FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 19 inkasovala do poločasu čtyři branky a prohrála v Benešově 0:4

01. 09. 2019

U 19 – Zápasy v Benešově jsou pro starší dorostence Slavoje Vyšehrad, ať už jakýkoliv ročník, pohromou. Od roku 2015 zde odehráli čtyři a všechny čtyři prohráli při součtu skóre 2:18. Nejinak tomu bylo v neděli 1. září 2019, kdy zde naše „devatenáctka“ prohrála 0:4. Všechny čtyři branky přitom inkasovala už v prvním poločase, v němž měli domácí jasně navrch, a to jim ještě brankář Simon Klomínek zhatil několik dalších gólových šancí. Náš tým utrpěl třetí prohru z dosavadních čtyř zápasů a klesl o stupínek níž na 13. místo tabulky České ligy U 19.

Od začátku se valil na Klomínkovu bránu jeden útok za druhým. Ve 25. min. měli domácí k dispozici pátý rohový kop a po něm dali vedoucí gól, jehož autorem byl Dušek: 1:0. Tři minuty nato po zlé rozehrávce ze středu obrany Vyšehradu zvýšil Dufek na 2:0. Ve 36. min. po centru přes dva naše hráče upravil Sklenička (hráč, který nastupuje za A-tým Benešova v ČFL) na 3:0 a čtyři minuty před pauzou dal Černák na 4:0.

Před poločasem měli mladí šemíci směrem dopředu jen dvě standardky a hlavičku Sejdii, což byly spíš jen náznaky ohrožení domácí brány. Až po obrátce si vypracoval příležitost střídající Kubies, neproměnil ji. Ta největší šance přišla až těsně před koncem utkání, kdy se ocitl Mlejnek sám před gólmanem Schummerem, ale ani on neproměnil. Slavoj tak vyšel nejen potřetí bodově naprázdno, ale poprvé v sezoně i střelecky naprázdno.

V 5. kole naše U 19 přivítá v neděli 8. září na Vyšehradě tým Sokolova, aktuálně čtvrtý tým tabulky, který už má na svém kontě tři vítězství za sebou. Výkop je v 10 hodin.

U 19: SK Benešov – Slavoj Vyšehrad 4:0 (4:0)

4. kolo České ligy staršího dorostu, hráno 1. září 2019. Branky: 25. Dušek, 28. Dufek, 36. Sklenička, 41. Černák. Rozhodčí: Nejedlo – Budil, Filo. Bez karet. Diváků: 40.

Benešov U 19: Schummer – Roháč, Vosáhlo, Dufek (57. Blažek), Krunert, Černák (61. Půlpan), Dušek (57. Čtrnáctý), Meszáros (71. Paulus), Sklenička (81. Zeman), Tomek, Skalický. Trenéři Petr Slepička a Jan Vosáhlo.

Vyšehrad U 19: Klomínek – Šticha, Pryshlyuk, Přech (39. Krejzl, 76. Janík), Herden – Melíšek, Petrach – Sejdia (46. Vlasák), Mlejnek, V. Markovych – Vodrážka (54. Kubies). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Hanslík a Novichikchin. Trenéři Vladimír Pokorný a Tomáš Petrach.

Foto Pavel Přech (fotogalerie z utkání: ZDE)