TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

V modelovém tréninkovém utkání tým mužů porazil dorostence 9:2

15. 01. 2023

„A“-muži/U19 – Něco mezi zápasem a tréninkem: taková byl v neděli 15. ledna 2023 první zimní a současně vzájemná prověrka mužů a dorostenců Slavoje Vyšehrad. Oba „soupeři“ postrádali shodně po šesti hráčích a po relativně vyrovnané první půli (4:2) celek mužů, který ovládl druhý poločas (5:0), zvítězil nakonec 9:2.

V modelovém utkání na 3x 30 minut dali po dvou gólech Marek Schrank a Otto Šrejber, po jednom pak navrátilec z Motorletu Theodor Matějíček, dále Martin Lískovec, David Souček, Nikita Nechepurenko a Filip Zíka, zatímco za dorost skórovali Petar Šoškič a Jan Barčák. V týmu U 19 se objevili dva noví hráči, oba z Dukly Praha: brankář Jan Havlíček a na kraji záložní řady Vojtěch Bartošek.

Dvacet úvodních minut vydržel bezbrankový stav, pak se uvolnil na pravé straně hřiště dorostenec Šoškič a střelou z úhlu otevřel skóre: 0:1. Tři minuty nato ale Matějíček nejprve trefil tyč a pak sám zblízka dorazil do brány: 1:1. Ve 26. min. centroval zprava Lískovec, míč tečoval jeden z bránících hráčů dorostu a ten se odrazil od tyče do brány: 2:1. Tři minuty nato Šrejber trefil hlavou tyč brány U 19. Ve 35. min. pronikl po levé straně Souček a střelou po zemi zvýšil na 3:1. Za další tři minuty korigoval Barčák na 3:2.

Ve 44. min. zužitkoval přihrávku M. Krivosheeva Schrank: 4:2. A v 59. min. skóroval opět Schrank: 5:2. V 71. min. střelou zleva z úhlu dal svůj první gol v tomto utkání Šrejber: 6:2. V 75. min. po přihrávce od Romanishaka pálil bez přípravy po zemi Nechepurenko: 7:2. V 82. min. završil akci Linhy a Schranka svojí druhou trefou Šrejber: 8:2. A v 83. min. dotvořil skóre do konečné podoby křížnou střelou po zemi Zíka: 9:2.

Naše A-mužstvo v neděli 22. ledna od 14 hodin přivítá doma na Vyšehradě TJ Spoje Praha, půjde tedy o přátelské utkání posledního s prvním týmem podzimní tabulky Pražská teplárenská přeboru. Dorostenci již o den dříve v sobotu 21. ledna ve 12 hodin rovněž na domácí půdě hostí své vrstevníky z Libuše.

Slavoj Vyšehrad muži – Slavoj Vyšehrad U 19  9:2 (4:2)

Přípravné utkání, hráno v neděli 15. ledna 2023 na Vyšehradě. Branky: 44. a 59. Schrank, 71. a 82. Šrejber, 24. Matějíček, 26. Lískovec, 35. Souček, 75. Nechepurenko, 83. Zíka – 21. Šoškič, 38. Barčák. Rozhodčí: Gerža. Diváků: 10.

Vyšehrad muži 1. poločas: Ženatý – Lískovec (30. Borský), J. Klíma ml. (30. Linha), Stareček, Pryšljuk (30. Nechepurenko) – Matějíček (30. Babka), M. Krivosheev, A. Krivosheev, Zíka (30. Romanishak) – Šrejber (30. Souček), Krčmář (30. Schrank).

Vyšehrad muži 2. poločas: Ženatý (60. Bedrník) – Borský (74. Romanishak), Linha (60. Krčmář), Stareček (60. J. Klíma ml., 73. Linha), Nechepurenko (60. Pryšljuk) – Babka, M. Krivosheev (60. Matějíček), A. Krivosheev (60. Zíka), Romanishak (60. Lískovec) – Souček (74. Schrank), Schrank (60. Šrejber). Trenér Jaroslav Klíma.

Vyšehrad U 19 1. poločas: Havlíček (30. Bedrník) – Průša (30. Frank), Holan, J. Toman (30. Kazda), Králík – Burkuš (30. Šavel), Kefurt (5. Štěpnička), Blín (30. Kylar), Bartošek – Šoškič (30. Barčák), Prýmas (30. Dimitrov).

Vyšehrad U 19 2. poločas: Bedrník (60. Ženatý) – Frank (60. Burkuš), Holan (60. J. Toman), Kazda, Králík (60. Průša) – Šavel, Štěpnička (60. Holan, 76. Štěpnička), Kylar (60. Blín), Bartošek – Barčák (60. Prýmas), Dimitrov (60. Šoškič). Trenéři Dominik Gerža a Zdeněk Jaroš.