TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

U 18 zvítězila na Zličíně 5:4, Ahizan po týdnu znovu docílil hattricku

02. 06. 2024

U 19 „B“ – Až v měsíci červnu a jeho druhém dni mohla rezerva staršího dorostu Slavoje Vyšehrad nastoupit k mistrovskému utkání uvolněně, bez direktivy zisku bodů potřebných k záchraně. Zápas na Zličíně si proto mohla v klidu užít, a přesně to se také stalo: z dramatického utkání s devíti góly, v němž každý chvilku tahal pilku, vyšla vítězně naše „osmnáctka“: na deštěm promáčené zličínské umělce vyhrála 5:4. Třikrát se trefil do sítě domácích Dieudonné Ahizan, jednou pak Dominik Klinka a mladší dorostenec Václav Holubovský. Po dvou brankových asistencích si připsali oba defenzivní záložníci Ondřej Šíma a Filip Dovrtěl.

Osmnáctiletí šemíci vyhráli v tomto ročníku potřetí venku (předtím na Libuši a na Xaverově) a před závěrečným dějstvím zůstávají na 10. místě tabulky s tím, že devátý Xaverov je stále na dostřel. Ahizan dal na jaře celkem už 14 gólů, z čehož byly tři za béčko mužů, jeden za U 19 a deset za U 18.

Oproti předešlému utkání s Libuší došlo na čtyři změny v základní sestavě: chyběli v ní tentokrát Kazda, Macek, Uhryn a Svoboda, jejichž pozice zaujali Krejčí, Holubovský, Trnka a Krasikov.

V prvním vzájemném utkání v listopadu na Vyšehradě gól nepadl, tentokrát jich však bylo devět. Již po pěti minutách hry vybojoval míč uprostřed pole Klinka, ukázal všem protihráčům záda a lobem přehodil brankáře Choutku: 0:1! Tři minuty nato ale Obraz střelou z vápna k tyči srovnal na 1:1.

V 11. min. měl šanci Krasikov, trefil jen zličínského brankáře. Tři minuty nato zahřmělo na druhé straně, kdy přišla chybička při zpracování míče v obranné činnosti a Bartoň ji nemilosrdně potrestal, napálil balon do šibenice Fischerovy brány: 2:1. Z vedení se těšil Zličín pouhé dvě minuty, pak totiž Krasikov našel Dovrtěla, ten odcentroval před bránu a Ahizan svým prvním gólem vyrovnal: 2:2! Ve 21. min. Trnka našel Šímu, ten Holubovského a jeho střela z úhlu z levé strany znamenala znovu vedení: 2:3! Chvíli nato mohl vyrovnat domácí Křenek, lobem těsně minul odkrytou bránu Vyšehradu B.

Hrál se oboustranně útočný a lze říct, že i atraktivní fotbal. Z centru Krasikova mohl přidat pojistku Klinka, zblízka hlavou namířil nad. To byla jasná šance a za její neproměnění okamžitě přišel trest, ve 33. min. rozehráli domácí rohový kop a A. Knor hlavičkoval z malého vápna: 3:3. Přesně takové laciné góly, jako přes kopírák, jimž lze při lepší koncentraci a důrazu v obranné činnosti rozhodně zabránit, inkasovala U 18 mnohokrát…

Tři minuty před pauzou měli domácí obrovskou šanci jít do vedení 4:3, A. Knor postupoval sám na Fischera, ten ale jeho střelu k tyči bravurně vypíchl špičkou kopačky. Tohle byl možná klíčový moment celého utkání.

Hned po zahájení druhé půle jej totiž náš tým rozhodl dvěma góly ve svůj prospěch. Již ve 47. min. Fischer rozehrál balon Gumiňskému, ten posunul Špačkovi, od něj šel míč k Dovrtělovi, který už obstaral finální přihrávku pro Ahizana. Ten střelou po zemi a svým druhým gólem získal opět vedení: 3:4! Vzápětí mohl vyrovnat Obraz, těsně minul. V 51. min. se dostal míč od Šímy k Ahizanovi, jenž opět trefil k tyči a završil svůj hattrick: 3:5! Byl to současně vítězný gól.

V 69. min. zůstal neobsazen Obraz a snížil na 4:5. Ten měl pak šest minut nato velkou šanci vyrovnat, ale vychytal ho Fischer. Ten prožil další horkou chvilku v 80. min., kdy musel hasit hrubku a ztrátu míče spoluhráče z obrany. V 86. min. chytil protihráče rukama Trnka a protože už měl žlutou kartu, viděl i druhou A byl vyloučen. Navzdory oslabení se už ale podařilo vedení 5:4 uhájit.

V derniéře sezony v sobotu 8. června od 10 hodin naše U 18 přivítá doma „devatenáctku“ Pragy.

U 19: FC Zličín – Slavoj Vyšehrad B 4:5 (3:3)

25. kolo Pražského přeboru staršího dorostu, hráno v neděli 2. června 2024 na Zličíně (hřiště UMT). Branky: 9. a 69. Obraz, 14. Bartoň, 33. A. Knor – 16., 47. a 51. Ahizan, 6. Klinka, 21. Holubovský. Střely na branku: 13:11. Střely mimo: 8:4. Soupeřem zblokované střely: 2:5. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:2. Rozhodčí: Lukáš – Čipera, Son Šíma. ŽK: Krasikov, Trnka, Špaček (všichni Vyšehrad B). ČK: 86. Trnka (Vyšehrad B). Diváků: 30.

Zličín U 19: Choutka – Krutský (61. Čipera), Lukeš, V. Knor, Buch – Jeníček (61. Topič), Ježek – Křenek, Bartoň, A. Knor (81. Zvelebil) – Obraz. Trenéři Roman Fuzzi a Marek Müller.

Vyšehrad U 18: Fischer – Krejčí (46. Špaček), Gumiňski, Kylar, Holubovský (59. Maleček) – Dovrtěl, Šíma – Klinka, Trnka, Krasikov – Ahizan (59. Mohammed). Trenéři Daniel Růžička, Zdeněk Jaroš a Jan Dovrtěl.

Branky Slavoje Vyšehrad U 18 v Pražském přeboru staršího dorostu

10 – Ahizan, 7 – Dinov, 5 – Z. Svoboda, 4 – Kylar, Šíma, 3 – Sommer, Špaček, 2 – Dobiaš, Gajzler, Krasikov, Macek, Mohammed, Schrank, Uhryn, 1 – Azilinon, Holubovský, Kazda, Kefurt, Klinka, Korkots, Krejčí, Šavel, Trnka, Vítovec.

8 – Krasikov, Špaček, 7 – Kefurt, 6 – Šíma, 5 – Uhryn, 4 – Ahizan, Kazda, 3 – Dobiaš, Dovrtěl, A. Frank, Klinka, Krejčí, Schrank, Z. Svoboda, 2 – Azilinon, Dinov, Gumiňski, Macek, Tesař, Trnka, 1 – D'Ambrosio, Gajzler, Krajíček, Kylar, Mohammed, Sommer, Šavel.

Jarní branky Didiho Ahizana

24. 3. Vyšehrad B – Mezinárodní svaz mládeže 1:1 (Ahizan 1 gól) I. B třída mužů

31. 3. Vyšehrad U 18 – FAAZ 6:2 (Ahizan 1 gól) Pražský přebor staršího dorostu

1. 4. Bílá Hora – Vyšehrad B 0:2 (Ahizan 1 gól) I. B třída mužů

28. 4. Vyšehrad U 18 – Meteor B 1:3 (Ahizan 1 gól) Pražský přebor staršího dorostu

4. 5. Admira B – Vyšehrad U 18 2:2 (Ahizan 1 gól) Pražský přebor staršího dorostu

12. 5. Vyšehrad U 18 – Stodůlky 4:1 (Ahizan 1 gól) Pražský přebor staršího dorostu

18. 5. Vyšehrad U 19 – Litvínov 5:1 (Ahizan 1 gól) Česká divize staršího dorostu

26. 5. Vyšehrad U 18 – Libuš 7:0 (Ahizan 3 góly) Pražský přebor staršího dorostu

26. 5. Střešovice B – Vyšehrad B 3:2 (Ahizan 1 gól) I. B třída mužů

2. 6. Zličín – Vyšehrad U 18 4:5 (Ahizan 3 góly) Pražský přebor staršího dorostu

neděle 21.07.2024 17:00