FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 18 přehrála Modřany 7:2; o pět branek však vedla už v poločase

23. 08. 2023

U 19 „B“ – Rezerva staršího dorostu Slavoje Vyšehrad má za sebou třetí zápas letní přípravy. Ve středu 23. srpna dopoledne porazila na domácím stadionu nově založenou či vznikající „devatenáctku“ Modřan 7:2, kdy už ve 38. minutě vedla 5:0. Dvakrát se trefil Zdislav Svoboda (z toho jednou z penalty), jednou pak Lukáš Gajzler, Andrej Frank z penalty, Nicolas Krajíček, Jakub Prudký a Antoni Dinov. Po změně stran a v tropickém klimatu už hráči ve světlezelených dresech notně ubrali plyn.

Soupeř nastoupil pod trenérskou taktovkou Martina Saladiaka, bývalého brankáře Vyšehradu a nyní třetiligové Hostouně. Od úvodního hvizdu se ale musel bránit. V 9. min. prošel celou polovinou hřiště jako nůž máslem Gajzler a přesnou střelou po zemi k tyči otevřel skóre: 1:0!

Ve 27. min. byl faulován ve vápně A. Frank a sám proměnil penaltu: 2:0! Stejně tak tři minuty nato byl faulován ve vápně Z. Svoboda a sám proměnil penaltu: 3:0! Ve 37. min. podruhé skóroval Z. Svoboda, když po odraženém míči ve vápně napálil balon do sítě: 4:0! Jen o minutu později, po rohovém kopu Gajzlera a odraženém míči, hlavičkoval stoper Krajíček: 5:0!

Osm minut po změně stran Svoboda přihrál ze středu hřiště doleva a Prudký krásně trefil do šibenice: 6:0! O šest minut později založil akci Šíma, Prudký centroval a Klinka z hranice vápna trefil břevno. V 74. min. Krasikov zatáhl míč podél levé postranní čáry, odcentroval a trefil se Dinov: 7:0! Potom  ale domácí tým ještě víc polevil, a červení toho využili ke korekci skóre. V 76. min. poslal míč do odkryté brány Mrozek a v 87. min. uzavřel Csuba na 7:2.

Před vstupem do nového ročníku Pražského přeboru U 19 (ve středu 6. září na hřišti Pragy) má naše „osmnáctka“ v úmyslu odehrát ještě jeden přípravný zápas, který ale bude teprve upřesněn: kdy, kde a s kým.

U 19: Slavoj Vyšehrad B – SK Modřany 7:2 (5:0)

Přípravné utkání, hráno ve středu 23. srpna 2023 na Vyšehradě. Branky: 30. a 37. Z. Svoboda (první z pen.), 9. Gajzler, 27. A. Frank, 38. Krajíček, 53. Prudký, 74. Dinov – 76. Mrozek, 87. Csuba, Rozhodčí: Šavel. ŽK: Klinka (Vyšehrad B). Diváků: 20.

Vyšehrad U 18: Nedvídek – Tesař, Krajíček, Kylar, Holý – Krasikov, Šíma – Gajzler, Z. Svoboda, A. Frank – Mohammed. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Šťastný, Klinka, Prudký, Dinov a Korkots. Trenéři Daniel Růžička a Allan Kheil.