Tři body z premiérového dějství F:NL slavili fanoušci Dukly: 0:3

22. 08. 2020

„A“-muži – Vstup do nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY fotbalistům Slavoje Vyšehrad nevyšel. V sobotu 22. srpna 2020 podlehli na Strahově v pražském derby Dukle 0:3. V přímém televizním přenosu byla vidět vyrovnaná hra v úvodní půlhodině zápasu, potom tým z Julisky poprvé udeřil a když domácí mužstvo na začátku druhé půle nedokázalo proměnit velkou šanci na vyrovnání, Dukla začala kontrolovat hru a přidala ještě další dvě branky.

Domácí tým nastoupil bez zraněných Suchana a Jablonského a ve 12. min. mohl jít do vedení, kdy po nakrátko rozehraném rohu a Šanderově centru hlavičkoval z místa penaltového bodu stoper Burda. Posila ze Sparty však minula Radovu bránu, i tak to ale byla první šance utkání.

Soupeř z Julisky poprvé výrazněji ohrozil Otáhalov bránu až po půlhodině hry. Krunert přihrávkou zprava našel Fábryho, jeho ostrou ránu bez přípravy však gólman Slavoje reflexivně vyrazil. Ve 36. min. Preisler z trestného kopu těsně přestřelil a minutu nato Chlumecký křížnou střelou zdálky trefil tyč.

Ve 41. min. již hosté poprvé udeřili. Kozma převzal přihrávku z hloubi pole na pravé straně hřiště, zatáhl balon podél čáry, přihrávkou na střed hřiště našel Buchvaldka, jenž přiťukl balon nakrátko dozadu a Doumbia pálil po zemi k tyči: 0:1.

Pouhých 35 vteřin po zahájení druhé půle mohli šemíci vyrovnat. Galuška svedl po pravé straně hřiště sprinterský souboj se stoperem Pirochem, zamířil technickou střelou ke vzdálenější tyči, bohužel ji ale o pár centimetrů minul.

V 53. min. se dostal do ještě větší šance hostující centrhalv Buchvaldek, posila Dukly z Olomouce, byl však tísněn Šanderou a z malého vápna přestřelil.

V 63. min. rychlonohý Ayong odcentroval zprava přes dva bránící hráče Vyšehradu a Burda ve snaze odvrátit míč před nabíhajícím Buchvaldkem nešťastně trefil k tyči vlastní brány: 0:2.

Jen dvě nato, po dalším centru Ayonga, mohl zvýšit nabíhající Preisler, zblízka však střelou bez přípravy minul. V polovině druhé půle si to ale vynahradil. Souček prošel hladce po pravé straně hřiště, přihrál Ayongovi, ten ještě přiťukl ke vzdálenější tyči Preislerovi, jenž už zblízka pohodlně zakončil: 0:3.

Ve zbývající čtvrtině utkání se už nic podstatného neudálo, a tak zápas skončil rozdílem tří branek ve prospěch favorizované Dukly.

V neděli 28. srpna přijde na řadu další pražské derby a znovu před kamerami ČT Sport: Viktoria Žižkov – Vyšehrad. Hraje se od 10 hodin na Střížkově.

Trenér Vyšehradu Roman Nádvorník: „Věděli jsme, že nás čeká obrovsky těžý zápas, a Dukla také roli velkého favorita potvrdila. Úvodních pětadvacet minut to přitom nebylo z naší strany špatné, pak jsme ale bohužel přestali hrát a byli bojácní. Moc jsme nechtěli balon, nechodili do kombinace a v rozporu s našimi představami hráli dlouhé balony. Prohrávali jsme v poločase 0:1, ale hned na začátku toho druhého jsme měli možnost vyrovnat. Galuška neproměnil, a to byl okamžik, kdy se lámal chleba. Měli jsme dát na 1:1, což se nám nepodařilo. Potom přišel naopak vlastní gól na 0:2 a zápas byl rozhodnut. Ve druhé půli se projevila velká kvalita Dukly, která byla v těchto fázích utkání jednoznačně lepší než my. Prokázala hlavně větší kvalitu na míči a lepší herní projev záložní řady, která nás přehrávala. Musíme se z tohoto utkání poučit a přistoupit k dalšímu zápasu s Viktorií Žižkov úplně jinak, abychom ho zvládli mnohem lépe.“

Trenér Dukly Roman Skuhravý: „Byl to první zápas, a my jsme do něj nevstoupili moc dobře: kombinace byla kostrbatá, a dostali jsme se z toho až tak po pětadvaceti minutách hry. Vypracovali jsme si už v první půli dvě až tři jasné šance a pak jsme dali krásný první gól, který byl velmi důležitý. Tím jsme se uklidnili a ve druhé půli už hráli podle našich představ. Až závěr utkání byl z naší strany nepřesný a ne úplně koncentrovaný. Za vítězství 3:0 jsem, však samozřejmě rád. Musím říct, že jsme měli respekt ze soupeře a změn, které v letní pauze provedl, nicméně na styl hry Vyšehradu jsme se dobře připravili a nakonec jsme zvládli utkání celkem suverénně, což mě těší.“

Slavoj Vyšehrad – Dukla Praha 0:3 (0:1)

1. kolo F:NL, hráno v sobotu 22. srpna 2020 na Strahově. Branky: 41. Doumbia, 63. vlastní Burda, 69. Preisler. Střely na branku: 0:6. Střely mimo: 3:6. Soupeřem zblokované střely: 2:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 3:4. Rozhodčí: Cihlář – Kotalík, Pečenka. ŽK: Kokorovič, Drobílek (oba Vyšehrad). Diváků: 450.

Vyšehrad: Otáhal – Šandera, Burda, Nitrianský, Kokorovič – Alexandr (60. Drobílek), Černý – Galuška (67. Vejvar), Kříž, Pouček (67. Laňka) – Vandas (85. Polák). Na lavičce byli ještě připraveni brankář M. Babka, Čejka a Vaněk. Trenéři Roman Nádvorník, Oldřich Pařízek a Ondřej Švejdík.

Dukla: Rada – Dancák, Piroch, Chlumecký – Doumbia, Kozma – Preisler (87. Jakab), Krunert (80. Kovaľ), Buchvaldek (68. Hadaščok), Souček (87. Kozel) – Fábry (46. Ayong). Trenéři Roman Skuhravý, Richard Polák a Michal Dragijský.