ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

U 16 vedla 1:0 díky gólu Krajíčka, nakonec podlehla Bohemians 1:6

26. 03. 2022

U 17 „B“ – Hodně nadějně rozehraný zápas na hřišti favorita, který se ale nakonec beztak prosadil a vysoko zvítězil – bohužel zejména zásluhou laciných branek. Naše U 16 vedla v sobotu 26. března v Uhříněvsi nad svými vrstevníky z Bohemky 1:0 díky krásnému gólu kapitána Nicolase Krajíčka, za tohoto stavu měla ještě další dvě šance přidat další gól, to se ale bohužel nepodařilo a mladí klokani vyhráli 6:1. Svěřenci trenérů Jaroslava Klímy mladšího a Allana Kheila tak klesli ze šestého na sedmé místo skupiny C České divize U 17.

Velmi aktivní pojetí hry od úvodního hvizdu přineslo týmu v oranžových dresech brzy ovoce. A potvrdilo se staré otřepané fotbalové klišé „tři rohy rovná se gól“. V 8. min. Kheil rozehrál zprava třetí rohový kop Vyšehradu a kapitán Krajíček hlavou otevřel skóre: 0:1! Byl to navíc velmi efektní gól, protože míč se odrazil od břevna dolů na brankovou čáru a do sítě.

Pak měl dvě šance Vitouš, bohužel gólem neskončily: v 8. min. domácí zadáci jeho střelu zblokovali, zatímco v 15. min. utekl po pravé straně a z úhlu vypálil, jenomže o necelý metr přestřelil. Na druhé straně se mezitím dvakrát předvedl brankář Kaucký, jenž kryl dvě těžké střely hráčů Bohemky: nejprve z trestného kopu a pak zblízka ze hry.

Ve 26. min. přišel nákop do velkého čtverce Vyšehradu, míč proletěl kolem několika hráčů a Chadžiev si připsal neobyčejně laciný vyrovnávací gól: 1:1. Minutu nato, po akci a centru kapitána Havránka, získal Bohemce vedení hrotový útočník Špaček: 2:1. Ve 37. min. trefil domácí Novotný zdálky tyč. Tři minuty nato Špaček prošel mezi dvěma nedůsledně bránícími zadáky Vyšehradu a obloučkem, který přeplachtil Kauckého, zvýšil na 3:1.

Deset minut po změně stran trefil Špaček tyč. V 55. min. zvýšil Havránek na 4:1, v 58. min. Chadžiev na 5:1 a v 87. min. Sejkora na 6:1.

V sobotu 2. dubna naše U 16 přivítá doma Cidlinu Nový Bydžov. Výkop je čtvrt hodiny po poledni.

U 17: CU Bohemians Praha B – Slavoj Vyšehrad B 6:1 (3:1)

18. kolo České divize mladšího dorostu, hráno v sobotu 26. března 2022 v Uhříněvsi (UMT). Branky: 26. a 58. Chadžiev, 27. a 40. Špaček, 55. Havránek, 87. Sejkora – 8. Krajíček. Střely na branku: 22:2. Střely mimo: 8:4. Soupeřem zblokované střely: 2:1. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:0. Rozhodčí: Martínek – Dostál, Jarina. ŽK: Tesař (Vyšehrad). Diváků: 45.

Bohemians U 16: Vích – Hájek, Jurák (62. Šimr), Lička, Sejkora – L. Novotný – Ho Hung, Černý (72. Sahula), Chadžiev, Havránek – Špaček. Trenéři Daniel Korda a Marek Štefan.

Vyšehrad U 16: Pavlíček – Kheil, Krajíček, Tesař, Dang Le Truong – Pytlíček (51. Míšek) – Řezáč, Vitouš (65. Krejčí), Nosek (46. Mohammed), Heřmánek – Svoboda. Trenéři Jaroslav Klíma mladší a Alan Kheil.