FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

První jarní bod juniorky v přeboru remizovala 2:2 s béčkem Admiry

27. 03. 2022

„B“-muži – Jediný tým mužů, kterým momentálně disponuje Slavoj Vyšehrad, získal svůj první jarní bod. Juniorka šemíků v neděli 27. března remizovala doma Admirou B 2:2 a sesadila ji ze třetího místa tabulky pražského přeboru. Sama figuruje nadále na 14. místě s tím, že na třinácté Třeboradice ztrácí i nadále jeden bod.

V 10. min. po Trnkově centru z levé strany hlavičkoval Matějka a vysoký oblouček zapadl nečekaně pod břevno, kdy na něj Klomínek už nedosáhl: 0:1. Domácí gólman potom naopak zneškodnil dvě situace, které vypadaly mnohem nebezpečněji, zejména ve 24. min. vychytal v jasné šanci Trnku. Tři minuty předtím to zkoušel na druhé straně Krčmář, ale trefil jen dobře postaveného brankáře Žuleviče.

Ten si však „nedal za rámeček“ situaci z 29. minuty. Krčmář vybojoval rohový kop, z něj poslal ostrý střílený míč na přední tyč Tokar a brankáři Admiry propadl míč do sítě: 1:1!

Pět minut nato odcentroval zprava Kubies a Tokar mohl přidat druhý gól, ale halfvolejem o necelý metr přestřelil. Ve 38. min. po rohovém kopu pálil z voleje útočník Admiry Pavlata, leč Novičichin stihl jeho střelu zblokovat.

Ihned po zahájení druhé půle se ocitl v šanci Krčmář, ale Žuleviče nepřekonal. V 64. min. ale po Starečkově autovém vhazování z pravé strany a odraženém míči Kubies odclonil bránícího protihráče, k míči se tak dostal Sejdia, přiťukl nakrátko J. Klímovi a kapitán domácích ostře napálil míč pod břevno: 2:1! V 73. min. mohl přidat pojistku Tokar, zpoza vápna o metr přestřelil.

Naopak v 82. min. byl odpískán Krivosheevovi faul, který se kvůli tomu hodně zlobil: Komínek rozehrál přímý kop, brankář Gerža při vyběhnutí podklouzl a Pavlata vyrovnal hlavou na 2:2. V závěru utkání si ještě oba týmy vypracovaly šance na to, aby strhly výsledek zápasu ve svůj prospěch, ale skóre se již nezměnilo.

V 19. kole přeboru se Vyšehrad B představí v sobotu 2. dubna na hřišti jedenáctého Zličína. Utkání na západním okraji metropole má výkop v 10.30 hod.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad B): „ Zápas měl tempo a vcelku vysokou úroveň. Jen škoda, že jsme dostali dva laciné góly. Za stavu 2:2 jsme měli ještě dvě vyložené šance, ale naopak jsme mohli také inkasovat třetí gól.“

Trenér František Jakubec (Admira B): „Každý zápas venku je těžký, navíc Vyšehrad zná dobře svoji umělku, zatímco nám to na ní moc nešlo, hra se zadrhávala. V první půli jsme zahodili dvě až tři gólovky, které pokud bychom proměnili, byl by asi výsledek jiný. Vzhledem k obrazu hry ve druhé půli je však remíza spravedlivá. Čekal jsem od našich hráčů víc fotbalovosti, ne tolik nakopávaných balonů a pak soubojů o ně. S naší herní stránkou tedy spokojen v tomto utkání moc nejsem.“

Slavoj Vyšehrad B – Admira Praha B 2:2 (1:1)

Praž. přebor (18. kolo), hráno v neděli 27. března 2022 na Vyšehradě. Branky: 29. Tokar, 69. J. Klíma ml. – 10. Matějka, 82. Pavlata. Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 7:8. Soupeřem zblokované střely: 2:2. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 5:5. Rozhodčí: Wulkan – Šmakal, Chrenko. ŽK: Souček (Vyšehrad B). Diváků: 40.

Vyšehrad B: Klomínek (46. D. Gerža) – J. Klíma ml., Stareček, Novičichin, Pryšljuk – Kubies (65. Š. Klíma), Tokar, M. Krivosheev, Sejdia – Souček (83. Karas), Krčmář (90. +1 Zíka). Na lavičce byl ještě připraven Kankara. Trenér Jaroslav Klíma.

Admira B: Žulevič – Křížek (46. Polanský), Komínek, Pelikán, Karvánek – Šindelář – Milner, Drescher (90. +2 Venc), Matějka (56. Horváth), Trnka (72. Procházka) – Pavlata. Trenéři František Jakubec a Matyáš Heinzel.