FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Juniorka připravila první porážku Újezdu Pha 4, lídrovi přeboru: 3:2!

29. 09. 2019

„B“-muži – Doma všechno, venku (skoro) nic! Taková je bilance rezervy mužů Slavoje Vyšehrad v první polovině podzimní části pražského přeboru. Na vlastním hřišti získal Vyšehrad B ze čtyř zápasů plný počet 12 bodů, zatímco venku jen jeden, navíc zachráněný vyrovnávacím gólem až v nastaveném čase.

V sobotu 28. září ale Vyšehrad B naopak v závěru utkání hájil těsné vedení 3:2 a nakonec také uhájil: proti vedoucímu týmu soutěže a současně obhájci prvenství z předchozího ročníku, tedy SK Újezd Praha 4. Svými góly se o vítězství postarali hráči z kádru A-mužstva: dvakrát se trefil po rohových kopech Ondřeje Brejchy stoper Ondřej Žežulka, jednou Adam Alexandr z penalty. V tabulce přeboru zůstali svěřenci trenéra Jaroslava Klímy na 6. místě.

V 15. min. Brejcha rozehrál z pravé strany rohový kop, brankář hostí Bojčuk na míč nedosáhl a u vzdálenější tyče číhající Žežulka ho poslal hlavou za jeho záda: 1:0!

V 17. min. Jeřábek fauloval Maceje a Alexandr z penalty zvýšil: 2:0! Trvalo ale jen slabou minutu a Navrátil snížil na 2:1.

Ve 32. min. ale Vejvar vybojoval rohový kop, ten opět rozehrál zprava Brejcha a opět hlavičkoval přesně Žežulka: 3:1!

Pět minut po změně stran se zranil v osobním souboji F. Babka a protože byl značně otřesen, odvezla ho sanitka do nemocnice na vyšetření. V 54. min. pronikl do vápna z levé strany Běhounek a krásnou křížnou trefou snížil na 3:2.

V 58. min. mohl vyrovnat Walter, ale Dočekal jeho střelu dokázal vyrazit. V 64. min. Walter rozehrál přímý kop a střelu kapitána Malčánka zblízka Dočekal skvěle kryl.

V 73. min. Alexandr rozehrál z levé strany trestný kop a nabíhající Žežulka zblízka trefil břevno! Dvě minuty nato mohl vyrovnat Doležel, svoji vyloženou šanci ale spálil – minul domácí bránu. V závěru utkání juniorka šemíků už své těsné vedení uhájila, a to i za cenu kouskování hry.

V dalším utkání Vyšehrad B nastoupí v sobotu 5. října v 16 hodin na hřišti Přední Kopaniny.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad B): „Porazili jsme první tým tabulky, s tím jsem samozřejmě spokojen. Podali jsme tentokrát velmi dobrý výkon a je jen škoda, že ho nedokážeme podávat opakovaně. Vyhráli jsme podle mého názoru zaslouženě, i když soupeř měl velkou šanci vyrovnat na 3:3. My jsme zase předtím nastřelili břevno. Utkání mělo vysoké parametry, o čemž svědčí i čtyři až pět zranění po ostrých soubojích. Rád bych vyzdvihl přístup hráčů z A-týmu, nechali na hřišti srdce.“

Trenér Karel Jeřábek (Újezd Praha 4): „Zápas jsme si prohráli sami, protože jsme po zbytečných až trapných chybách umožnili domácím jít do vedení 2:0. V poločase za stavu 3:1 jsme si řekli, že nemáme co ztratit a ve druhé půli jsme byli také lepším mužstvem, jenomže jsme dvě až tři šance neproměnili. Utkání dvou rozdílných poločasů by remíza slušela víc. Jeho stínem však byla četná zranění na obou stranách, víceméně nezaviněná, ale jen my jsme kvůli nim přišli o tři hráče.“

Slavoj Vyšehrad B – Újezd Praha 4  3:2 (3:1)

8. kolo praž. přeboru, hráno v sobotu 28. září 2019. Branky: 15. a 32. Žežulka, 18. Alexandr z pen. – 18. Navrátil, 54. Běhounek. Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 2:4. Soupeřem zblokované střely: 5:1. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 2:0. Rozhodčí: Bočok – Les, Nepraš. ŽK: Alexandr, Richter, Kubík – Valeš, Tomaides, Bojčuk. Diváků: 55.

Vyšehrad B: Dočekal – Macej, Šlegl, Žežulka, Hani (63. Souček) – Brejcha, Alexandr – F. Babka (50. Richter), Pokorný (90. +2 Popovič), Vejvar – M. Klán (70. Kubík, 90. +2 Drozd). Na lavičce byl ještě připraven brankář Klomínek. Trenér Jaroslav Klíma.

Újezd Praha 4: Bojčuk – Přibyl, Lupínek (44. M. Gregor), Malčánek, Valeš (61. Tran) – Tomaides – J. Jeřábek (37. O. Gregor), Walter, Vrabec, Běhounek – Navrátil (57. Doležel). Trenér Karel Jeřábek.