FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Juniorka prohrála ve Kbelích 1:6, třikrát inkasovala v pěti minutách

16. 04. 2023

„B“-muži – Dvě prohry rozdílem pěti branek, taková je bilance B-mužstva Slavoje Vyšehrad v soubojích se Spartak Kbely v rámci letošního ročníku I. A třídy. Podzimní vzájemný duel na Vyšehradě skončil 0:5, zatímco odveta, jež se uskutečnila v neděli 16. dubna ve Kbelích, 6:1 pro domácí. Alespoň čestný úspěch hostujícího týmu zaznamenal 18letý útočník Viktor Dimitrov.

Po jednadvaceti odehraných kolech skupiny B pražské I. A třídy poslední Vyšehrad B ztrácí i nadále na předposlední Nebušice čtyři body.

Oproti pondělnímu zápasu s prvními Střešovicemi se změnila základní sestava Vyšehradu B na čtyřech místech: namísto Holana, Kylara, Pryšljuka a Lískovce se v ní tentokrát objevili Vodička, „Bobby“ Dat Nguyen Tien, Kireev a Ženatý. Věkový průměr týmu, který nastoupil k utkání ve Kbelích, činil 18,5 roku, zatímco domácího Spartaku o sedm let (a něco málo) víc.

Ještě za bezbrankového stavu byl Vyšehrad B dvakrát blízko k tomu, aby vstřelil vedoucí gól. Po pěti minutách hry Kireevova ostrá rána zpoza vápna jen těsně proletěla nad břevnem, o chvíli později pak zakončoval střelou po zemi Borský, byla však zblokována.

Tím také naděje na dobrý výsledek pohasly. Ve 14. min. totiž otevřel skóre bombou pod břevno T. Panýrek: 1:0. V 18. min. Škop odvrátil z brankové čáry střelu bývalého hráče Sparty a Loko Vltavín Vokouna, akce však pokračovala a po centru z levé strany hlavičkoval zblízka Zima: 2:0. Tohle byl až extrémně laciný gól… Minutu nato utekl J. Panýrek a zvýšil na 3:0. Tím bylo de facto o osudu utkání rozhodnuto.

Navíc ve 26. min. po rohovém kopu opět nikým neobsazený hráč Vokoun v pádu hlavičkoval do tyče. Ve 28. min. poslal míč do sítě z bezprostřední blízkosti Odvárka: 4:0. V úvodní půlhodině hry si hráči domácích dělali ve velkém čtverci hostujícího týmu, co chtěli.

Šest minut po návratu ze šaten zůstal po hlavičkovém souboji otřesen Kazda. Hráči v modrých dresech přestali hrát, čehož ihned využil T. Panýrek a zvýšil na 5:0. Tři minuty nato přišel poslední z plejády půltuctu až směšně laciných gólů, jehož autorem byl Vokoun: 6:0 (celkově stý inkasovaný gól Vyšehradu B). A po hodině hry Zolotuchin trefil tyč.

V polovině druhé půle si vybojoval míč Dimitrov a svým prvním gólem v mistrovském utkání kategorie mužů snížil alespoň na 6:1. Na druhé straně domácí T. Panýrek zblízka napálil břevno a Čéška trefil tyč. Tak či onak, byl to už desátý zápas v sezoně, v němž Vyšehrad inkasoval šest nebo víc branek. Celkové skóre je nyní 18:100.

V dalším utkání rezerva šemíků přivítá v neděli 23. dubna doma na Vyšehradě FK Řeporyje, dvanáctý celek tabulky. Výkop je v 17 hodin.

Spartak Kbely – Slavoj Vyšehrad B 6:1 (4:0)

Pražská I. A třída, skupina B (22. kolo), hráno v neděli 16. dubna 2023 ve Kbelích. Branky: 14. a 52. T. Panýrek, 18. Zima, 20. J. Panýrek, 29. Odvárka, 54. Vokoun – 68. Dimitrov. Střely na branku: 14:4. Střely mimo: 9:2. Soupeřem zblokované střely: 3:3. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 3:1. Rozhodčí: Marušinová – Kučera, Pytloun. ŽK: Škop (Vyšehrad B). Diváků: 100.

Kbely: Moučka – Haniak ml. (67. Malík), Vokoun (76. Čéška), Leibl, Dobrovolný – Pokorný (82. Šmíd), Odvárka – J. Panýrek, Zima (46. Šrůtek), Zolotuchin – T. Panýrek. Trenér Martin Haniak.

Vyšehrad B: Sulánský – Borský, Kazda, Vodička, Nechepurenko – Škop, Romanishak, Dat Nguyen Tien, Kireev (58. Barčák) – Ženatý, Dimitrov. Trenér Jaroslav Klíma.