TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

Královicím dopomohly k výhře 6:5 dvě penalty a vyloučení Starečka

22. 05. 2022

„B“-muži – Téměř hodinu hry se nedařilo a průběžný stav 0:5 hrozil velkým výsledkovým fiaskem. K tomu ale v neděli 22. května, kdy fotbalisté Slavoje Vyšehrad B hostili Sokol Královice, nejenže nedošlo, nakonec téměř dosáhli na bod. A to hráli šemíci tři čtvrtiny zápasu pouze v deseti, navíc hosté kopali dvě penalty. Šestý tým tabulky pražského přeboru byl nakonec rád, že i za této velmi příznivé konstelace, při zápasech venku docela nevšední, uhájil vítězství 6:5.

Tým Vyšehradu B má bohužel druhou nejhorší defenzivní činnost v soutěži (až dosud 84 obdržených branek, což je v průměru 3,23 na zápas) a čtyři kola před koncem sezony zůstal na 14. místě tabulky.

Oproti úternímu zápasu na Žižkově došlo na čtyři změny v základní sestavě: brankáře Klomínka, Kubiese, Klabana a Vojtu nahradili Lorenz, Lískovec, J. Klíma mladší a Souček.

Již ve 3. min. Stareček fauloval ve vápně královického Pospíšila, viděl žlutou kartu a Staněk z penalty otevřel skóre. 0:1.

V 8. min. se pokusil vyrovnat střelou z trestného kopu Tokar, trefil pod břevno, ale brankář Hubínek vytěsnil na roh. Již v polovině první půle viděl přísnou druhou žlutou a tudíž i červenou kartu Stareček, a domácí tým hrál od té chvíle v oslabení. Navíc s tím souvisel i přímý kop, jenž rozehrál Lády spíš jako centr do vápna, balon ale doskákal ke vzdálenější tyči a zapadl do sítě: 0:2.

Byl to hodně laciný gól, navíc pět minut před poločasem odcentroval zprava Nevařil a nikým nepokrytý hrající trenér hostí Marek hlavičkoval pohodlně z malého vápna do sítě: 0:3.

Jen dvě minuty po návratu ze šaten vyslal poměrně slabou střelu ke vzdálenější tyči Pospíšil, a také ona si našla cestu do sítě: 0:4. V 52. min. po nesmírně laxní a nepřesné rozehrávce domácího týmu pronikl do vápna Staněk a využil pozdní reakce domácích hráčů: 0:5.

Vypadalo to na pořádný debakl, přesto po deseti minutách druhé půle se začala situace měnit. V 56. min. přišlo obléhání hostující brány, Součkovu střelu brankář Hubínek ještě vyrazil, ale míč získal Kankara a dal první gól Vyšehradu B: 1:5! V 58. min. po Lískovcově autovém vhazování z pravé strany hřiště Sejdia nakrátko přiťukl míč Pryšljukovi a ten korigoval: 2:5! V 67. min. byl faulován metr před vápnem Babka a Tokar nádhernou křížnou střelou z trestného kopu trefil šibenici: 3:5!

V 78. min. sudí odpískal poněkud diskutabilní faul M. Krivosheeva na Staňka, který se ihned skácel k zemi a bývalý hráč Vyšehradu A. Krivosheev z penalty zvýšil na 3:6.

V 86. min. kapitán Klíma ještě na vlastní polovině hřiště přihrál M. Krivosheevovi, ten si to namířil přímo na bránu soupeře a korigoval: 4:6! V 89. min. prošel zprava M. Krivosheev, jeho střelu brankář Hubínek vyrazil, Sejdia přiťukl nakrátko Kankarovi a ten dal kontaktní gól: 5:6! Současně se při obranném zákroku zranil hrající trenér hostí Marek a utrpěl ošklivou tržnou ránu na hlavě, takže nezbylo, než zavolat záchranku. V nastaveném čase visel ve vzduchu vyrovnávací gól na 6:6, ale hosté se již ubránili.

Ve 27. kole přeboru se náš tým představí v sobotu 28. května v 10.15 hod. na půdě Motorletu B, tedy čtvrtého týmu tabulky. Potom už zbudou jen tři zápasy: v neděli 5. června doma s Hostivaří, v sobotu 11. června v Třeboradicích a nakonec v neděli 19. června doma s Radotínem.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad B): „Je to stále dokola, inkasujeme hrozně laciné góly a pak se sami nadřeme na ty naše. Docela brzy jsme šli do deseti po přísném vyloučení obránce Starečka, prohrávali 0:5, ale nakonec jsme téměř dosáhli na remízu. Soupeř odvracel v závěru utkání vyrovnávací gól na 6:6 jen za cenu vlastního sebeobětování. Určitě si cením toho, že jsme zápas navzdory nepříznivému stavu i oslabení nezabalili a dokázali z něj ještě udělat drama.“

Hrající asistent Jakub Pospíšil (Královice): „Byla to divočina: kdo zápas viděl, musel si přijít na své. Vedli jsme 5:0 a 6:3 a navzdory naší slepené sestavě jsme měli zápas dohrát ve větším klidu. Nakonec jsme rádi za tři body a všechna čest Vyšehradu, že to nevzdal. Nakonec byl na spadnutí i vyrovnávací gól na 6:6: Pepa Marek na to při obranném zákroku doplatil tržnou ránou na hlavě a musela pro něj přijet sanitka. Pokud bychom udrželi skóre ve větší pohodě a závěr nebyl tolik vypjatý, nejspíš by k tomuto zranění vůbec nedošlo.“

Slavoj Vyšehrad B – Sokol Královice 5:6 (0:3)

Praž. přebor (26. kolo), hráno v neděli 22. května 2022 na Vyšehradě. Branky: 56. a 89. Kankara, 58. Pryšljuk, 68. Tokar, 86. M. Krivosheev – 4. z pen. a 52. Staněk, 25. Lády, 40. Marek, 47. Pospíšil, 80. A. Krivosheev z pen. Střely na branku: 10:11. Střely mimo: 4:3. Soupeřem zblokované střely: 5:1. Rohy: 14:3. Ofsajdy: 3:4. Rozhodčí: Vitek – Zelený, Janků. ŽK: Stareček, J. Klíma ml., M. Krivosheev – Chalupa, Pospíšil, Nevařil, A. Krivosheev. ČK: 24. Stareček (Vyšehrad B). Diváků: 35.

Vyšehrad B: Lorenz – Lískovec, Stareček, J. Klíma ml., Pryšljuk – Souček (66. F. Babka), M. Krivosheev, Kankara, Sejdia – Krčmář (78. Zdobnický), Tokar. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Klomínek, Novičichin a J. Toman. Trenér Jaroslav Klíma.

Královice: Hubínek – Nevařil, Hořický, Lády, Vlček – Staněk, Chalupa – Pospíšil, A. Krivosheev, Kučera – Marek. Hrající trenér Josef Marek.