ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

Porážka 2:3 v Chrudimi: branky střílel Vyšehrad až od stavu 0:3

31. 08. 2019

„A“-muži – Konec měsíce srpna fotbalistům Slavoje Vyšehrad výsledkově nevyšel. Týden po strahovské porážce 1:3 s Duklou nastoupili v sobotu 31. srpna v Chrudimi, znovu třikrát inkasovali a podlehli 2:3. Ještě v polovině druhého poločasu čelil náš tým tříbrankovému manku, až pak se dvakrát prosadil v rozmezí šesti minut zásluhou tref Lukáše Poučka a Miroslava Vernera z penalty. Po jeho kontaktní brance chybělo do konce střetnutí ještě téměř dvacet minut hry, ale vyrovnat na 3:3 se už bohužel nepodařilo a v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY klesli šemíci na 11. místo. Modrý dres poprvé oblékl konžský útočník Elvis Sukisa Mashike, který přišel v týdnu ze Slovanu Liberec a nastoupil do druhého poločasu.

Domácí zahájili velmi aktivně, Otáhala prověřil střelou zpoza vápna Rybička, ale gólman Vyšehradu kryl. Jen o několik chvil později už ale musel lovit míč ze sítě. Za jeho záda doklepl míč v 6. min. po trestném kopu Vašulín: 1:0.

Ve 14. min. po centru kapitána Kesnera našel opět Vašulína, ten ale tentokrát hlavou minul. Z protiútoku se dostal k zakončení Drobílek, ale v souboji kapitánů stihl jeho střelu zblokovat Kesner.

Právě on také ve 24. min. odcentroval do vápna hostí, kde hledal Rybičku, který sice nestihl účinně zakončit, ale i tak z toho padl druhý gól domácích. Stoper Slavoje Žežulka totiž při odkopu nešťastně trefil záda Šandery a od nich se míč odrazil do vlastní branky: 2:0.

Východočeši ale neměli dost, ve 35. min. po dalším Kesnerově centru Vašulín ve skluzu z malého vápna přestřelil. To byla další vyložená šance, na druhé straně se pak ale dostal dvakrát za sebou k nebezpečným střelám zblízka Rataj, gólmana Mrázka ale nepřekonal. Třetí pokus v rychlém sledu za sebou patřil L. Veselému, jeho střelu ale domácí zblokovali.

Ve 41. min. měl L. Veselý největší šanci Slavoje v první půli, musel se však při zakončením pootočit, a tak jeho střela minula cíl.

Dvě minuty po návratu ze šaten měli obrovskou šanci chrudimští hráči Kesner s Vašulínem, protože ukázali záda obráncům Vyšehradu a ve dvou sami postupovali na Otáhala. Dokonale ji však „zazdili“ nesmyslnou přihrávkou namísto zakončení.

Vzápětí mohli Chrudimští pykat, kdy se po Marešově centru ocitl v nadějné pozici před bránou domácích Mashike, míč mu ale odskočil do zámezí. V 57. min. se dostal nový forvard v dresu Slavoje do další pološance, kdy si naběhl na velmi dobrý Kozlův centr, nestihl jej však zasáhnout.

V 59. min. Kesner převzal kolmou přihrávku, znovu se dostal za obranu Slavoje a lobem přehodil Otáhala: 3:0.

Dvě minuty nato na Marešův centr nabíhali stopeři Žežulka se Švejdíkem, míč ale skončil v zámezí. V 67. min. ale odcentroval zprava Pouček na L. Veselého, který si naběhl z druhé strany, ten poslal míč do vápna, kde našel právě Poučka: 3:1!

V 72. min. míč putoval od Laňky přes L. Veselého k Vernerovi, jehož střelu sice domácí hráči zblokovali, ale k dorážce se ještě protlačil Pouček. Toho nedovoleně atakoval brankář Mrázek a Verner z penalty vstřelil kontaktní branku: 3:2!

Navzdory veškeré snaze se už hráčům v modrých dresech vstřelit vyrovnávací branku nepodařilo. Naopak dvě velké šance měli do otevřené obrany domácí, ale neproměnili je. To je ale nemrzelo, protože dotáhli zápas k tříbodovému zisku.

Druhá nejvyšší soutěž má nyní pauzu, k dalšímu utkání 8. kola F:NL tak nastoupí Slavoj Vyšehrad až v sobotu 14. září v 10.15 hod. na Strahově, kdy přivítá tým Třince.

Trenér Chrudimi Jaroslav Veselý: „Jsem velmi rád, že jsme utkání zvládli. Měli jsme dobrý vstup do utkání, po dlouhé době jsme byli cítit ve vápnech a nebezpečně hrozili v dostatečném počtu. Po třetím gólu už to bylo ze strany soupeře vabank, znovu jsme podvědomě spadli do bloku, byli pod tlakem, ale až na výjimky jsme vše přežili. Vyšehrad nemá špatné mužstvo, měl citelné ztráty. Když vám nehraje pětigólový Čvančara, strašně těžko se nahrazuje. To víme z vlastní zkušenosti.“

Trenér Vyšehradu Roman Veselý: „Utkání se mi hodnotí špatně. Na vině porážky je první poločas, byl velkým zklamáním. Připravovali jsme se na sílu Chrudimi, co se týče signálů, standardních situací. Nezachytili jsme je a prohrávali 0:2, po pauze bohužel přišel brejk a třetí branka. Přesto musím uznat, že naše mužstvo se obdivuhodně zvedlo a dokázalo se do zápasu vrátit, náskok Chrudimi byl ale veliký. Musím pogratulovat domácím, utkání zvládli a my nikoliv.“

MFK Chrudim – Slavoj Vyšehrad 3:2 (2:0)

7. kolo F:NL, hráno v sobotu 31. srpna 2019. Branky: 6. Vašulín, 24. vlastní Šandera, 59. Kesner – 67. Pouček, 73. Verner z pen. Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 4:4. Soupeřem zblokované střely: 3:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:0. Rozhodčí: Marek – Myška, Matoušek. ŽK: Rybička, Froněk, Sulík – Žežulka, Švejdík, Laňka. Diváků: 1120.

Chrudim: Mrázek – Sulík, Krčál, Vencl, Hlavsa – Kesner, Janoušek, Sixta (90. +2 Drahoš), Dostálek (75. Froněk) – Vašulín, Rybička (83. Ujec). Trenéři Jaroslav Veselý a Pavel Matějka.

Vyšehrad: Otáhal – Šandera, Švejdík, Žežulka, Mareš – Verner, Gebert (46. Kozel) – Pouček, Drobílek (63. Laňka), Rataj (46. Mashike) – L. Veselý. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Dočekal, Drozda, Vejvar a Freit. Trenéři Roman Veselý a Oldřich Pařízek.

Střelci branek Vyšehradu ve F:NL a Mol Cupu