FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Tři góly nestačily: U 19 podlehla celku mužů Sokola Cholupice 3:4

18. 02. 2024

U 19 – Už podruhé v letošním zimním přípravném období si starší dorostenci Slavoje Vyšehrad přizvali k přátelskému měření sil tým mužů Sokola Cholupice. A obě utkání skončila prakticky stejně: těsnou prohrou našeho týmu rozdílem jediné branky. Zatímco lednový zápas s tímto účastníkem pražské I. A třídy dopadl 2:3, v neděli 18. února byl konečný rezultát 3:4.

„Devatenáctka“ Vyšehradu přitom vedla ještě po hodině hry 2:1, pak ale hosté z jižní části metropole zápas otočili ve svůj prospěch. Za domácí tým dvakrát skóroval Antoni Dinov, z toho jednou z penalty, zbývající gól si připsal Daniel Holý. Za stavu 2:2 Jakub Prudký trefil tyč cholupické brány.

V prvním poločase, který se obešel bez vyložených gólových šancí, to vůbec nevypadalo, že v tomto utkání nakonec padne sedm branek. Až ve 45. min. se prosadil cholupický Sláma, jenž otevřel skóre – hned nato byl poločas.

Sedm minut po změně stran Vítovec posunul míč na Dinova a ten střelou z hranice velkého čtverce propálil brankáře hostí: 1:1! Čtyři minuty nato Holý odcentroval a Dinov se ocitl v mnohem lepší pozici než v té, z níž dal gól – sám před brankářem, jenomže tentokrát trefil pouze jeho. Za další dvě minuty (v 58. min.) byl však Dinov faulován ve vápně a sám proměnil penaltu: 2:1!

Vedení trvalo pouhé dvě minuty. Přesně po hodině hry totiž Polák střelou z otočky na hranici velkého vápna vyrovnal na 2:2.

V 66. min. nastal nejspíš klíčový moment zápasu, kdy měl čistou gólovou šanci Prudký, zblízka ale trefil jen cholupického gólmana. Dostal se ještě k opakované střele, ze které však napálil tyč. Nedáš – dostaneš a Hrazdíra bombou z trestného kopu k tyči poslal hosty do vedení: 2:3. Tento stav trval jen minutu, poté poslal Holý ostrý centr z levé strany a od jednoho z hráčů Sokola se míč odrazil do sítě: 3:3!

V 84. min. zápas rozhodl Burda: 3:4. Tři minuty nato mohl ještě vyrovnat Kefurt, jeho tvrdou ránu ale gólman hostí kryl.

V neděli 25. února v 10.15 hod. se naše U 19 představí na Kladně. Kladenská „devatenáctka“ je účastníkem druhé nejvyšší dorostenecké soutěže, v níž přezimuje na 13. místě.

Slavoj Vyšehrad U 19 – Sokol Cholupice muži 3:4 (0:1)

Přípravné utkání, hráno v neděli 18. února 2024 na Vyšehradě. Branky: 52. a 58. Dinov (druhá z pen.), 73. Holý – 45. Sláma, 60. Polák, 72. Hrazdíra, 84. Burda. Střely na branku: 11:7. Střely mimo: 4:3. Soupeřem zblokované střely: 1:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 4:0. Rozhodčí: Sabuka – Kumstát, Melnyk. Diváků: 30.

Vyšehrad U 19 první poločas: Čepela – Vítovec, Šíma, Šavel, Holý – Kefurt, Macek (32. Mohammed) – Krasikov, Mohammed (21. Kazda), Prudký (21. Klinka) – Dinov (32. Barčák).

Vyšehrad U 19 druhý poločas: Čepela – Vítovec, Šíma, Šavel (72. Dovrtěl), Holý – Macek – Krasikov, Kazda (72. Kefurt), Prudký (72. Klinka) – Mohammed – Barčák (61. Dinov). Trenér Daniel Růžička.