FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

S Pondorfem vysoká výhra 7:0: okořenil ji Heřmanův hattrick

24. 02. 2023

„A“-muži – Po osmi letech a třech dnech tým mužů Slavoje Vyšehrad znovu změřil své síly s německým protivníkem. Zatímco 21. února 2015 šemíci porazili SV Friesen 7:2 (5:0), tentokrát nastříleli sedm branek celku DFT Pondorf SpVgg. A stejně jako tehdy se tomu stalo po poločase 5:0. Utkání se hrálo v pátek 24. února 2023 před mizivou návštěvou na Vyšehradě a skončilo výsledkem 7:0.

Třikrát se trefil Jiří Heřman, po jedné brance připojili David Škop, Otto Šrejber, Miroslav Krivosheev a Marek Schrank. Druhou půli odehrál i 58letý šéf klubu Jaroslav Klíma, jenž v závěru utkání trefil tyč branky soupeře a pak ještě stihl přihrát na gól Heřmanovi, který tím stvrdil svůj hattrick. A protože Heřman u dalších dvou tref svých spoluhráčů asistoval, byl tak de facto u pěti z celkově sedmi branek.

Vyšehrad nastoupil v dost kombinované sestavě, přesto měl proti účastníkovi sedmé nejvyšší německé soutěže od začátku viditelně navrch. Přestože tempo zápasu nebylo nijak vysoké, brzy se začaly rodit i šance, v úvodní čtvrthodině hry ale zůstaly neproměněny. V 15. min. ale Škop odcentroval po zemi z pravé strany hřiště a u vzdálenější tyče zblízka otevřel skóre Heřman: 1:0! Dvě minuty nato dostal míč hlavou do sítě i Šrejber, byl mu však odpískán faul na brankáře.

Ve 26. min. si Škop dvakrát vyměnil míč s Heřmanem a rovněž zblízka zakončil: 2:0!

Přesně po půlhodině hry Heřman trefil tyč a odražený míč  poslal po zemi do sítě Šrejber: 3:0!

Ve 36. min. si sám vybojoval míč M. Krivosheev, udělal s ním asi čtyři kroky směrem přímo k bráně a neomylně po zemi zakončil: 4:0! Mimochodem, hráči v modrých dresech si v tomto utkání sami ověřili, že pokud se snaží pálit po zemi a míč zbytečně nezvedat, nelétají střely nad břevno a naopak končí tam, kde mají – v síti soupeře…

Ve 37. min. Čižikov přihrál Šrejberovi, který obstaral finální přihrávku, a tu zakončil zblízka přesně Schrank: 5:0!

V poločase se sestava výrazně obměnila a jeden z mála hráčů, který zůstal na hřišti, byl Heřman, který sedm minut po změně stran trefil břevno německé brány. Šancí bylo dost i ve druhé půli, ale zůstávaly většíinou neproměněny. Hosté byli nejblíž ke korekci po necelé hodině hry, kdy trefili tyč Klomínkovy brány (první poločas ale odchytal brankář U 19 Havlíček).

V 64. min. po přihrávce od Linhy dal svůj druhý gól Heřman: 6:0!

Pět minut před koncem utkání byl hodně blízko ke vstřelení branky majitel klubu J. Klíma starší, trefil totiž tyč. Dvě minuty nato si to ale vynahradil finální přihrávkou, již zužitkoval ve svůj třetí gól Heřman: 7:0!

Slavoj Vyšehrad již v sobotu 25. února v 11.30 hod. přivítá opět na domácím stadionu SK Chlumec. A v sobotu 4. března ve 12 hodin dojde ještě k přípravnému utkání Slavoj Vyšehrad – Čechie Vykáň, které už bude generálkou před vstupem do jarní části Pražská teplárenská přeboru.

Slavoj Vyšehrad – DFT Pondorf SpVgg 7:0 (5:0)

Přípravné utkání, hráno v pátek 24. února 2023 na Vyšehradě. Branky: 15., 64. a 87. Heřman, 6. Škop, 30. Šrejber, 36. M. Krivosheev, 37. Schrank. Střely na branku: 17:3. Střely mimo: 13:1. Soupeřem zblokované střely: 5:3. Rohy: 13:4. Ofsajdy: 1:1. Rozhodčí: Bauer. Diváků: 15.

Vyšehrad 1. poločas: Havlíček – Lískovec, Čižikov, Š. Klíma, Pryšljuk – Škop, M. Krivosheev, Heřman, Zíka – Schrank, Šrejber.

Vyšehrad 2. poločas: Klomínek – Borský, J. Klíma mladší, Stareček, Vodička – Kubies, J. Klíma starší, Linha, Škop (55. A. Krivosheev) – Heřman, Krčmář. Hrající trenér Jaroslav Klíma.