FK Motorlet Praha B vs. FC Slavoj Vyšehrad
27. kolo Pražský přebor sobota 18.05.2024 13:15 Butovická 35, Praha 13-Jinonice

Špatný víkend žáků: ze dvou utkání s Duklou Jižní Město jen jeden bod

03. 04. 2023

U 15/U 14 – Vcelku realistická představa, že v obou zápasech na umělce Dukly Jižní Město v neděli 2. dubna budou starší žáci Slavoje Vyšehrad naplno bodovat, vzala úplně za své. Bohužel. Patnáctiletí šemíci jen remizovali 2:2, přestože ještě v 54. minutě vedli 2:0 a domácí dohrávali utkání bez dvou vyloučených hráčů. Čtrnáctiletí šemíci dokonce prohráli 1:3. Takže dvojnásobné zklamání…

V zápase U 15 si Vyšehrad vytvářel šance, většinu z nich sice neproměnil, přesto se dostal do dvoubrankového vedení. Ve 12. min. po akci Stracha a Forsta otevřel skóre Nguyen Duc Tiep: 0:1! Ve 24. min. byl také u druhé branky Strach a opět zakončoval Nguyen Duc Tiep: 0:2!

Po půlhodině hry byl faulován zezadu Bílek, a domácí kapitán Malina za to viděl červenou kartu. Ještě v prvním poločase mohl zkompletoval svůj hattrick Nguyen Duc Tiep, v obrovské šanci ale hlavou minul bránu. A vyloženou šanci měl rovněž Belcou, bohužel ani on ji neproměnil.

Do druhé půle vstoupila Dukla Jižní Město, navzdory oslabení o jednoho hráče, mnohem aktivněji. Naopak hráči Vyšehradu působili dost laxním dojmem, a tak přesvědčením, že se už nemůže nic stát a vinou vlastní nedůslednosti i nekoncentrovanosti umožnili, aby v 55. min. Kuboš snížil na 1:2. Nepoučili se, pět minut nato totiž Bryscejn dokonce vyrovnal na 2:2.

Další velkou příležitost měl Strach, ale neproměnil ji. Deset minut před koncem utkání, zase po faulu zezadu na Bílka (ten byl nakonec tak pokopán, že musel střídat) byl vyloučen druhý hráč domácích Veselý. Deset minut měli naši hráči na to, aby zužitkovali dvojnásobnou přesilovku. Vítězný gól mohli dát Timurbek, Phung Duc Kien či Steinbauer, jenomže nedali, a výsledkem tak byla naprosto bizarní ztráta dvou bodů…

„Zatímco my proměňujeme jen minimum ze spousty šancí, které si vytváříme a na své góly se strašně nadřeme, soupeřům umožňujeme, aby lacino skórovali,“ řekl po zbabraném zápase a nesmyslné plichtě hodně zklamaný kouč naší U 15 Ondřej Horák. Patnáctiletí šemíci zůstávají na desátém místě tabulky skupiny C České divize U 15.

Zápas „čtrnáctek“ dopadl ještě hůř. Chyběl nemocný brankář Mahmoud, náhrada žádná, a tak mezi tři tyče musel chtě nechtě obránce Fiktus. I za této situace si měli hráči v poli s tímto zápasem poradit, ale nestalo se. Čtrnáctiletí šemíci proto zůstávají na 11. místě tabulky.

V nadcházejícím 17. kole naši starší žáci přivítají pátek 7. dubna v Krči soupeře ze Svitav. Utkání patnáctiletých má výkop v 10 hodin a pozápas čtrnáctiletých začne čtvrt hodiny po poledni.

U 15: Dukla Jižní Město – Slavoj Vyšehrad 2:2 (0:2)

16. kolo České divize starších žáků U 15 (skupina C), hráno v neděli 2. dubna 2023 na hřišti při ZŠ Mikulova (Praha 11-Opatov). Branky: 55. Kuboš, 60. Bryscejn – 12. a 24. Nguyen Duc Tiep. Rozhodčí: Brabec – Janků, Ludvík. ŽK: Onwualu – Steinbauer, Phung Duc Kien, M. Štěpánek. ČK: 30. Malina, 71. Veselý (oba Dukla Jižní Město). Diváků: 22.

Dukla Jižní Město U 15: Došek – Malina, Volf, Oth (52. Vaníček), Novotný, Kuboš, Herálecký (41. Hovadík), Veselý, Bryscejn, Klápa (41. Onwualu), Cabala. Trenéři Josef Světlík a Jan Volf.

Vyšehrad U 15: Nedvídek – Forst (60. Wollner), Steinbauer, M. Frank, Mustafa Abubakr – Strach, M. Štěpánek, Nguyen Duc Tiep – Phung Duc Kien, Belcou (60. Grýgera), Bílek (74. Timurbek). Trenéři Ondřej Horák a Papa Daouda Gueye.

Střelci branek Vyšehradu U 15 v České divizi starších žáků

8 – Dostál, 7 – Belcou, Nguyen Duc Tiep, 5 – Strach, 3 – Bílek, 2 – D'Ambrosio, 1 – Grýgera, M. Štěpánek.

Brankové asistence

7 – Dostál, Strach, 5 – Štěpánek, 4 – Belcou, D'Ambrosio, Nguyen Duc Tiep, 2 – Bílek, Forst, Turunč, 1 – M. Frank, Grigar, Grýgera, Gumiňski, Mustafa Abubakr, Phung Duc Kien, Timurbek.

U 14: Dukla Jižní Město – Slavoj Vyšehrad 3:1 (1:1)

16. kolo České divize starších žáků U 14 (skupina C), hráno v neděli 2. dubna 2023 na hřišti při ZŠ Mikulova (Praha 11-Opatov). Branky: 31. Šefraný, 63. Válek, 72. Pelyak – 34. Vácha. Rozhodčí: Janků – Brabec, Ludvík. ŽK: Čeněk (Vyšehrad). Diváků: 30.

Dukla Jižní Město U 14: Došek – Ešner (78. Podhorný), Meduna, Anděl, Enenkel,  Knápek, Baleja, Válek, Šefraný (80. Femiak), Tvrdek (74. Phi Toni Hoang), Pelyak (80. Nevdashov). Trenéři Igor Šefraný, Jan Dovolil a Jaroslav Meduna.

Vyšehrad U 14: Fiktus – Moltaš (41. Matič), Čeněk, Jireček, Savula – Minks (73. Siládi), Kadlec – Grigar, Kukuljac (59. Carmine), Vácha – Prokop (59. Kozhukhar). Trenéři Jaromír Jindráček a Daniel Blažek.