Následující zápas "A týmu"
Sokol Hostouň vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání sobota 20.07.2024 10:30 TJ Sokol Kněževes, Na Hřišti 164, Kněževes (okres Praha-západ)
Zpět na seznam novinek

Soupiska A-mužstva čítá 23 hráčů, více než třetina z nich je nových

18. 08. 2020

„A“-muži – Tři brankáři, sedm obránců, sedm záložníků a šest útočníků: celkem 23 fotbalistů figuruje těsně před startem sezony 2020/21 na soupisce A-mužstva Slavoje Vyšehrad. V kolonce odchody i příchody je aktuálně devět jmen. S kapitánskou páskou přivede mužstvo na strahovský trávník k sobotní premiéře FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v podobě pražského derby s Duklou 32letý bývalý reprezentant, defenzivní záložník Milan Černý.

Služebně nejstarším hráčem v mužstvu a posledním přímým pamětníkem premiérové druholigové účasti Slavoje v sezoně 2015/16 je 26letý záložník Filip Drobílek, jenž přišel na Vyšehrad v prosinci roku 2015 ze Štěchovic. Za A-tým šemíků odehrál až dosud celkem 222 zápasů, z toho 38 ve Fotbalové národní lize (respektive F:NL), 98 v ČFL, 6 v poháru Mol Cup a 80 přípravných.

Věkově nejstarším hráčem týmu je 33letý Tomáš Jablonský, nejmladším pak 18letý brankář Matouš Babka. Věkový průměr mužstva je 24,3 roku.

Devět hráčů současného kádru si už vyzkoušelo start v tuzemské nejvyšší soutěži: Tomáš Jablonský (207 zápasů, 4 góly a 15 asistencí v české I. lize), Milan Nitrianský (145 zápasů, 6 gólů a 12 asistencí), Milan Černý (119 zápasů, 5 gólů a 12 asistencí), Jan Suchan (54 zápasů, 6 gólů a 1 asistence), Petr Galuška (30 zápasů, 3 góly a 1 asistence), Denis Laňka (11 zápasů), Dominik Kříž (10 zápasů), Milan Králíček (3 zápasy a 1 gól), Filip Drobílek (1 zápas). Kromě toho alespoň na lavičku, aniž by zasáhli do hry, se dostali v prvoligových zápasech brankáři Martin Otáhal a Petr Dočekal.

Domácí utkání Slavoje Vyšehrad ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE se hrají nadále na strahovském stadionu Evžena Rošického.

 

KÁDR FC SLAVOJ VYŠEHRAD  (PODZIM 2020)

 

BRANKÁŘI

20  Martin Otáhal  narozen 29. 5. 1996

  1  Petr Dočekal  18. 12. 1995

77  Matouš Babka  2. 1. 2002

OBRÁNCI

22  Vojtěch Šandera  4. 7. 1990

23  Milan Nitrianský  13. 12. 1990

17  Ed Kevin Kokorovič (Chorvatsko)  4. 1. 1995

18  Tomáš Jablonský  21. 6. 1987

44  Vojtěch Zárybnický 2. 8. 1999

  4  Marian Burda 29. 9. 1999

66  Felix Čejka 1. 1. 2001

ZÁLOŽNÍCI

19  Milan Černý  16. 3. 1988   kapitán mužstva

  6  Jan Suchan  18. 1. 1996

  7  Filip Drobílek  20. 3. 1994

11  Denis Laňka  13. 5. 1997

  8  Adam Alexandr 3. 5. 2000

27  Dominik Kříž 29. 9. 1999

19  Michal Vaněk 19. 9. 2000

ÚTOČNÍCI

  9  Jan Vejvar  9. 3. 1998

10  Lukáš Pouček 26. 1. 1993

24  Martin Polák 1. 7. 1999

14  Pavel Vandas 25. 9. 1995

15  Petr Galuška 8. 7. 1996

      Milan Králíček 18. 7. 2001

 

REALIZAČNÍ TÝM

trenér Roman Nádvorník  21. 3. 1973

asistent Oldřich Pařízek  24. 3. 1972

asistent Ondřej Švejdík  3. 12. 1982

vedoucí mužstva Milan Tandara  18. 5. 1954

masér Jiří Večera  7. 1. 1965

masér David Bejdák  21. 2. 1975

 

HRÁČSKÉ ZMĚNY V KÁDRU

PŘÍCHODY: Felix Čejka, Marian Burda (oba Sparta Praha), Vojtěch Zárybnický (Dukla Praha), Michal Vaněk (Slavia Praha), Dominik Kříž (Zbrojovka Brno), Martin Polák (1. FK Příbram), Pavel Vandas (MAS Táborsko), Petr Galuška (MFK Karviná), Milan Králíček (Slovan Liberec)

ODCHODY: Lukáš Veselý (ukončené hostování ze Slavie Praha), Vojtěch Mareš (ukončené hostování ze Slavie Praha, nyní FSV Union Fürstenwalde/Něm.), Libor Drozda (ukončené hostování ze Slavie Praha, nyní Slovan Velvary), Nedžad Zinhasovič (ukončené hostování ze Slavie Praha, nyní SB Vlašim), Daniel Kozel (ukončené hostování z Dukly Praha, nyní SB Vlašim), Tomáš Čvančara (ukončené hostování z Jablonce), Marek Kodr (ukončené hostování z Příbrami), Petr Rothe (ukončené hostování z Viktorie Žižkov, nyní Motorlet Praha), Adnan Bašič (ukončené hostování z FC UNA Strassen).

 

Foto: David Štverák

Pozvánka na utkání B-týmu

Všechny zápasy B-týmu

Výsledky

neděle 16.06.2024 17:00
FC Slavoj Vyšehrad B
Pražská I. B třída (skupina A)
2:3
TJ Praga B
neděle 16.06.2024 12:00
FK Náchod
Česká divize starších žáků U14 (skupina C)
3:2
FC Slavoj Vyšehrad U14
neděle 16.06.2024 10:00
FK Náchod
Česká divize starších žáků U15 (skupina C)
5:0
FC Slavoj Vyšehrad U15
sobota 15.06.2024 15:15
FC Slavoj Vyšehrad U17
Česká divize mladšího dorostu U17 (skupina B)
6:3
FK Baník Most-Souš
sobota 15.06.2024 13:00
FC Slavoj Vyšehrad U19
Česká divize staršího dorostu U19 (skupina B)
1:0
FK Baník Most-Souš
sobota 15.06.2024 10:30
FC Slavoj Vyšehrad
Pražský přebor
2:6
FC Tempo Praha
středa 12.06.2024 17:30
FC Háje Jižní Město
Česká divize starších žáků U14 (skupina C)
1:1
FC Slavoj Vyšehrad U14
středa 12.06.2024 16:30
FC Slavoj Vyšehrad U12
Česká divize mladších žáků U12 (skupina C)
7:6
FK Admira Praha
středa 12.06.2024 15:30
FC Háje Jižní Město
Česká divize starších žáků U15 (skupina C)
8:1
FC Slavoj Vyšehrad U15
neděle 09.06.2024 17:00
TJ Avia Čakovice
Pražská I. B třída (skupina A)
5:4
FC Slavoj Vyšehrad B
Všechny výsledky A-týmu
Nahoru