ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

Remíza juniorky 3:3 v Kolovratech: v nastavení srovnal kapitán Šlegl

07. 09. 2019

„B“-muži – Značně vypjaté, dramatické, ale současně také fotbalově velmi kvalitní utkání, které svojí úrovní jednoznačně přerostlo obvyklý standard pražského přeboru, odehrála v sobotu 7. září v Kolovratech juniorka Slavoje Vyšehrad. Do utkání nastoupila se šesti hráči z kádru A-mužstva, ale i tak s výborně hrajícím mužstvem domácího Sokola prohrávala 0:2 a později 2:3. Až v první minutě nastaveného času utkání vyrovnal stoper Petr Šlegl (na snímku): ten si navlékl poprvé kapitánkou pásku, což jemu i celému týmu přineslo sportovní štěstí. Po pěti odehraných kolech figuruje Vyšehrad B na 10. místě tabulky metropolitní soutěže.

Již po třech a půl minutách hry šli domácí do vedení. Tým hostí nezareagoval včas ani na centr z pravé strany, ani vzápětí na odražený míč a zpětnou přihrávku, po níž bez problémů poslal míč do sítě Kalenda: 1:0. Vzápětí mohl zvýšit Gračko, ale minul.

Rezerva šemíků se dostala do koncovky až po čtvrthodině hry díky střele M. Krivosheeva, v polovině první půle však skórovaly znovu Kolovraty. Ve 23. min. odcentroval zprava Boček a Böhm ve skluzu na mokrém trávníku poslal balon do sítě: 2:0.

Ve 29. min. ale po kombinaci Starečka (vystřídal brzy zraněného Geberta) se Šleglem pronikl do vápna domácích M. Krivosheev a jeho centr srazil rukou Boček. Alexandr z penalty střelou k tyči s jistotou snížil: 2:1!

Už dvě minuty nato, po přihrávce od Alexandra, mohl vyrovnat M. Klán, který se protlačil do šance, ale nesedla mu střela a trefil jen brankáře Řemínka.

Ve 42. min. po rohovém kopu měl čistou gólovou šanci domácí stoper Vejr, ale zblízka hlavou minul bránu M. Babky. Jeho starší bratr F. Babka chvíli nato na druhé straně hřiště těsně přestřelil.

Krátce po změně stran mohl zvýšit Kalenda na 3:1, ale také přestřelil. V 54. min. ale Drozda převzal Brejchovu přihrávku, zatáhl míč po pravé straně hřiště, odcentroval, k odraženému míči se dostal F. Babka a krásnou trefou takřka do šibenice vyrovnal: 2:2!

Dvě minuty nato po krásné přihrávce z levé strany od F. Babky si naběhl do šance M. Klán, křižoval ho však vracející se Borek, a tak střelou po zemi jen těsně minul domácí svatyni. Každopádně to byla hodně nadějná příležitost k otočení skóre z 0:2 na 3:2.

V 58. min. měl pro změnu gólovou šanci domácí Hájek, ale hlavičkoval vedle. O pět minut později dal po autovém vhazování gól hlavou domácí Holík, byl mu ale odpískán útočný faul, a tak se skóre neměnilo. Platilo to i v 75. min., kdy M. Babka reflexivně vyrazil takřka gólovou střelu Gračka. Až v 81. min. Böhm přece jen strhl vedení na stranu Kolovrat. 3:2.

Již v nastaveném čase ale Pardubský odcentroval téměř z poloviny hřiště až do vápna domácích, kde sice Drozda nevyhrál svůj hlavičkový souboj s Hájkem, rozhodně však účinně tísnil domácího hráče - od něj se totiž míč odrazil přímo ke Šleglovi, jenž na nic nečekal a pohotovou křížnou střelou přesně ke vzdálenější tyči vyrovnal: 3:3!

Rezerva šemíků tak v poslední možné chvíli odvrátila porážku. Dá se říct, že přízeň fotbalové štěstěny se otočila: před dvěma roky totiž v utkání Kolovraty - Vyšehrad B domácí v 90. min. vyrovnali na konečných 7:7, tentokrát naopak v samotném závěru zápasu vyrovnávací branku inkasovali...

V nadcházejícím šestém dějství naše juniorka přivítá v sobotu 14. září na Vyšehradě tým Uhelných skladů. Výkop utkání je v 15 hodin.

Trenér Jakub Slezáček (Kolovraty): „Nechci působit přehnaně sebevědomě, ale my jsme si zasloužili vyhrát. Z remízy jsme smutní, tohle prostě bolí. Přesto mohu říct, že jsem na naše hráče strašně moc hrdý. Soupeř proti nám postavil sedm hráčů z druholigového kádru, i tak jsme mu dali tři góly a mohlo jich být víc, šance jsme na to měli. Navíc nám nebyl uznán za stavu 2:2 jednoznačně regulérní gól. Opakuji ale, že jsem na kluky hrdý, porvali se s tím fantasticky a dokonce i po fotbalové stránce byli Vyšehradu rovnocenným soupeřem.“

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad B): „Fantastický zápas, hlavně tedy pro diváky. Oboustranně měl velmi vysoké parametry a oba týmy hrály až do konce na vítězství. My jsme však začali špatně, jako by se nám nemohlo nic stát. Kolovraty mají neobyčejně fotbalový tým, který hraje na jeden dotek, navíc mu i díky atletickým postavám nechybí potřebný důraz. Všechny tři góly jsme inkasovali po kombinačních akcích domácích a centrech na zakončujícího hráče před odkrytou bránu. Bod jednoznačně beru, měli jsme to v Kolovratech nesmírně těžké.“

Sokol Kolovraty – Slavoj Vyšehrad B 3:3 (2:1)

5. kolo praž. přeboru, hráno v sobotu 7. září 2019. Branky: 23. a 81. Böhm, 4. Kalenda – 30. Alexandr z pen., 54. F. Babka, 90. (+1) Šlegl. Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 5:8. Soupeřem zblokované střely: 3:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 3:3. Rozhodčí: Jakl – Bočok, Vítek. ŽK: Hájek, Holík, Boček, Gračko, Dejmek – F. Babka. ČK: po ukončení zápasu brankář Řemínek (Kolovraty). Diváků: 100.

Kolovraty: Řemínek – Boček, Vejr, Borek, Žitný – Hájek (90. Votřel) – Gračko (78. Bláha), Holík, Klír, Kalenda (87. Hrubý) – Böhm (86. Dejmek). Trenéři Jakub Slezáček a Jindřich Všetečka.

Vyšehrad B: M. Babka – Pardubský, Drozda, Brejcha, Šlegl – Alexandr – F. Babka, Gebert (17. Stareček), Rataj, M. Krivosheev (58. Macej) – M. Klán (72. Pokorný, 78. Bazal). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Klomínek, Vácha a Popovič. Trenéři Jaroslav Klíma a Oldřich Pařízek.