U 19 pálila šance, trefovala tyče, aby nakonec padla s Braníkem 1:5

05. 05. 2024

U 19 – V jarních soubojích s Braníkem uspělo před dvěma týdny jen áčko mužů v utkání přeboru dospělých (Braník – Vyšehrad 1:6), všechny další naše týmy už ale pohořely. S rivalem z Prahy 4 totiž prohrály jak béčko mužů, tak i U 19, U 17 a U 16 Slavoje Vyšehrad. Nejmarkantnější nezdary v těchto soubojích přinesla sobota 4. května, navíc na domácím stadionu, kdy naše dorostenecké týmy inkasovaly ve dvou zápasech dohromady deset branek: devatenáctiletí šemíci totiž podlehli Braníku 1:5 a sedmnáctiletí 0:5.

Naše U 19 po tomto výsledkovém nezdaru musela znovu uvolnit své postavení v horní polovině tabulky České divize U 19 (skupina B): ze sedmé příčky se propadla zpátky na devátou.

Oproti předchozímu utkání s béčkem Motorletu došlo na jedinou změnu v základní sestavě: namísto Kautského se vrátil do brány Čepela. První polovina úvodního poločasu naznačovala, že zápas skončí spíš 5:1 než ve skutečnosti 1:5. Domácí tým měl totiž v tomto zahajovacím úseku hry pět velmi dobrých, takřka vyložených gólových šancí, které ovšem Schrank, Štěpnička, Dinov, Šavel ani Dovrtěl neproměnili. K zakončení se dostal i kapitán Kefurt, ani jemu nebylo přáno. Vložila se do toho i sportovní smůla, protože Štěpnička trefil břevno a Šavel tyč.

Možná v tu chvíli náš tým podlehl přesvědčení, že budou následovat další šance, přijdou i góly, a pak už to půjde. Bohužel opak byl pravdou. Ve 38. min. totiž prošel zleva před Kautského bránu až neuvěřitelně snadno neatakovaný Derevianko a dal gól na 0:1, což byl vzhledem k předchozímu průběhu utkání šok. A brzy z něj byl tuplovaný šok, protože za další čtyři minuty přišel další velmi laciný gól a opět Derevianko zvýšil na 0:2.

¨Za tohoto stavu se ve druhé půli hrálo samozřejmě mnohem lépe a lehčeji soupeři. Devatenáctiletí šemíci se snažili, ale nešlo to. Po necelé hodině hry tečovanou střelou z levé strany hřiště Derevianko završil svůj hattrick: 0:3. To už Braníku vycházelo úplně všechno, do čeho kopnul: v 62. min. po centru z pravé strany Kacian napálil balon z voleje do šibenice: 0:4.

V polovině druhého poločasu, po akci Kefurta a Dovrtěla, sice snížil střídající Špaček na 1:4, byla to však už jen klasická labutí píseň. Pět minut před koncem utkání po centru z pravé strany dostal Karpov míč mezi dva hráče Vyšehradu a navzdory přesile se proti nim prosadil, uzavřel skóre na 1:5. Vzešla tak z toho nejvyšší domácí porážka v sezoně.

V sobotu 11. května se naše „devatenáctka“ představí v Chomutově, na půdě čtrnáctého týmu tabulky. Výkop utkání je v 10 hodin.

U 19: Slavoj Vyšehrad – ABC Braník 1:5 (0:2)

25. kolo České divize staršího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 4. května 2024 na Vyšehradě. Branky: 68. Špaček – 38., 42. a 58. Derevianko, 62. Kacian, 85. Karpov. Rozhodčí: Polena – O´Keefe, Šustr. Bez karet. Diváků: 60.

Vyšehrad U 19: Kautský – Gumiňski (85. Vítovec), Šavel (61. Krejčí), Dovrtěl, Holý – Macek (49. Špaček), Kefurt – Klinka, Schrank, Štěpnička (61. Ahizan) – Dinov. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Nedvídek a Trnka. Trenéři Daniel Růžička, Zdeněk Jaroš a Jan Dovrtěl.

Braník U 19: Voldán – D. Hejduk, Karpov (79. Kindratyshyn), Nykyforuk, Derevianko, Lehovec (62. Miláček), Kacian, Heger, Hamouda (62. Mandžijev), Kozák (62. Kvapil), Šonka (82. Kučera). Trenéři Milan Šonka, Petr Hejduk ml. a Jiří Řemenář.