Následující zápas "A týmu"
Sokol Hostouň vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání sobota 20.07.2024 10:30 TJ Sokol Kněževes, Na Hřišti 164, Kněževes (okres Praha-západ)
Zpět na seznam novinek

Tři body z Třince! Vítězství 2:1 brankami Čvančary a Nitrianského

10. 06. 2020

„A“-muži – Na sedmé vítězství v letošním ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, z toho druhé venku, dosáhli ve středu 10. června v Třinci fotbalisté Slavoje Vyšehrad. Na stadionu Rudolfa Labaje šli po deseti minutách hry do vedení zásluhou branky Tomáše Čvančary, pro něhož to byla už desátá trefa v této sezoně druhé nejvyšší soutěže. Přihrával mu kapitán mužstva Milan Černý. Domácí vyrovnali ještě před poločasem Valentovým gólem z penalty, jenomže v 76. minutě kopalo penaltu také naše mužstvo a také úspěšně: po faulu na Denise Laňku ji proměnil Milan Nitrianský. Ve zbývajících zhruba dvaceti minutách hry již tým v modrých dresech vedení 2:1 uhájil, a tak se kabinou šemíků ozýval poprvé po koronavirové pauze vítězný pokřik. A kromě toho: Slavoj Vyšehrad poprvé ve své historii (a na devatenáctý pokus) zvítězil v mistrovském utkání na Moravě!

A-mužstvo nastoupilo poprvé pod vedením trenérské dvojice Oldřich Pařízek – Jaroslav Klíma, jež oproti předchozímu utkání s Chrudimí učinila dvě změny v základní sestavě. Namísto Suchana a distancovaného Drobílka se v ní objevili Laňka s Čvančarou.

Právě kanonýr Vyšehradu (a nyní už také jeden ze tří nejlepších střelců celé soutěže) vyextrahoval hned z první vážnější akce utkání fotbalové zlato v podobě vedoucího gólu. V 10. min. po krásné přihrávce z pravé strany od Černého Čvančara střelou po zemi k tyči načal skóre: 0:1!

Domácí se snažili pochopitelně o co nerychlejší odpověď, naráželi však na zformovanou defenzivu. Na druhé straně to zkoušel z přímého kopu Kokorovič a dalším průnikem Čvančara, jenž se dostal do dobré střelecké pozice, jeho pokus ale tentokrát gólman Chmiel dokázal zneškodnit.

Po necelé půlhodině hry a pokusu Steinhübla zastavil nastřelenou rukou stoper Kodr, a tak ve 30. min. Valenta z penalty vyrovnal na 1:1.

Ve 41. min. byl faulován před domácí šestnáctkou Bašič, Nitrianského střela z trestného kopu se však odrazila ode zdi třineckých hráčů. Tři minuty nato téměř našel centrem hlavičkujícího Čvančaru, leč domácí zadák Janoščin jej stihl zblokovat.

Nastavený čas první půle, hrané s oboustranně vysokým nasazení, trval sedm minut. Vešel se do nich ještě Šanderův pokus z trestného kopu, který však odvrátili hlavou Akulinin.

Po změně stran zahájili domácí aktivně, ale už v 51. min. si vypracoval další příležitost Čvančara: uvolnil se ve velkém čtverci, jeho střele ale tentokrát chyběla větší razance.

Prakticky z protiútoku měli šanci domácí hráči Machalík a Akulinin: první z nich promáchl centr, druhý ve vyložené pozici minul prostor mezi třemi tyčemi. Třinečtí přidali na aktivitě a důrazu, navíc musel odstoupit Čvančara, jehož postihly křeče.

V 75. min. ale třinecký bek Janoščín fauloval ve vápně Laňku a Nitrianský z penalty poslal Vyšehrad podruhé do vedení: 1:2! Byl to současně i vítězný gól.

Šemíci se i nadále snažili o aktivitu v ofenzivě, naopak hrozbou ze strany domácích byl hlavně Akulinin. Ten mohl ještě ve třetí minutě nastaveného času vyrovnat, ani nadvakrát však neprotlačil balon za brankovou čáru. Náš tým se tak poprvé od 7. března mohl radovat z plného bodového zisku.

Slavoj Vyšehrad zůstal na 12. místě tabulky F:NL a v nadcházejícím 23. kole přivítá na Strahově horkého adepta na účast v baráži o I. ligu: tým Hradce Králové. Utkání se hraje v pondělí 15. června od 17 hodin.

Trenér Oldřich Pařízek: „Utkání z naší strany odmakané doslova na krev: za bojovný, kolektivní a zodpovědný výkon jsme si tři body zasloužili. Hráči věděli, že po předchozích ne úplně vydařených výsledcích a změně trenéra musejí převzít zodpovědnost na sebe, a to také bezezbytku splnili. Byl to fotbal nahoru – dolů s oboustranně vysokým nasazením i šancemi, my jsme však měli podle mého názoru přece jen víc příležitostí a byli v koncovce nebezpečnější, takže jsme mohli rozhodnout o vítězství o něco dříve. Poděkování patří i majiteli klubu Jaroslavu Klímovi, jak se zhostil role asistenta a stejně jako hráči splnil svoji roli.“

 

Fotbal Třinec – Slavoj Vyšehrad 1:2 (1:1)

22. kolo F:NL, hráno ve středu 10. června 2020 v Třinci. Branky: 30. Valenta z pen. – 10. Čvančara, 76. Nitrianský z pen. Střely na branku: 6:9. Střely mimo: 5:0. Soupeřem zblokované střely: 5:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:1. Rozhodčí: Denev – Kubr, Vaňkát. ŽK: Akulinin, Janoščin, Cienciala – Kokorovič, Kodr, Černý, Laňka, Otáhal. Diváků: 318.

Třinec: Chmiel – Kušnír, Bedecs (20. Omasta), Gáč, Janoščín – Machalík (60. Weber), Valenta – Hlúpik, Steinhübel (81. Wojnar), Cienciala – Akulinin. Trenéři Svatopluk Habanec a Tomáš Jakus.

Vyšehrad: Otáhal – Šandera, Nitrianský, Kodr, Jablonský – Kokorovič (38. Suchan), Černý (82. Kozel) – Pouček (82. Mareš), Čvančara (66. Alexandr), Laňka – Bašič (66. Vejvar). Na lavičce byli ještě připraveni brankář M. Babka a Rothe. Trenéři Oldřich Pařízek a Jaroslav Klíma.

 

Střelci branek Vyšehradu ve F:NL a Mol Cupu

10 – Čvančara

4 – Nitrianský, Verner

3 – Laňka (z toho 1 v Mol Cupu), Vejvar (z toho 2 v Mol Cupu), L. Veselý (všechny tři v Mol Cupu)

2 – Bašič, Kozel (z toho 1 v Mol Cupu), Pouček

1 – Gebert (v Mol Cupu), Kokorovič, Mareš (v Mol Cupu), Suchan, Švejdík

 

Asistence

6 – Pouček

5 – L. Veselý (z toho 2 v Mol Cupu)

4 – Kozel (z toho 3 v Mol Cupu), Rataj (z toho 3 v Mol Cupu)

3 – Bašič, Drobílek, Šandera, Verner

2 – Čvančara, Freit (obě v Mol Cupu), Jablonský, Laňka

1 – Černý, Mareš, Mashike, Suchan, Vejvar (v Mol Cupu)

 

 

Fotogalerie

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2019 / 2020 A-tým

Pozvánka na utkání B-týmu

Všechny zápasy B-týmu

Výsledky

neděle 16.06.2024 17:00
FC Slavoj Vyšehrad B
Pražská I. B třída (skupina A)
2:3
TJ Praga B
neděle 16.06.2024 12:00
FK Náchod
Česká divize starších žáků U14 (skupina C)
3:2
FC Slavoj Vyšehrad U14
neděle 16.06.2024 10:00
FK Náchod
Česká divize starších žáků U15 (skupina C)
5:0
FC Slavoj Vyšehrad U15
sobota 15.06.2024 15:15
FC Slavoj Vyšehrad U17
Česká divize mladšího dorostu U17 (skupina B)
6:3
FK Baník Most-Souš
sobota 15.06.2024 13:00
FC Slavoj Vyšehrad U19
Česká divize staršího dorostu U19 (skupina B)
1:0
FK Baník Most-Souš
sobota 15.06.2024 10:30
FC Slavoj Vyšehrad
Pražský přebor
2:6
FC Tempo Praha
středa 12.06.2024 17:30
FC Háje Jižní Město
Česká divize starších žáků U14 (skupina C)
1:1
FC Slavoj Vyšehrad U14
středa 12.06.2024 16:30
FC Slavoj Vyšehrad U12
Česká divize mladších žáků U12 (skupina C)
7:6
FK Admira Praha
středa 12.06.2024 15:30
FC Háje Jižní Město
Česká divize starších žáků U15 (skupina C)
8:1
FC Slavoj Vyšehrad U15
neděle 09.06.2024 17:00
TJ Avia Čakovice
Pražská I. B třída (skupina A)
5:4
FC Slavoj Vyšehrad B
Všechny výsledky A-týmu
Nahoru