FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Šemíci zvítězili v Sedlčanech 6:0, postup v Mol Cupu bez problémů

16. 08. 2020

„A“-muži – Osm stovek diváků si nenechalo ujít první mistrovské utkání fotbalistů Slavoje Vyšehrad v nové sezoně. Šemíci je bez potíží zvládli: v neděli 16. srpna 2020, v zápase 1. kola Mol Cupu, zvítězili po výrazné převaze na stadionu divizního Tatranu Sedlčany jasně 6:0. Dvakrát se trefil do sítě domácích Pavel Vandas, po jedné brance přidali Jan Suchan, Lukáš Pouček, Denis Laňka a Dominik Kříž. Posledně jmenovaný hráč si navíc připal dvě gólové asistence.

Již ve 2. min. po Jablonského trestném kopu měl první šanci Kokorovič, jeho hlavičku gólman Dřevojan kryl. V 5. min. už ale poprvé lovil míč ze sítě: Šandera na pravé straně hřiště přihrál Galuškovi, ten z rohu hřiště odcentroval, našel u vzdálenější tyče Vandase a ten střelou zblízka otevřel skóre: 0:1!

V 10. min. se po chybné rozehrávce hostujícího týmu dostal k míči domácí záložník Čipera, vyslal pohotový lob pod břevno branky Vyšehradu, nicméně Otáhal jej včas kryl.

Ve 14. min. odcentroval zleva Jablonský a sedlčanský rodák i obyvatel v dresu Vyšehradu Suchan vyhrál souboj s domácím kapitánem Kdolským: 0:2! Čtyři minuty nato, po dalším centru Jablonského, mohl znovu skórovat Vandas, zblízka však hlavičkoval nad.

Ve 27. min. centroval pro změnu zprava Šandera a hlavičkující Vandas opět minul prostor mezi třemi tyčemi. Pět minut nato si naběhl na Šanderův centr Suchan, střelo bez přípravy také minul a podobně se vedlo vzápětí i Galuškovi.

Ve 38. nin. Šandera rozehrál rohový kop, našel Kokoroviče, jehož střela lízla tyč a skončila v zámezí. Dvakrát krátce po sobě se pak dostal do zakončení Galuška, avšak neuspěl. Po dalším Šanderově rohu hlavičkoval zblízka Vandas, ani tentokrát z toho třetí gól nebyl. Těsně před pauzou kopali domácí standardku zpoza vápna, ale D. Krůta s ní naložil zle: přestřelil.

Deset minut po změně stran rozehrál Šandera rohový kop, jeho centr tečoval na penaltovém bodě Vandas a trefil k tyči: 0:3!

Přesně po hodině hry se dostal do pološance domácí zadák Repetný, Otáhal jeho střelu s jistotou kryl. V polovině druhé půle pak Drobílek přihrál doleva Křížovi, ten odcentroval před bránu a Pouček hlavou zvýšil: 0:4! Dvě minuty nato běžel Pouček sám na brankáře Dřevojana, ten mu ale doslova ukradl míč z nohy.

V 77. min. po přihrávce od Kříže Laňka přesným lobem přidal patý gól: 0:5! A v 85. min. po individuální akci Drobílek napálil břevno domácí brány.

V 90. min. přihrával Alexandr a Kříž exkluzivní dálkovou trefou do šibenice završil půltuctový účet tohoto zápasu: 0:6!

V sobotu 22. srpna již přijde na řadu premiéra nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v podobě pražského derby Vyšehrad – Dukla. Zápas 1. kola druhé nejvyšší soutěže na stadionu Evžena Rošického, který odvysílá přímým přenosem ČT Sport, má výkop v 10.15 hod.

Trenér Roman Nádvorník: „Bylo nám jasné, že domácí se na nás budou chtít v krásné atmosféře s velkou návštěvou vytáhnout, ale nám se podařilo, co jsme si předsevzali: dali brzy dva góly, jimiž jsme se uklidnili a měli zápas ve své režii. Domácí měli jen ojedinělé akce, které vznikly z našich chyb, pramenících z až přílišného herního poklidu. Zápas jsme každopádně zvládli podle našich představ, jednoznačně vyhráli a vypracovali si i další šance, takže spokojenost.“

Tatran Sedlčany – Slavoj Vyšehrad 0:6 (0:2)

1. kolo Poháru FAČR, hráno v neděli 16. srpna 2020 v Sedlčanech. Branky: 5. a 53. Vandas, 14. Suchan, 67. Pouček, 77. Laňka, 90. Kříž. Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 2:9. Soupeřem zblokované střely: 1:3. Rohy: 1:10. Ofsajdy: 0:1. Rozhodčí: Szikszay – Hrabovský, Volf. ŽK: Kvěch – Černý, Kříž, Šandera. Diváků: 796.

Sedlčany: Dřevojan – Repetný, Řehák, Kdolský, M. Krůta – Novotný – D. Krůta (65. Doubrava), Dvořák (85. Sochůrek), Čipera (46. Kvěch), L. Soldát (65. Brotánek) – Hašek. Trenér Ladislav Šach.

Vyšehrad: Otáhal – Alexandr, Nitrianský, Kokorovič (61. Drobílek) – Černý, Suchan (72. Laňka) – Šandera, Kříž, Jablonský (46. Pouček) – Vandas (61. Polák), Galuška (72. Vaněk). Na lavičce byli ještě připraveni brankář M. Babka a Čejka. Trenéři Roman Nádvorník, Oldřich Pařízek a Ondřej Švejdík.