FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Šemíci smetli 8:2 Viktorii Žižkov B! Střelec Heřman si připsal hattrick

07. 10. 2023

„A“-muži – Nastřílet v mistrovském zápase osm branek, něco takového se podařilo fotbalistům Slavoje Vyšehrad po více než osmi letech. V červenci roku 2015 vyhráli v utkání Poháru FAČR 8:1 v Braníku; další osmigólový příděl do sítě soupeře se podařil až nyní v Pražská teplárenská přeboru. Šemíci v sobotu 7. října 2023 přejeli doma Viktorii Žižkov B 8:2, a tak už podruhé na podzim vyhráli rozdílem šesti branek. Po dvou odehraných třetinách podzimní části se náš tým posunul ze šestého na páté místo tabulky přeboru.

Hattrick si připsal Jiří Heřman, a s celkově 11 trefami se tak současně probojoval na první místo klasifikace o krále střelců – nejen přeboru, ale i hráčů pražských mužstev napříč soutěžemi (od I. ligy až po přebor). Dvakrát se trefil střídající Petr Krčmář, jednou pak Matěj Prýmas, Miroslav Krivosheev a kapitán týmu Alexandr Krivosheev. U čtyř branek spoluhráčů asistoval Petr Krčmář, byl tudíž u všech šesti gólů Vyšehradu v závěrečné půlhodině hry! U tří branek asistovali Jiří Heřman a Tomáš Junek.

Oproti předchozímu zápasu na Přední Kopanině došlo k jediné změně v základní sestavě: namísto Blína se do ní vrátil M. Krivosheev. V základní sestavě žižkovské rezervy byli jen tři hráči, kteří hráli už v posledním vzájemném duelu v květnu v Kolodějích, jenž skončil remízou 1:1 (Talamon, Vais a M. Vlček). Branku Žižkova B tentokrát hájil bývalý gólman našeho dorostu Filip Borka a na lavičce se objevil v roli asistenta někdejší dlouholetý hráč Vyšehradu Karel Kristen.

Slavoj vstoupil do zápasu velmi aktivně: po rohovém kopu pálil Junek těsně vedle, podobně i Matějíček. Do dvou velmi dobrých šancí se dostal M. Krivosheev, ale těsně přestřelil. Naopak strážce domácí brány Lisa zasahoval proti první trochu vážnější hrozbě až po necelých dvaceti minutách hry.

Ve 28. min. se po hezké kombinaci dostal do vyložené šance Heřman, také on ale minul bránu. O osm minut později si to už ale vynahradil. Ve 35. min. byl faulován u pravé postranní čáry, na úrovni velkého čtverce, Matějíček. Z přímého kopu Junek poslal parádní centr ke vzdálenější tyči a Heřman z bezprostřední blízkosti a ve výskoku poslal míč hlavou do sítě: 1:0!

Ve 42. min. Romanishak hlavou přihrál A. Krivosheevovi a ten následně Prýmasovi, jenž proběhl do vápna mezi třemi protihráči jako mezi solnými sloupy a přesnou střelou po zemi k tyči zvýšil: 2:0!

Těsně před poločasem vypálil z téměř nulového úhlu Matějíček, ale na brankové čáře odvrátil gól jeden z bránících protihráčů.

Hned po návratu ze šaten si Heřman vyměnil míč s Prýmasem a krátkým lobem trefil břevno Borkovy brány. O šest minut později zahrál Junek zprava z ostrého úhlu přímý kop a také on trefil břevno.

V 63. min. ale po nepřesné rozehrávce soupeře získal míč na půlící čáře Pryšljuk, posunul na Junka, jenž prodloužil doleva na M. Krivosheeva. Jeho střelu z úhlu sice Borka vyrazil, ale jen zpátky k M. Krivosheevovi. Ten zpětnou přihrávkou posunul balon na Krčmáře, jenž ho zblízka a v pádu napálil pod břevno: 3:0!

V 65. min. Romanishak vyvezl míč z vlastní poloviny hřiště a přihrávkou doleva nastartoval Heřmana, jenž předložil krásdnou přihrávku zcela volnému Krčmářovi. Ten ale nezakončoval – nakrátko přiťukl nabíhajícímu M. Krivosheevovi, jenž střelou z malého vápna k tyči neomylně trefil: 4:0!

V 68. min. před vápnem hostí vybojoval míč M. Krivosheev, přiťukl Heřmanovi, jenž si vyměnil balon s Prýmasem a vystřelil. Borka jej vyrazil pouze ke Krčmářovi, který zblízka snadno rovlnil síť: 5:0!

V 70. min. Borka vyrazil dvě střely hráčů Vyšehradu, pak si ale Junek na brankové čáře pohrál se zadáky hostí, zpětnou přihrávkou našel Krčmáře, jenž ihned posunul na Heřmana, ten udělal kličku protihráči a trefil k tyči: 6:0!

Hned po rozehrání ze středového kruhu vybojovaal míč A. Krivosheev, přiťukl Krčmářovi a ten kolmou přihrávkou našel Heřmana, jenž obešel velmi nedůsledně bránícího protihráče. dostal se sice mimo střelecký úhel, stihl ale ještě najít zpětnou přihrávkou A. Krivosheeva a kapitán Slavoje z malého vápna propálil Borku: 7:0!

V 79. min. byl odpískán Romanishakovi faul na Vaise a fotbalista afghánského původu Edrees (letos v dubnu dost potrápil naši U 19 v zápase starších dorostenců Žižkova a Vyšehradu v Satalicích) z penalty kontroval na 7:1. Tři minuty nato ukázal záda domácí obraně Vais a lobem upravil na 7:2.

V 86. min. vybojoval míč v pravém rohu hřiště u vstupu do areálu Kubies, přiťukl Krčmářovi, ten odcentroval a nabíhající Heřman hlavou jen líznul míč a ten skončil poosmé v žižkovské síti: 8:2!

Šemíci se v utkání 11. kola představí v sobotu 14. října v Královicích, na půdě třináctého týmu tabulky přeboru. Hraje se od 10.30 hod.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Vyhrát 8:2 je samozřejmě pozitivní. Hned od začátku utkání jsme prokazovali velkou vůli po vítězství, dařila se nám kombinace, ale protože jsme ještě za stavu 0:0 zahodili několik šancí, vstřelili jsme první gól až deset minut před poločasem. Tím jsme se chytili a ještě před pauzou přidali druhý gól. Ve druhé půli přišla smršť s našimi pěti góly v rozmezí osmi minut a bylo po zápase.“

Trenér Jiří Brunclík (Žižkov B): „Bylo to o nastavení v hlavách hráčů. Po minulém zápase slyšeli pochvalu, a tak si asi mysleli, že to sfouknou v suchém triku. Už první poločas byl z naší strany bez nasazení a agresivity, produkovali jsme profesorský fotbal, a podle toho to také dopadlo. Stalo se nám to už podruhé. Je to zkrátka o přístupu, proto nenacházím nic pozitivního.“

Slavoj Vyšehrad – Viktoria Žižkov B 8:2 (2:0)

Praž. přebor (10. kolo), hráno v sobotu 7. října 2023 na Vyšehradě. Branky: 36., 70. a 86. Heřman, 63. a 69. Krčmář, 42. Prýmas, 65. M. Krivosheev, 71. A. Krivosheev – 80. Edrees z pen., 83. Vais. Střely na branku: 12:5. Střely mimo: 7:3. Soupeřem zblokované střely: 2:0. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:1. Rozhodčí: Šaróka – Kučera, Vondráček. ŽK: Lískovec, Romanishak (oba Vyšehrad). Diváků: 70.

Vyšehrad: Lisa – Lískovec, Vodička, Pryšljuk, Romanishak – Matějíček (55. Krčmář), A. Krivosheev – Prýmas (70. Blín), M. Krivosheev (75. Kubies), Junek – Heřman. Na lavičce byl ještě připraven brankář Čepela. Trenéři Jaroslav Klíma starší a Jaroslav Klíma mladší.

Žižkov B: Borka – Matoušek (77. Balážik), Soukup (61. Mach), Březina (46. Větrovec), Oravec – Talamon, Kuzma – Vais, Edrees, Štrombach (46. Buratčuk) – M. Vlček (61. Tomeček). Trenéři Jiří Brunclík, Josef Bazal a Karel Kristen.