FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

První jarní i současně první domácí vítězství: Vyšehrad – Kolovraty 3:0

02. 04. 2023

„A“-muži – Až příchod Apríla konečně přinesl fotbalistům Slavoje Vyšehrad radost z úspěšného výsledku: v neděli 2. dubna porazili Sokol Kolovraty 3:0, a připsali si tak premiérové jarní vítězství v Pražská teplárenská přeboru. Ač to zní téměř neuvěřitelně, také první výhru na domácí půdě v aktuální sezoně.

Klíčový moment zápasu přišel ještě za stavu 0:0 na začátku druhé půle, kdy brankář Lukáš Lisa vychytal v čisté gólové šanci kanonýra Gračka a tým hrající v modrých dresech potom vstřelil tři góly, jejichž autory byli David Souček, Petr Krčmář a Jiří Heřman. Krčmář byl u všech tří branek: jednu dal sám a u obou dalších asistoval. Po devatenácti odehraných kolech šemíci ztrácejí z 16. příčky tabulky na předposlední Radotín už jen jeden bod.

Oproti předchozímu zápasu na Zličíně došlo na dvě změny v základní sestavě, v níž zraněného Junka a distancovaného Kubiese nahradili tentokrát Lískovec a Nechepurenko. Slavoj začal velmi aktivně a už po třech minutách hry měl na svém kontě dvě velmi dobré gólové šance, které neproměnili Heřman a Nechepurenko.

Po necelé půlhodině hry pálil Coufal, ale brankář Bébr kryl. Na druhé straně si Lisa poradil se střelou kanonýra Gračka.

Ve 36. min. se po přihrávce od Heřmana dostal do gólové šance Souček, jeho střela však byla zblokována. Pět minut před poločasem útočník hostí Hynek překvapil dálkovou střelou, která proletěla těsně nad břevnem Lisovy brány.

Nástup do druhé půle patřil Kolovratům. Ve 48. min. odcentroval zleva Hynek, Gračkovu pohotovou střelu zblízka ale vynikajícím zákrokem zneškodnil Lisa. Gračko se dostal i k dorážce, kterou stihli zblokovat Pryšljuk s Holanem. V 53. min. si pak Lisa poradil s další nebezpečnou střelou Gračka.

Jen o chvilku později v 55. min. Heřman přihrál doprava Součkovi a ten trefil ostrou střelou pod břevno, jeho ránu vytěsnil brankář Bébr na roh. Ten byl už sedmý Vyšehradu: rozehrál ho Nechepurenko, Krčmář ztlumil balon pro Součka, jenž z hranice velkého čtverce levačkou napálil balon do sítě: 1:0!

V 62. min. měl po přihrávce od M. Krivosheeva šanci Krčmář, obešel protihráče, ale trefil jen dobře postaveného brankáře hostí. V 68. min. Lískovec vysunul střídajícího Romanishaka, ten upaloval sám na Bébra, střelou po zemi ale těsně minul jeho bránu.

V 71. min. ale Stareček zachytil kolmou přihrávku soupeře, míč přihrál z vlastní poloviny hřiště na Součka, který před domácí lavičkou našel obloučkem nabíhajícího Krčmáře. A protože kapitán hostí Votřel jej v tu chvíli nedostatečně bránil, měl čas zamířit a zvýšit skóre: 2:0!

V 78. min. Lískovec vybojoval už desátý rohový kop, Coufal poslal balon na malém vápno, kde byla zblokována nejprve Krčmářova hlavička a vzápětí i jeho střela zblízka v pádu. Odražený míč  ale ještě Holan protlačil na zadní tyč k Heřmanovi a ten ho zblízka poslal do brány: 3:0! Tím bylo o držiteli tří bodů definitivně rozhodnuto. Až deváté domácí utkání šemíci dovedli k výhře…

V příštím 21. kole se tým Slavoje Vyšehrad představí na hřišti suverénního lídra soutěže TJ Spoje Praha. Hraje se už v pátek 7. dubna v 10.30 hod.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Konečně jsme vyhráli a ironií osudu ve chvíli, kdy nás provází ohromné množství absencí hráčů, většinou kvůli jejich zranění. Nastoupili jsme tedy hodně oslabeni, přičemž v základní sestavě byli tři dorostenci a další čtyři přišli na hřiště v roli střídajících. Vyhráli jsme zaslouženě, měli jsme i další šance, na druhou stranu je pravda, že ještě za stavu 0:0 nás podržel brankář Lisa. Kolovraty je potřeba ocenit za to, že s námi chtěly hrát fotbal.“

Trenér Jakub Slezáček (Kolovraty): „Souboj generací vyzněl tentokrát pro tu mladší. Vyšehrad byl dosud nejsilnějším soupeřem, se kterým jsme na jaře hráli. Domácí ofenzivní hráči nám dělali velké problémy v běžeckých soubojích. Šance něco s utkáním udělat se nám naskytla na začátku druhé půle, kdy jsme měli dvě gólovky za sebou, ale neproměnili je. Krátce nato jsme nedostoupili standardku soupeře, dostali první gól a měli potom problémy zachytávat útoky domácích po průnikových přihrávkách. Zápas nakonec vyzněl jednoznačně a výsledek 3:0 asi také odpovídá jeho průběhu, protože Vyšehrad byl zkrátka lepším týmem. My jsme byli málo nebezpeční, chyběla nám kvalita v přechodové fázi, kdy po zisku balonu jsme hned kazili. Na gólové šance to bylo tak 6:2 nebo 7:2 pro domácí, proto je konečné skóre relevantní vůči dění na hřišti.“

Slavoj Vyšehrad – Sokol Kolovraty 3:0 (0:0)

Praž. přebor (19. kolo), hráno v neděli 2. dubna 2023 na Vyšehradě. Branky: 55. Souček, 72. Krčmář, 79. Heřman. Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 3:3. Soupeřem zblokované střely: 4:2. Rohy:10:1. Ofsajdy: 2:0. Rozhodčí: Černý – Štěrba, Nebáznivý. ŽK: Stareček, Souček – Hejno, Hynek, Gračko. Diváků: 70.

Vyšehrad: Lisa – Lískovec, Holan, Stareček, Pryšljuk – Souček (87. Klinka), M. Krivosheev (66. Romanishak), Coufal, Nechepurenko (60. J. Toman) – Krčmář, Heřman (87. Borský). Na lavičce byl ještě připraven brankář Ženatý. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.

Kolovraty: Bébr – Ponert, Votřel, Vejr, Žitný – Hejno – Gračko, Klír (74. Pokorný), Kalenda (46. Bláha) – Hynek, Svoboda (67. Borek). Trenéři Jakub Slezáček a Jindřich Všetečka.