U 19 porazila béčko Meteoru 3:1: dva góly Šoškič, jeden Bartošek

12. 02. 2023

U19 – Poprvé v kalendářním roce 2023 se „devatenáctka“ Slavoje Vyšehrad radovala z vítězství. V neděli 12. února v areálu Meteoru Praha VIII na Štěpničné porazila v přípravě tamní B-tým staršího dorostu neboli „osmnáctku“ 3:1. Do poločasu se trefil do sítě domácích Vojtěch Bartošek ze standardky, po změně stran pak dvakrát Petar Šoškič.

Domácí účastník České divize staršího dorostu, po podzimu sedmý v tabulce skupiny B (na jeho lavičce se objevil Petr Semirád, který dříve působil společně s Alexandrem Samuelem u mládežnických týmů Vyšehradu) se snažil udržovat vyrovnanou hru, a podařilo se mu také odehrát poločas s vyrovnaným skóre 1:1.

Vedení se ale ujal Vyšehrad. Ve 25. min. přišel faul u pravé postranní čáry na Holana a protože do tohoto utkání nenastoupili obvyklí standardkáři Klaban a Klinka, exekuce přímého kopu se ujal Bartošek. A trefil se náramně, navíc z poměrně ostrého úhlu a značné vzdálenosti: jeho střela propadla přehuštěným vápnem až na vzdálenější tyč a od ní se odrazila do sítě: 0:1!

Vzápětí přišly další šance, Slapnička trefil tyč a z dorážky Šoškič minul domácí bránu. Minutu před poločasem ale bývalý hráč Vyšehradu Pfaf vyrovnal na 1:1.

V polovině druhé půle Holan předvedl svoji silnou zbraň: únik podél pravé postranní čáry a přesný centr na nabíhajícího spoluhráče. Tím byl Šoškič, který střelou z voleje poslal náš tým podruhé do vedení: 1:2!

Minutu před koncem utkání Romanishak vysunul podél levé postranní čáry před střídačkami Šavela, ten odcentroval před bránu a Šoškič přidal svůj druhý gól: 1:3!

Naše U 19 se v dalším přípravném střetnutí představí v sobotu 18. února v 10 hodin v Benešově. Ve 12 hodin pak začne pozápas B-týmů dorostů Benešova a Vyšehradu.

U 19: FK Meteor Praha VIII B – Slavoj Vyšehrad 1:3 (1:1)

Přípravné utkání staršího dorostu, hráno v neděli 12. února 2023 v areálu Meteoru v ulici Štěpničná (hřiště UMT). Branky: 43. Pfaf – 66. a 89. Šoškič, 25. Bartošek. Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 4:8. Soupeřem zblokované střely: 1:2. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 1:2. Rozhodčí: Jandus. Diváků: 40.

Vyšehrad U 19: Havlíček – Burkuš (20. Romanishak), J. Toman, Kefurt, Průša (58. Holan) – Holan (46. Burkuš), Laštůvka, Slapnička, Bartošek (78. Průša) – Šavel, Šoškič. Trenér Dominik Gerža.