TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

Šemíci dlouho vzdorovali, nakonec však prohráli s Viktorii Žižkov 0:2

22. 01. 2022

„A“-muži – Svůj první zápas v roce 2022 mají fotbalisté Slavoje Vyšehrad za sebou. V sobotu 22. ledna před stovkou diváků přivítali na domácí půdě Viktoríi Žižkov a s druholigovým protivníkem drželi téměř po celé utkání krok. Navíc za stavu 0:0 v první půli skórovali šemíci zásluhou Matěje Kubeše, jeho gól ale neplatil vinou ofsajdu. Hosté z Prahy 3 se prosadili až v poslední desetiminutovce utkání díky dvěma „slepeným“ gólům, a tak po závěrečném hvizdu sudího Starého byl na ukazateli skóre stav 0:2.

Oproti podzimu postrádala sestava Slavoje hlavně záložníky Jana Suchana a Lukáše Hroníka, kteří nyní zkoušejí své štěstí v týmech Vlašimi a Kroměříže. Do Motorletu odešli Michal Vaněk s Felixem Čejkou, mimo hru zůstal zraněný obránce Vojtěch Šandera. Naopak z testů v prvoligových Pardubicích se vrátil stoper Marek Opluštil a do branky se postavil Simon Slanina, zapůjčený na tento zápas právě z Viktorky.

Vstup do utkání patřil spíš Žižkovským, kteří měli blíž ke vstřelení gólu. Hlavně Reteno, jehož ostrou ránu ale Slanina vyrazil. Ve 20. min. se už síť rozvlnila – na druhé straně hřiště. Po Vojtově akci zakončoval střelou po zemi Kubeš, jenomže mu byl odmáván ofsajd. Po půlhodině hry a krásné kombinaci zakončoval Vandas, měl však hodně vychýlenou mušku, což si o sedm minut později zopakoval i Tokar. Těsně před pauzou musel odstoupit zraněný Krivosheev.

Mnohem blíž ke vstřelení vedoucí branky byl ukrajinský stoper Vyšehradu devět minut po změně stran. Tvaroh rozehrál z pravé strany, trestný kop, z druhé strany si naběhl před bránu Tokar a protlačil se do zakončení, balon však letěl z jeho kopačky těsně kolem vzdálenější tyče žižkovské brány do zámezí. Chvíli nato měl příležitost hostující Křižák, střelou z otočky ale také minul.

V 75. min. převedl Slavoj velmi hezkou brejkovou situaci, kdy šel balon z levé strany přes Kubiese a Vandase až k Matějíčkovi, ten už ale nestihl zakončit – již uvnitř velkého čtverce jej na poslední chvíli odzbrojil protihráč, byť na hranici nedovoleného zákroku.

Vzápětí dvakrát zahrozili hosté, jejichž střely z velmi nebezpečných pozic ale stihli zblokovat Tvaroh a Mlejnek. V 82. min. přišel centr zleva do vápna, Nabiyev zůstal neobsazen, a tak bez problémů poslal balon k tyči: 0:1. Dvě minuty nato přišel naopak centr zprava Křižák zvýšil na 0:2.

V dalším přípravném střetnutí v sobotu 29. ledna fotbalisté Vyšehradu přivítají tým Českého Brodu, který přezimuje na pátém místě tabulky divize B. Výkop je v 11 hodin.

Slavoj Vyšehrad – Viktoria Žižkov 0:2 (0:0)

Přípravné utkání v sobotu 22. ledna 2022 na Vyšehradě. Branky: 82. Nabiyev, 84. Křižák. Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 6:9. Soupeřem zblokované střely: 2:6. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:4. Rozhodčí: Starý – Machač, Černoevič. Bez karet. Diváků: 100.

Vyšehrad: Slanina – Matějíček, Opluštil, Tokar, Tvaroh – Drobílek – Kubeš (83. Pryšljuk), M. Krivosheev  (44. Kubies), Mlejnek (83. Krčmář) – Vojta, Vandas. Na lavičce byl ještě připraven brankář Klomínek. Trenéři Jaroslav Klíma a Ondřej Švejdík.

Žižkov: Halouska (46. Soukup) – Bazal (46. Řezáč), Sakala (46. Mido), Velička (46. Kranthoven), Elbel (46. Trajkovič) – Žežulka (46. Sixta), Soungole (46. Bankole) – Žiga (46. Křižák), Batioja (46. Jirásek), Reteno (46. Jančura) – Fawzy (46. Nabiyev). Trenéři Martin Pulpit, Zdeněk Koukal a Václav Winter.