TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

U 15 vedla nad Příbramí 1:0, druhou půli však nezvládla a podlehla 1:3

05. 09. 2021

U 15/U 14 – Podobně jako před dvěma týdny v Liberci, také v neděli 5. září v domácím zápase s Příbramí mohli naši starší žáci nejen reálně uvažovat o bodovém zisku, ale také ho opravdu zrealizovat. Jenomže... Zatímco pod Ještědem prohráli vinou neproměňování vyložených šancí, tentokrát to bylo jiné. V poločase vedli 1:0, po návratu ze šaten jako by se ale zalekli možnosti úspěchu a celý druhý poločas se odehrával plně v režii Příbramských, kteří – navzdory neproměněné penaltě – dali nakonec tři góly a zvítězili 3:1. Bohužel je potřeba uznat, že zaslouženě, protože žákovský fotbal se hraje na 80 minut, nejen na 40 a jeden poločas. Chtělo to víc odvahy, zarputilosti a zejména dodržování taktických pokynů, které stanovili trenéři.

Svěřenci Daniela Růžičky a Daniela Jona přitom odehráli velmi dobrý první poločas. Dvě gólové šance neproměnili, pak ale v úplném závěru první půle Špaček střelou zpoza vápna do šibenice poslal Vyšehrad do vedení: 1:0!

Po návratu ze šaten se hrál ale úplně jiný zápas, hostující hráči od prvního hvizdu ovládli hru. Trvalo jen pár vteřin a dostali ideální příležitost vyrovnat – příbramský hráč Havelka ale neproměnil penaltu, trefil tyč Fischerovy brány! Ani tento nezdar hosty nijak neotřásl a pokračovali v nátlakové hře. Vzápětí obránce Vyšehradu Gumiňski odvracel téměř jistý vyrovnávací gól na brankové čáře. Pak ale Příbram dala v rozmezí dvaceti minut tři góly a bylo rozhodnuto: 1:3.

V nadcházejícím 5. kole se naše „patnáctka“ představí v sobotu 11. září v Jablonci, na půdě dvanáctého týmu tabulky, který poprvé bodoval až nyní ve 4. kole díky vítězství 1:0 v prestižním derby v Liberci. Na jabloneckém hřišti při ZŠ Mozartova bude výkop utkání v 10 hodin. V pozápase, který začne v pravé poledne, se střetnou družstva čtrnáctiletých.

U 14: Slavoj Vyšehrad – 1. FK Příbram 1:3 (1:0)

4. kolo České ligy starších žáků U 15, hráno v neděli 5. září 2021 na Vyšehradě. Branky: 40. Špaček – 52. Abrhám, 64. Zápotočný, 72. Kudelňák. Rozhodčí: Lafek – Císař, Hudek. Bez karet. Diváků: 80. Ve 47. min. neproměnil Havelka (Příbram) penaltu.

Vyšehrad U 15: Fischer – L. Šíma (75. Prachař), Dovrtěl, Gumiňski, Holubovský – Pavlík, Luu Truong – Vu Viet Hung (38. Nguyen Tien Hung, 57. Mohamed Abubakr), Sommer, Azilinon (67. Vachler) – Špaček. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Škubal a Tegelbeckers. Trenéři Daniel Růžička a Daniel Jon.

Příbram U 15: Melzoch – Hevessy, Zápotočný, Vaněček, Havelka, Abrhám, Nikl (38. Zelenka), Kareš, Sůra, Čadek (60. Kudelňák), Kalivoda (67. Hájek). Trenéři Daniel Tarczal a Daniel Němec.

U 14: Slavoj Vyšehrad – 1. FK Příbram 0:9 (0:4)

4. kolo České ligy starších žáků U 14, hráno v neděli 5. září 2021 na Vyšehradě. Branky: 10., 27., 35. a 57. Černý, 17. a 47. Vondra, 49. Tilinger, 67. Žalud, 77. Chán. Rozhodčí: Lafek – Císař, Hudek. Bez karet. Diváků: 50.

Vyšehrad U 14: Tozbey – Mustafa Abubakr, Timurbek, Mohamed Abubakr (68. Phung Duc Kien), Grýgera (52. Skala), Dostál, Mikoláš, Strach (52. Trnovcová), D'Ambrosio, Turunč (50. Wollner), Nguyen Duc Tiep (57. Lopes). Trenéři Ondřej Horák a Papa Daouda Gueye.

Příbram U 14: Melichar – Dvoran, Končel, Sedláček, Janouch, Mrázek (57. Němeček), Vondra, Živanovič (57. Žalud), Lesák (41. Smola), Schořovský (41. Tilinger), Černý (66. Chán). Trenéři Miroslav Slepička, Jiří Smola a Richard Poledník.

neděle 21.07.2024 17:00