TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

Po šesti gólech Humpolci přišlo nedělních deset Poříčí n. Sáz.: 10:1!

11. 02. 2024

„A“-muži – Takhle obdobně produktivní víkend, byť šlo jen o přípravu, asi nebude snadné najít - při hledání cestou zpět v čase. Fotbalisté Slavoje Vyšehrad totiž nastříleli během soboty 10. února a neděle 11. února celkem 16 branek; nejprve šest Humpolci a pak ještě deset Poříčí nad Sázavou. Souboj se čtvrtým celkem podzimní tabulky Středočeského krajského přeboru skončil v dešti 10:1, když do sítě hostí se třikrát trefili Jiří Heřman s Miroslavem Krivosheevem, dvakrát Viktor Dimitrov a jednou Daniel Holan s Janem Tomanem. Navíc trefa posledně jmenovaného hráče, navrátilce z Újezdu Praha 4, byla naprosto exkluzivní a zasloužila by si zařadit mezi góly měsice.

Dvouciferného vítězství dosáhli šemíci téměř po roce: loni 4. března porazili v generálce před jarem Čechii Vykáň 10:4 (také tehdy dal tři branky Heřman). Miroslav Krivosheev byl tentokrát u šesti gólů, kromě tří svých totiž na další tři přihrával. Tři brankové asistence si připsal rovněž Matěj Müller, dvě Jiří Heřman.

Hned po zahájení hry měli šance Klinka a M. Krivosheev, neproměnili je. V 8. min.Heřman našel pohotovou přihrávkou z voleje na pravé straně hřiště M. Krivosheeva ten střelou z úhlu otevřel skóre: 1:0! Dvě minuty nato ale odchovaned Sparty F. Hašek (naposledy hrál za německý SpVgg Bayern Hof) vyrovnal na 1:1.

Vyrovnaný stav byl jen krátkou epizodou. Vzápětí Heřman trefil tyč, D. Holan chytrým lobem zdálky jen těsně minul a podobně dopadl i Klinkův pokus. V 19. min. ale odcentroval M. Krivosheev a D. Holan úspěšně hlavičkoval z malého vápna: 2:1! Tři minuty nato, po akci a přihrávce Klinky, trefil po zemi k tyči Heřman: 3:1!

Ve 36. min. centroval zprava M. Krivosheev a nabíhající Heřman ve výskoku tečoval míč tak, že se odrazil od tyče do sítě: 4:1! Těsně před pauzou si Heřman na hranici velkého čtverce „povodil“ postupně několik protihráčů, přihrál do pravého rohu hřiště a Toman nádhernou dělovkou z ostrého úhlu trefil na vzdálenější tyč: 5:1!

V poločase došlo na pětinásobné střídání, nicméně branky padaly dál. Ve 49. min. Müller přihrál podél pravé postranní čáry nabíhajícímu Heřmanovi a ten přesným lobem zahájil kanonádu ve druhé půli: 6:1! V 66. min. opět přihrával Müller a M. Krivosheev tečoval míč za brankovou čáru: 7:1! V 69. min. si Müller připsal třetí asistenci, jeho centr zleva proměnil trefou na zasdní tyč znovu M. Krivosheev. 8:1!

V 87. min. M. Krivosheev „vymotal“ obranu soupeře a mohl sám dát gól do odkryté části brány, namísto toho ale naservíroval míč ke vzdálenější tyči a Dimitrov jej zblízka snadno poslal za brankovou čáru: 9:1! V 90. min. Dimitrov obral o míč brankáře hostí a završil dvouciferné skóre: 10:1!

V sobotu 17. února v 15 hodin se představí náš tým venku, a sice na půdě Arsenalu Česká Lípa, účastníka ČFL. Den nato v neděli 18. února ve 14 hodin přivítá doma na Vyšehradě celek SK Tochovice, hrající Středočeský krajský přebor.

Slavoj Vyšehrad – Posázavan Poříčí nad Sázavou 10:1 (5:1)

Přípravné utkání, hráno v neděli 11. února 2024 na Vyšehradě. Branky: 8., 66. a 69. M. Krivosheev, 22., 36. a 49. Heřman, 87. a 90. Dimitrov, 19. D. Holan, 44. J. Toman – 10. F. Hašek. Střely na branku: 16:4. Střely mimo: 8:4. Soupeřem zblokované střely: 5:1. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 4:3. Rozhodčí: Týče – Beneš, Zuskin. ŽK: J. Toman (Vyšehrad). Diváků: 20.

Vyšehrad první poločas: Švábenický – Borský, J. Holan, Vodička, Romanishak – D. Holan, J. Toman, Jakl, Klinka – M. Krivosheev, Heřman.

Vyšehrad druhý poločas: Ženatý – Müller, J. Holan, Vodička, Romanishak (62. Borský) – Kazda, J. Toman (62. Klinka), Jakl, Prýmas – Dimitrov, Heřman (62. M. Krivosheev). Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.