TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

Také U 17 si vybrala černý den: 0:5, nejvyšší porážka na domácí půdě

05. 05. 2024

U 17 – Nejvyšší domácí porážku v sezoně utrpěli v sobotu 4. května nejen starší dorostenci Slavoje Vyšehrad, ale také i ti mladší, kteří nedosáhli dokonce ani na čestný úspěch v podobě jedné branky: podlehli totiž Braníku 0:5. Realita byla bohužel taková, že rival z Prahy 4 měl v utkání „sedmnáctek“ zřetelně navrch, dostal se k 37 (!) střeleckým pokusům, z nichž ale proměnil „jen“ pět.

Na rozdíl od zápasu s prvními Teplicemi B, které se podařilo porazit, tohle byla naopak dost negativní prezentace a takřka dokonalá ukázka, jak by výkon našich hráčů vypadat neměl. Vyšehrad utrpěl desátou prohru v sezoně a klesl znovu na desáté místo tabulky České divize U 17 (skupina B).

Oproti předchozímu utkání s Motorletem B v Dobrovízi došlo na šest změn v základní sestavě naší U 17: namísto Steinbauera, Stěpčuka, Turunče, Grýgery, Špačka a Tozbeye se v ní tentokrát objevili M. Frank, Zárybnický, Uhryn, Nguyen Duc Tiep, Sommer a Tegelbeckers.

Úvodní čtvrthodina ještě skýtala naději, že tohle nebude výsledková blamáž, jenomže ve chvíli, kdy vypršela, Cilenti poměrně snadno obešel z levé strany hřiště dva domácí hráče a zavěsil: 0:1. Nedvídek sice kapituloval, vzápětí ale chytil vyloženou šanci Braníku.

Všechno bylo v tomto utkání špatně, protože už po půlhodině hry se zranil Uhryn a musel odstoupit. Ke všemu opět Cilenti střelou z dobrých 25 metrů zvýšil na 0:2. Až sedm minut před pauzou se dostal tým Vyšehradu k prvnímu střeleckému pokusu, jehož autorem byl Belcou, brankáře Jeníka ale nepřelstil. Ve 43. min. branický kapitán Pilař bombou z více než třiceti metrů napálil břevno, ale ve třetí minutě nastaveného času mu už druhý pokus vyšel: Pilař další dělovkou z třiceti metrů trefil do šibenice, takže stav byl už 0:3.

V poločase došlo ke čtyřnásobnému střídání, ale už pět minut po návratu z kabin dal Burda střelou od tyče do brány na 0:4. Po hodině hry opět Burda dal skóre konečnou podobu: 0:5. Alespoň korigovat mohl po přihrávce od Grýgery střídající Dostál, minul však branickou bránu. Naše U 17 tak vyšla počtvrté v sezoně střelecky naprázdno, z toho už podruhé proti Braníku.

V sobotu 11. května naše U 17 nastoupí v Chomutově, na půdě třináctého týmu tabulky. Výkop utkání je čtvrt hodiny po poledni.

U 17: Slavoj Vyšehrad – ABC Braník 0:5 (0:3)

25. kolo České divize mladšího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 4. května 2024 na Vyšehradě. Branky: 16. a 32. Cilenti, 53. a 60. Burda, 45. (+3) Pilař. Střely na branku: 6:13. Střely mimo: 5:18. Soupeřem zblokované střely: 1:6. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 4:0. Rozhodčí: O´Keefe – Polena, Svočák. ŽK: Beňo, Santillán, Pilař (všichni Braník). Diváků: 40.

Vyšehrad U 17: Nedvídek – Nguyen Tien Hung (46. Mohamed Abubakr), M. Frank, M. Štěpánek, Zárybnický (46. Grýgera) – Koza (46. Dostál), Uhryn (33. Steinbauer), Nguyen Duc Tiep – Tegelbeckers, Sommer (46. Vejvoda), Belcou. Trenéři Erik Šlechta, Jaroslav Klíma mladší a Papa Daouda Gueye.

Braník U 17: Jeník – Beňo (75. Kruliš), Miláček, Sup – Santillán (68. Döme), Pilař – Sýkora, Cilenti, Chmelík (68. Hamouda) – Burda, Mandžijev (56. Fryš). Trenéři Filip Krhut, Jan Kozlík a Aleš Malinovský.

neděle 21.07.2024 17:00