FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 19 prohrála v Písku 2:5; dva góly Monyče na body stačit nemohly

06. 11. 2022

U 19 – Před rokem si dal Vasil Monyč v Písku dost nešťastný vlastní gól, když se od něj po rohovém kopu odrazil míč do sítě, naše U 19 ale i tak v říjnu 2021 remizovala u Otavy 1:1. Tentokrát se hrálo na umělce a zamířil dvakrát do té správné branky, tedy Jihočechů, devatenáctiletí šemíci však prohráli 2:5. Již do poločasu inkasovali pět vesměs laciných gólů, a to pak lze jen těžko pomýšlet na dobrý výsledek. I po osmnácti odehraných kolech tak zůstávají starší dorostenci Slavoje Vyšehrad se šesti body na posledním 20. místě skupiny A ČL U 19 a na dně tabulky také stráví celou zimní pauzu.

Oproti předchozímu zápasu s Tempem došlo na dvě změny v základní sestavě, kde se namísto Cvoreně se Slapničkou objevili Průša a Toman. Domácí vedli už po deseti minutách hry 2:0, když využili hrubých individuálních chyb v obraně Slavoje. Vzápětí sice tečoval střelu Průši Monyč a snížil na 2:1, to ale nemělo žádný vliv na vývoj skóre. Písek nepohrdnul „dárky“ a dával snadné góly, takže už deset minut před poločasem byl stav 5:1.

Ve druhé půli v 70. Po akci Kabana a Prýmase přišel faul ve vápně a Monyč z pen. snížil na konečných 5:2. Podobně jako Gruntorád či Prýmas ve druhé půli měl Monyč také dvě velké příležitosti vstřelit gól i ze hry, to se ale nikomu z nich nepovedlo. Co bylo platné, že Vyšehrad měl často v poli navrch, když inkasoval extrémně laciné góly, a usnadnil tak Písku jeho vítězství.

Naše U 19 v podzimní derniéře přivítá „osmnáctku“ Slavie, která má o 40 bodů víc: půjde o souboj posledního s prvním týmem tabulky. Hraje se v neděli 13. listopadu s výkopem v 10 hodin.

U 19: FC Písek – Slavoj Vyšehrad 5:2 (5:1)

14. kolo České ligy staršího dorostu, hráno v neděli 6. listopadu 2022 v Písku. Branky: 10., 15. a 36. Kohout, 5. Maroušek, 33. Souhrada – 11. a 71. Monyč (druhá z pen.). Rozhodčí: Makovička – Kaštánek, Smola. Bez karet. Diváků: 50.

Písek U 19: Kubec – Pícha, Kašpar (65. Novák), Carda, Souhrada (84. Václavík), Kubeš (65. Šuba), Čibera, Kapinus (46. Mařík), Maroušek (50. Hrdlička), Tlapa, Kohout. Trenéři Petr Bílý, Dušan Horník a Radek Charvát.

Vyšehrad U 19: Bedrník – Průša, J. Toman, Kefurt, Králík – Šindler  (64. Prýmas), Klaban, Laštůvka, Monyč – Holan, Gruntorád. Na lavičce byl ještě připraven brankář Pavlíček, Heřmánek a Šoškič. Trenér Zdeněk Jaroš.

2 – Klinka, Monyč

1 – Halíř, Kefurt, Klaban, Králík, Linha, Průša, Prýmas, Stamenovič, Šavel, Šoškič

Zápasy naší U 19 v Písku v České lize staršího dorostu

19. března 2016  Písek – Vyšehrad 3:0 (1:0)  Sestava: Lehký – Kincl, D. Růžička, Šlegl, Šindler – Rodina, Ljubinkovič (46. Mamedov) – Sakal, Pusch (66. Hájek), Rosmann (46. Filip) –Dvořák. Trenéři Jiří Hruška a Jan Křemen.

27. srpna 2017  Písek – Vyšehrad 2:1 (1:0)  Branka: Prokopec. Sestava: Saladiak (78. F. Hampapa) – Menšík, Škurek, Stareček, Bazal – Majer, Klouček (67. Prokopec), Steinbart (85. Čermák), Souček – Krasnyanyk, F. Babka. Trenéři Jaromír Jindráček, Miroslav Obermajer a Oldřich Ouzký.

11. listopadu 2018  Písek – Vyšehrad 1:0 (0:0)  Sestava: M. Babka – Menšík (68. Landík), Stareček, Vácha (80. Kabeš), Hobza – Bazal, Richter, Rogers, Čureja – F. Babka, Drozd. Trenéři Miroslav Jíra a Jaromír Jindráček.

13. října 2019  Písek – Vyšehrad 4:2 (3:1)  Branky Vyšehradu: Sejdia a Petrach. Sestava: Hanslík – Vlasák, Pryšljuk, Přech (46. Vodrážka), Šticha – Petrach, Melíšek – Kankara, Mlejnek, Sejdia – V. Markovych (75. Kubies). Trenéři Vladimír Pokorný a Tomáš Petrach.

17. října 2021  Písek – Vyšehrad 1:1 (1:1)  Branka Vyšehradu: Peterka. Sestava: Lorenz – Nedavaška, Linha, Klaban (46. Vodička) – Zdobnický, Procházka – Štěpánek, H. Gerža, Monyč (67. Lískovec) – Vojta, Peterka (86. Mareš). Trenéři Dominik Gerža a Mirko Beuk.

6. listopadu 2022  Písek – Vyšehrad 5:2 (5:1)  Branky Vyšehradu: Monyč 2. Sestava: Bedrník – Průša, J. Toman, Kefurt, Králík – Šindler (64. Prýmas), Klaban, Laštůvka, Monyč – Holan, Gruntorád. Trenér Zdeněk Jaroš.