FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

U 16 padla doma s Meteorem B 0:1; vše se stalo až v nastaveném čase

24. 03. 2024

U 17 „B“ – Další velmi důležité utkání, které mělo přinést body potřebné na záchranu v Pražském přeboru mladšího dorostu, skončilo nezdarem. Rezerva mladšího dorostu Slavoje Vyšehrad podlehla doma Meteoru B 0:1 a na jaře zatím nebodovala. V tabulce čtrnáctičlenného Pražského přeboru U 17 zůstává naše „šestnáctka“ na 12. místě, pod sebou má nadále Stodůlky a ČAFC.

Jediný gól zápasu dal Meteor B až v první minutě nastaveného času. Pak ještě mohl vyrovnat David Dobiaš z penalty, jenomže neproměnil ji, a tak na jaře naše U 16 už podruhé doma padla. A současně podruhé v celém průběhu sezony vyšla střelecky naprázdno. Premiéru v roli trenéra měl v tomto utkání Theodor Matějíček, dvaadvacetiletý záložník áčka mužů Slavoje Vyšehrad.

Domácí tým si byl dobře vědom palčivé potřeby bodovat a snažil se využít každé příležitost k ohrožení brány hostí, jenomže do poločasu se naskytla jen jedna: ve 13. min. zakončoval z velmi nadějné pozice Tegelbeckers, leč trefil jen brankáře Kornfelda a navíc jeho pokus postrádal razanci.

Nedlouho po změně stran měl velkou šanci hostující Saleh, ale Dřevíkovského nepřekonal. Vzápětí na druhé straně pálil pod břevno Holubovský, ale Kornfeld vytěsnil do zámezí na roh. V 62. min. po rohovém kopu hlavičkoval Vejvoda, míč se odrazil od břevna brány hostí dolů na brankovou čáru a odsud ven do pole.

V 74. min. Vejvodovu střelu Kornfeld vyrazil před sebe a dobíhající Mohamed Abubakr měl najednou obrovskou příležitost dát gól, než ale dokázal zkrotit míč, bylo po šanci. Tři minuty nato z Vejvodovy přihrávky mohl skórovat Tegelbeckers, leč trefil pouze střed brány, kde stál Kornfeld. Za další tři minuty si naběhl z pravé strany do šance Dobiaš, avšak byl v úhlu a také jeho vychytal Kornfeld.

V 90. min. pronikl Dobiaš do vápna hostí, kde byl faulován: píšťalka se neozvala... Aby toho nebylo málo, hosté šli z této vysoce kontroverzní situace ihned do brejku dvou na jednoho a Adjei toho využil, překonal Dřevíkovského: 0:1.

Pak se velmi pravděpodobně probudilo v šestnáctiletém rozhodčím svědomí a přišla kompenzace za neodpískanou penaltu z 90. minuty. Ve čtvrté minutě nastaveného času odpískal ve prospěch Vyšehradu B více než přísnou penaltu, jenomže Dobiaš s ní naložil zle – jeho střelu k pravé tyči Kornfeld vyrazil, a tak hráči v růžových dresech vyšli střelecky a hlavně bodově naprázdno…

Na Velikonoční pondělí 1. dubna naše U 16 nastoupí v Horních Počernicích, tedy na Xaverově, na hřišti čtvrtého týmu tabulky. Výkop utkání je v 15 hodin.

U 17: Slavoj Vyšehrad B – Meteor Praha VIII B 0:1 (0:0)

15. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno v sobotu 23. března 2024 na Vyšehradě. Branka: 90. (+1) Adjei Kofi. Střely na branku: 8:8. Střely mimo: 4:8. Soupeřem zblokované střely: 4:3. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 0:3. Rozhodčí: Valenta – Rákos, Rubáš. ŽK: Stěpčuk, Zárybnický, Vejvoda (všichni Vyšehrad B). Diváků: 35.  V 90. (+4) min. neproměnil Dobiaš (Vyšehrad B) penaltu.

Vyšehrad U 16 první poločas: Dřevíkovský – Mohamed Abubakr, Stěpčuk, M. Štěpánek, Koza – D'Ambrosio – Sommer, Belcou, Phung Duc Kien, Dobiaš – Tegelbeckers.

Vyšehrad U 16 druhý poločas: Dřevíkovský – Stěpčuk (76. Dobiaš), Koza (76. D'Ambrosio), Steinbauer, Zárybnický – Holubovský – Mohamed Abubakr (83. Phung Duc Kien), Timurbek, Vejvoda, Nguyen Tien Hung – Tegelbeckers (83. Belcou). Trenéři Theodor Matějíček a Papa Daouda Gueye.

Meteor U 16: Kornfeld – Knotte, Hladík, Herálecký, Žáček – Montermini, Lehuta, Hájek, Nedvěd – Saleh – Domgjoni. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Roman, Veverka, Moška a Adjei Kofi. Trenéři Jan Jelínek a Josef Dlouhý.