FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Juniorka prohrála ve Slivenci 2:8, klesla na poslední místo tabulky

06. 11. 2022

„B“-muži – Souboj o body trval pro juniorku Slavoje Vyšehrad v neděli 6. listopadu pouhých 12 minut: pak inkasovala ve Slivenci první gól, vzápětí další a další, poločas 5:0 a už nebylo co řešit. Vzešla z toho zase jen další vysoká porážka, tentokrát v poměru 2:8. Ba co hůř: prohra číslo 12 s sebou přinesla i propad na 16. místo, na úplné dno tabulky skupiny B pražské I. A třídy.

Oproti předešlému utkání došlo na čtyři změny v základní sestavě, protože Š. Klíma, Přech, Holyk a Zíka byli nominováni na současně hraný zápas A-týmu. V jedenáctce je nahradili Kazda, P. Siruček, Blín a Romanishak.

Úvodních 12 minut vypadalo docela nadějně, pak ale domácí dali první gól, a de facto už od té chvíle se herní koncepce zhroutila. V rozmezí pouhých pěti minut přidal Slivenec další tři góly a před poločasem ještě jeden.

Tři minuty po změně stran byl stav už 6:0 a až potom se dvakrát prosadili také hráči Vyšehradu B. V 58. min. po sólové akci Romanishak trefil břevno, ale míč se k němu odrazil zpět a poslal ho do sítě, takže snížil na 6:1. V 67. min. po zpětné přihrávce od Šrejbera korigoval Schrank na 7:2, ale domácí pak ještě upravili na konečných 8:2.

Brankář Klomínek sice osmkrát inkasoval, na druhou stranu ale vychytal ještě dalších zhruba pět čistých gólových šancí Slivence, a zabránil tak dvouciferné porážce.

V dresu domácích se blýskl hattrickem 39letý Peter Grajciar, který má na svém kontě mj. šest sezon v české nejvyšší soutěži: hrál mj. i za Slavii a za Spartu, přičemž v sezoně 2008/09 získal se Slavií mistrovský titul (a o čtyři roky později gruzínský titul s Dinamem Tbilisi). Oblékal také slovenský reprezentační dres.

Vyšehrad B v podzimní derniéře v sobotu 12. listopadu přivítá doma dvanáctou Libuš, přičemž utkání má výkop ve 14 hodin.

AFK Slivenec – Slavoj Vyšehrad B 8:2 (5:0)

Pražská I. A třída, skupina B (14. kolo), hráno v neděli 6. listopadu 2022 ve Slivenci. Branky: 18., 47. a 78. Grajciar, 23. a 67. Pankuch, 12. Novák, 21. Zeman, 34. Vyhnal – 58. Romanishak, 68. Schrank. Rozhodčí: Kohout – Kříž, Hruška. ŽK: Zeman (Slivenec). Diváků: 75.

Slivenec: Franta – Janiček, Pankuch, Grajciar. Novák (80. Mahdi), Klouček (54. Hipp), Vyhnal, Zdražil (48. Dušek), Starec, Zeman, Sita. Trenéři Aleš Majer a Jan Vávra.

Vyšehrad B: Klomínek – Borský, Kazda, Molodci, Nechepurenko – P. Siruček (46. Kylar), Škop, Romanishak, Blín  (57. Sakhulov) – Schrank, Šrejber. Trenér Jaromír Jindráček.