FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Prohra 1:4 s rezervou klokanů: tři inkasované góly během čtyř minut

25. 01. 2023

„A“-muži – Velmi dobrý první poločas, kdy poslední tým tabulky Pražská teplárenská přeboru měl v souboji s lídrem ČFL místy dokonce navrch, hned po změně stran ale čtyřminutový blackout a jeho vinou prohra rozdílem tří branek. Takové bylo ve středu 25. ledna odpoledne přípravné utkání, v němž Slavoj Vyšehrad podlehl doma 1:4 béčku Bohemians 1905. Rezervu zelenobílých, v jejíž sestavě se objevili mj. i známí ligisté Bartek a Vilotič, vedl v tomto utkání z pozice trenéra 31letý bývalý útočník Vyšehradu Ivan Baratynskyy.

Brzy po zahájení hry se domácí forvard Heřman ocitl v gólové šanci, zůstala však neproměněna. Naopak na druhé straně v 11. min. Bárta otevřel skóre: 0:1. Chvíli nato, po krásném cntru od Krčmáře, mohl vyrovnat Babka, jeho střela však byla v poslední chvíli zblokována.

Ve 20. min. ale kapitán domácího týmu Klíma rozehrál až z poloviny hřiště přímý kop, zadáci Bohemky míč neodvrátili, a tak propadl až na zadní tyč ke Krčmářovi, který jej poslal pohotově do sítě: 1:1! Tři minuty nato rozvlnil síť také Šrejber, jenž střídal zraněného Heřmana, byl mu však odmáván ofsajd.

Tři minuty před poločasem, po chybě v defenzivě, se dostal do čisté gólové šance hráč Bohemky, ale Klomínek jeho střelu bravurně zneškodnil. V první půli byl ale i tak blíž ke vstřelení druhé branky Slavoj, nemluvě o faktu, že po ruce hostí ve vápně mohl (nebo spíš měl) kopat penaltu.

Nic z toho ale neplatilo hned po zahájení druhé půle. Ve 49. min. klokani rozehráli z levé strany rohový kop a nepokrytý Štěpánek zblízka trefil: 1:2. V 51. min. opět Štěpánek (tentokrát al z mnohem větší vzdálenosti) zvýšil na 1:3. A v 53. min. Bergmann zvedl skóre až na 1:4, takže tři góly během čtyř minut…

V polovině druhé půle se uvolnil Lískovec, dostal se do šance, střelou po zemi okolo vzdálenější tyče ale těsně minul. Takřka z protiútoku Štěpánek trefil tyč, a byl tak velmi blízko hattricku.

Navzdory prostřídání sestavy měli šemíci i ve druhé půli místy územní převahu, ale gól nedali. Nejblíž k němu měl, po centru zprava od Schranka, Škop. Bohužel ale vysoko přestřelil.

Naše mužstvo odehraje v tomto týdnu ještě jeden zápas: v sobotu 28. ledna ve 13.30 hod. přivítá Zbuzany, tedy dalšího třetiligového protivníka.

Slavoj Vyšehrad – Bohemians Praha 1905 B 1:4 (1:1)

Přípravné utkání, hráno ve středu 25. ledna 2023 na Vyšehradě. Branky: 20. Krčmář – 49. a 51. Štěpánek, 11. Bárta, 53. Bergmann. Střely na branku: 4:13. Střely mimo: 3:5. Soupeřem zblokované střely: 2:6. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:4. Rozhodčí: Štěrba – Andras, Chrenko. Diváků: 25.

Vyšehrad: Klomínek (46. Zvoníček) – Lískovec, Stareček (75. Borský), J. Klíma ml. (54. Vodička), Pryšljuk (75. Zíka) – F. Babka (58. Přech), Matějíček, M. Krivosheev (75. Škop), Souček (58. Kubies) – Heřman (14. Šrejber, (68. Schrank), Krčmář (65. Linha). Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.