Proti „devatenáctce“ Střešovic tahala U 18 za kratší konec: 2:4

31. 08. 2022

U 19 „B“ – Není tomu ani čtvrt roku, kdy rezerva staršího dorostu Slavoje Vyšehrad, to ještě v České divizi U 19, tedy vyšší soutěži než nyní, zvítězila zaslouženě ve Střešovicích 3:1. Čtyři naši hráči z tehdejšího červnového utkání (Borský, Kylar, Burkuš a Romanishak) nastoupili proti zelenobílým i ve středu 31. srpna večer v Krči, to už ale celkově byla fotbalová kvalita spíš na straně soupeře z Prahy 6. A podle toho to také dopadlo: Vyšehrad B prohrál 2:4. Tentokrát také zaslouženě, protože Střešovice byly lepším týmem, dařila se jim o něco víc kombinace a střelecky byly jednoznačně aktivnější. Taková je realita, nemluvě o faktu, že úroveň zápasu byla odpovídající úrovni této městské soutěže.

V první půli se také nehrál fotbal, který by si zasloužil nějaký komentář. Minutu před pauzou otevřel skóre Muroň: 0:1. Tři minuty po návratu ze šaten pak vstřelil svůj první gól De Korver: 0:2.

Vyšehrad B brzy, dvěma góly v rozmezí dvou minut, vyrovnal. V 50. min. po faulu na Romanishaka Klinka z penalty snížil: 1:2! Klinka přitom ještě v červnu hrál ve zmíněném předchozím utkání za Střešovice… A v 52. min. Šoškič obloučkem vyrovnal: 2:2!

Týmu hrajícímu v bleděmodrých dresech to ale žádný pozitivní impulz nepřineslo, protože iniciativu ihned znovu převzaly Střešovice a navzdory mnoha herním nedostatkům (což platilo oboustranně) šly cílevědomě a aktivně za výhrou. Vyrovnaný stav trval jen dvě minuty, již v 54. min. De Korver dal svůj druhý gól: 2:3. A v 74. min. De Korver završil svůj hattrick: 2:4.

V neděli 4. září ve 14.30 hod. se naše U 18 představí na Zličíně, kde hraje svá domácí utkání Fotbalová akademie Alexe Zbura.

U 19: Slavoj Vyšehrad B – SK Střešovice 2:4 (0:1)

Předehrávané 14. kolo Pražského přeboru staršího dorostu, hráno ve středu 31. srpna 2022 v Krči. Branky: 50. Klinka z pen., 52. Šoškič – 47., 54. a 74. De Korver, 44. Muroň. Střely na branku: 5:10. Střely mimo: 1:9. Soupeřem zblokované střely: 0:3. Rohy: 0:7. Ofsajdy: 0:1. Rozhodčí: Preis – Pečený, Blížil. ŽK: Muroň (Střešovice). Diváků: 20.

Vyšehrad U 18: Kautský – Frank, Blín, Kylar, Borský – Nechepurenko (54. Burkuš), Dovrtěl – Halíř (70. Barčák), J. Toman (31. Romanishak), Klinka – Prýmas (24. Šoškič). Na lavičce byl ještě připraven brankář Černín. Trenéři Zdeněk Jaroš a Petr Mašek.

Střešovice U 19: Štefan – Rožec, Morháč, Kára, Merkl – Tahir (67. Černý), Savinov, Rudyk, Muroň – De Korver, Bláha. Trenéři Martin Pačanda, Stanislav Kovář a Pavel Brož.