Nejlepší jarní výsledek týmu U 17! Vítězství 4:1 v jihočeské metropoli

22. 05. 2022

U 17 – Už sedmkrát v této sezoně došlo k anomálii výsledků staršího a mladšího dorostu během téhož dne: výhru U 19 následovala v pozápase prohra U 17 nebo naopak (viz tabulka na konci textu). Naposledy se tak stalo v neděli 22. května v Českých Budějovicích: sedmnáctiletí šemíci zvítězili v jihočeské metropoli 4:1, když do sítě béčka domácího Dynama se trefili už v prvním poločase Ondřej Šíma, Yevhen Romanishak, Adam Šavel a po změně stran i Adam Gruntorád.

Pikantní na celé záležitosti je fakt, že branku domácích hájil patnáctiletý Jan Nejedlý, jenž přišel v zimě do fotbalové akademie Dynama České Budějovice právě ze Slavoje Vyšehrad, z našeho týmu U 16.

Vítězství rozdílem tří branek na půdě soupeře z horní poloviny tabulky lze bez ostychu označit za nejlepší jarní výsledek naší U 17, ne-li dokonce za nejhodnotnější výsledek během celé dosavadní sezony. Z ní zbývají odehrát už jen čtyři kola a Vyšehrad se nyní posunul s 27 body znovu před Písek na jedenácté místo skupiny A České ligy U 17.

Už po pěti minutách hry a zpětné přihrávce od Šavela otevřel skóre Šíma: 0:1! Ve 20. min. Šavel neproměnil sólový únik, brankář Nejedlý si s jeho zakončením poradil, jenomže balon získal dobíhající Romanishak a ten už se nemýlil: 0:2! Tři minuty před pauzou po přihrávce od Šímy znovu utekl Šavel a tentokrát už proměnil: 0:3!

V 72. min. po spolupráci dvou střídajících hráčů přihrával Schrank a zakončoval Gruntorád: 0:4! Ani za tohoto stavu se domácí nevzdali. V 75. min. odpískal sudí Šímovi faul ve vápně a Bártík z penalty snížil na 1:4. Jihočeši se snažili zápas zdramatizovat, výbornými zákroky jim v tom ale zabránil brankář Černín.

V Českých Budějovicích hrála naše U 17 poprvé po téměř čtyřech letech a znovu velmi úspěšně: už počátkem září roku 2018 zde totiž vyhrála o tři góly. Pod tehdejší vítězství 3:0 se podepsali dvěma góly Arkhip Khomyn a jedním Ondřej Petrach.

Naše U 17 se neděli 29. května v 17 hodin představí v Horních Počernicích, kde ji přivítá Slavia B. Ve zbývajících třech kolech bude hrát 5. června doma s Petřínem Plzeň, 12. června na hřišti Příbrami B a nakonec 19. června doma s Mostem.

U 17: Dynamo České Budějovice B – Slavoj Vyšehrad 1:4 (0:3)

26. kolo České ligy mladšího dorostu, hráno v neděli 22. května 2022 v Českých Budějovicích (SCM Mladé). Branky: 75. Bártík z pen. – 6. Šíma, 20. Romanishak, 42. Šavel, 72. Gruntorád. Rozhodčí: Matyš – Rejžek, Albert. ŽK: Krahula (Č. Budějovice B). Diváků: 90.

České Budějovice U 16: Nejedlý –⁠ Krahula, Šejda, Buchar (22. Charvát), Bártík –⁠ Brcko, Mach –⁠ Zrun, Votřel, Markytán (46. Koudelka) –⁠ Vondrášek. Trenéři Jan Kolčava, Tomáš Pecka a Jan Hušek.

Vyšehrad U 17: Černín – Frank, Kylar, Králík, Kazda – Šíma, Kefurt – Průša, Šindler, Romanishak (54. Gruntorád) – Šavel (54. Schrank). Na lavičce byl ještě připraven brankář Kautský. Trenéři Mirko Beuk a Dominik Gerža.