TJ Sokol Nespeky vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání sobota 27.07.2024 10:15 Sokolská ulice, Nespeky (okres Benešov)

Tohle za rámeček určitě nepůjde: U 16 prohrála ve Stodůlkách 1:3

04. 06. 2024

U 17 „B“ – Dobré výkony a výsledky z předchozích pěti zápasů, jež vynesly 13 bodů za čtyři výhry a jednu remízu, jako by se rázem kamsi vypařily. A to hlavně vinou až neuvěřitelně zbabraného vstupu do zápasu, který by mohl sloužit jako instruktážní příklad, jak vstup do zápasu vypadat nemá. V dohrávce 25. kola Pražského přeboru mladšího dorostu v úterý 4. června ve Stodůlkách naše „šestnáctka“ podlehla domácí „sedmnáctce“ 1:3, když už po necelé půlhodině hry prohrávala tříbrankovým rozdílem.

Ještě před poločasem sice Jakob Tegelbeckers snížil, další gól se už ale přidat nepodařilo. Ve druhé půli měl Vyšehrad B výraznou územní převahu, několik gólových šancí, jenomže neproměnil ani penaltu a nesmírně obětavě bránící domácí tým si už tři body ubojoval. Naše U 16 zůstala s 26 body na desátém místě tabulky Pražského přeboru U 17.

Sami hráči Stodůlek byli překvapeni, že hned jejich první akce v první minutě utkání skončila gólem, protože defenzivní činnost hostujícího týmu zpočátku spíš žádná nebyla, než aby nějaká byla. V 1. min. dal gól Čáp, v 9. a 27. min. Doležal, takže na ukazateli skóre se objevilo 3:0. Až za tohoto hodně nepříznivého stavu začali hráči v zelených dresech pomalu zvedat hlavy a ve 35. min. po přihrávce od Tiepa přesným lobem z pravé strany hřiště přehodil domácího brankáře Tegelbeckers a snížil na 3:1.

Ve druhé půli to už byla hodně viditelná převaha, která ale většinou ztroskotala na pokažené finální přihrávce – také vlivem velké bojovnosti domácích. Gólové šance měli postupně Tegelbeckers, hlavičkující Steinbauer, znovu Tegelbeckers a Koza, bez úspěchu.

Deset minut před koncem střetnutí byl faulován ve vápně domácích Tegelbeckers a míč si postavil na bílý bod Strach, penaltu ale bohužel neproměnil. Jeho střelu po zemi brankář Stodůlek L. Němec vystihl a kryl. Ještě potom následovaly další gólové šance Tůmy a opět Tegelbeckerse, ani z nich ale nic nevzešlo. Domácí výsledek 3:1 ubránili.

Rezerva mladšího dorostu Slavoje Vyšehrad odehraje v této sezoně už jen jeden zápas: derniéra se uskuteční v neděli 9. června ve Vysočanech, kde vyzve náš tým domácí Praga. Výkop utkání je ve 14.45 hod.

U 17: Sokol Stodůlky – Slavoj Vyšehrad B 3:1 (3:1)

Dohrávka 25. kola Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno v úterý 4. června 2024 ve Stodůlkách. Branky: 9. a 27. Doležal, 1. Čáp – 35. Tegelbeckers. Rozhodčí: Vidím – Vlastník, Vlček. ŽK: Mohamed Abubakr (Vyšehrad B). Diváků: 50.  V 81. min. neproměnil Strach (Vyšehrad B) penaltu.

Stodůlky U 17: L. Němec – Tartier, Duvnjak, Caithaml, Balíček – Vojtěch, Doležal, J. Němec, Svoboda, Plhal – Čáp. Na střídání Teplov, Velička. Krucký a Andrushko. Trenéři Robert Swan, Alen Duvnjak a Jan Zachar.

Vyšehrad U 16: Nedvídek – Wollner, Steinbauer, Krpeš, Phung Duc Kien – Stěpčuk – Sommer, Nguyen Duc Tiep, Grýgera, Koza – Tegelbeckers. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Strach, Turunč, Tůma a Mohamed Abubakr. Trenéři Erik Šlechta, Papa Daouda Gueye a Jan Petříček.