmas sklepl míč Heřmanovi a ten zblízka pohotově zavěsil: 0:3!

V 60. min. po autovém vhazování vyšla hezká a rychlá kombinace, do níž se zapojilo svými přihrávkami a koncovkou sedm hráčů Vyšehradu: M. Krivosheev, Lískovec, Holan, opět M. Krivosheev, Junek, znovu M. Krivosheev, Heřman, Prýmas a nakonec doťukl míč zblízka Krčmář: 0:4! Byla to klasická rozborka, aniž by ji domácí přerušili.

Ve zbývající¨půlhodině hry už k ničemu zásadnímu nedošlo, Slavoj bez problémů kontroloval hru, na druhou stranu ale nevyužil možnosti dosáhnout ještě vyššího skóre, která se v tomto střetnutí otevřela.

Šemíci v utkání 12. kola přeboru přivítají doma na Vyšehradě béčko Motorletu. Hraje se v sobotu 21. října od 15.30 hod.

Trenér Martin Frýdek (Královice): „Sami sebe jsme poslali hned na začátku utkání do žumpy, když jsme si nechali dát dva úplně zbytečné góly. A to jich mohl dát soupeř i víc. Také jsme měli dvě až tři šance, ve snaze vrátit se do zápasu, ale bohužel: to málo, co si vypracujeme, beztak neproměníme. Ve druhé půli už hrál Vyšehrad v klidu, přidal další dva góly a naprosto zaslouženě zvítězil. Zato nás čeká ještě hodně práce.“

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Už ve třetí minutě jsme vedli 2:0, to ale naší hře paradoxně možná spíš uškodilo, protože jsme přestali běhat. V první půli jsme i tak zahodili značné množství šancí. Na druhé straně domácí měli také možnost vývoj utkání zdramatizovat, hlavně ve druhé půli měli po rohovém kopu velkou šanci dát gól na 1:2. Brankář Lisa nás zachránil od toho, abychom se zbytečně trápili a trnuli o výsledek. Po třetím gólu už ale bylo vše jasné.“

Sokol Královice – Slavoj Vyšehrad 0:4 (0:2)

Praž. přebor (11. kolo), hráno v sobotu 14. října 2023 v Královicích. Branky: 3. a 56. Heřman (první z pen.), 4. Junek, 61. Krčmář. Střely na branku: 3:14. Střely mimo: 1:9. Soupeřem zblokované střely: 4:3. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:0. Rozhodčí: Marek – Zelený, Kortanová. Bez karet. Diváků: 50.

Královice: Hubínek – Čičatka (46. Misbakhetdinov), Lády, Vacík, Malík – I. Habor – Semančík, Haluška, Janoušek, Nejeschleba (63. Muška) – Šemro. Trenéři Martin Frýdek, Ladislav Janoušek a Josef Navrátil.

Vyšehrad: Lisa – Lískovec, J. Holan, Pryšljuk (67. Blín), Romanishak (79. Borský) – Prýmas (67. Škop), M. Krivosheev, Matějíček, Junek (71. Laštůvka) – Krčmář (71. Dimitrov), Heřman. Na lavičce byl ještě připraven brankář Ženatý. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.