TJ Sokol Nespeky vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání sobota 27.07.2024 10:15 Sokolská ulice, Nespeky (okres Benešov)

Vítězství 3:2 na Zličíně! Daní za něj je červená karta Mir. Krivosheeva

23. 03. 2024

„A“-muži – Fotbalisté Slavoje Vyšehrad jsou na jaře zatím stoprocentní. Navzdory ohromné a stále se zvyšující četnosti hráčských absencí dokázali navázat na výhry na Dukle Jižní Město a s Podolím, když v sobotu 23. března zvítězili na Zličíně 3:2. Díky tomu vedou i po osmnácti kolech tabulku Pražská teplárenská přeboru o dva body před druhou Přední Kopaninou a o tři před třetím Tempem. Šemíci vyhráli v přeboru pošesté za sebou a současně odehráli jedenácté utkání v řadě bez porážky.

První gól našeho týmu dal stoper Mikuláš Jáša, jenž nastoupil poprvé v mistrovském utkání za Vyšehrad. Další dva (z toho jeden z penalty) připojil kapitán Jiří Heřman, který tak zvýšil své střelecké konto na 22 branek. Na straně pasiv je nejen fakt, že do utkání nemohl nastoupit další zraněný hráč Jaroslav Holan, ale i vyloučení Miroslava Krivosheeva.

Oproti zápasu s Podolím došlo na tři změny v základní sestavě: brankáře Dočekala nahradil Lisa, v poli Kubiese a zraněného J. Holana Jáša a J. Klíma mladší. A právě on se po osmi minutách hry dostal jako první z hráčů do šance, po trestném kopu se dostal k hlavičkovému zakončení, brankář Machač však balon kryl. Dvě minuty J. Klíma mladší pro změnu vybojoval míč ze souboje s Hákem, díky čemuž se k němu dostal M. Krivosheev a z jeho centru už neomylně hlavičkoval nabíhající Jáša z malého vápna k tyči: 0:1! Tohle bylo entrée v dresu Slavoje jako hrom.

V 17. min. po přímém kopu domácího kapitána (a bývalého hráče Vyšehradu) Kohouta mohli vyrovnat Kučera a hned po něm i Hák, obrana týmu hrajícího v červených dresech však odolala. Pět minut nato se na druhé straně hřiště dostal k zakončení Souček, jeho teči ale chyběla razance, zatímco střela M. Krivosheeva byla zblokována. Ve 25. min. se zranil domácí hráč Hák, a tím byla jičínská ofenziva otupena.

Ve 39. min. Matějíček vybojoval míč přímo před vlastní lavičkou, po jeho nákopu na polovinu domácích a jejich chybné přihrávce Prýmas přiťukl balon nakrátko Heřmanovi a ten jej poslal ke vzdálenější tyči: 0:2!

Tři minuty po zahájení druhé půle ale přišla fatální chyba v obranné činnosti, k pohotovému zakončení se proto dostal Merta – Lisa jeho střelu bravurně vyrazil. S dorážkou Jirase už ale nemohl nic dělat: 1:2.

V 65. min. si z centru Pryšljuka naběhl do vyložené gólové šance Müller, jeho hlavičku zblízka ale brankář Machač kryl. Tři minuty nato mohl naopak po přímém kopu Kohouta vyrovnat Merta, z malého vápna hlavičkoval vedle Lisovy brány.

V 70. min. došlo k běžeckému souboji a strkanici mezi M. Krivosheevem a Jirasem, vznikl velký chumel hráčů obou mužstev, z něhož nakonec vyšel s červenou kartou M. Krivosheev.

Zličín tak měl k dispozici nejméně dvacetiminutovou přesilovku, tu ale zužitkovat v následujících minutách nedokázal. Naopak v 85. min. Matějíček přistrčil míč Prýmasovi, ten se prodral do vápna, kde ale o něj zavadil Žák a rozhodčí pískl a ukázal na bílý bod. Heřman z penalty opět zvýšil na rozdíl dvou branek: 1:3!

Ve čtvrté minutě nastaveného času, po kontaktu Lisy s Žákem, sudí odpískal naopak ve prospěch domácích více než přísnou penaltu a Kohout z bílého bodu zase snížil na 2:3. V čase 97:23 min. zápas skončil.

V nadcházejícím 20. kole přeboru náš tým přivítá doma na Vyšehradě už v pátek 29. března soupeře z Kolovrat, pátý celek tabulky. Výkop utkání je půl hodiny po poledni.

Trenér Zdeněk Kudela (Zličín): „Věděli jsme, že pokud zopakujeme výkony, které jsou nám vlastní, nebudeme bez šance – tím spíš, že na Vyšehrad zahrát umíme. Jenomže v první půli jsme udělali dvě strašné individuální chyby a za chyby se platí, takže soupeř je potrestal. Na začátku druhé půle jsme se dostali do zápasu rychlým snížením na 1:2, navíc Vyšehrad přišel o jednoho vyloučeného hráče, snad dvě tři šance jsme si vytvořili, ale soupeř zkušeně výsledek uhájil. Celkově jsme nebyl s naším výkonem spokojen, nelíbil se mi. Hru obou týmů nepříznivě ovlivňoval silný vítr.“

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Podali jsme týmový výkon, jako jeden muž, což bylo určitě dobré. Ale zkomplikovali jsme si vše školáckou chybou na začátku druhé půle, kdy jsme domácím doslova darovali kontaktní gól. Zličínu jsme tím sami nafoukali vítr do plachet a z relativně pohodového vývoje zápasu bylo najednou drama jako hrom. Nakonec jsme sle vyhráli zaslouženě díky třem gólům po vypracovaných akcích.“

FC Zličín – Slavoj Vyšehrad 2:3 (0:2)

Praž. přebor (19. kolo), hráno v sobotu 23. března 2024 na Zličíně. Branky: 49. Jiras, 90. (+5) Kohout z pen. – 40. a 86. Heřman (druhá z pen.), 10. Jáša. Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 7:2. Soupeřem zblokované střely: 2:1. Rohy: 12:4. Ofsajdy: 1:0. Rozhodčí: Zelený – K. Kučera, Hruška. ŽK: O. Kučera, Bagou, Jiras – Kazda, M. Krivosheev, Habor, Dočekal. ČK: 72. M. Krivosheev (Vyšehrad). Diváků: 120.

Zličín: Machač – Havrila´(46. Jiras), O. Kučera, Žák, Ondrejka – Popovič – Plánička, Kohout, Petrák (86. Tuháček) – Merta, Hák (28. Bagou). Trenéři Zdeněk Kudela a Alexandr Samuel.

Vyšehrad: Lisa – J. Klíma ml., Jáša, Kazda, Pryšljuk – Müller (90. Škop), Matějíček, M. Krivosheev, Prýmas (86. Kubies) – Souček (75. J. Toman), Heřman (90. Habor). Na lavičce byl ještě připraven brankář Dočekal. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.

Střelci branek Slavoje Vyšehrad v přeboru a Teskahor Cupu

22 – Heřman, 8 – Prýmas (z toho 2 v poháru), 7 – Krčmář, 5 – M. Krivosheev (z toho 1 v poháru), 3 – A. Krivosheev, Matějíček (z toho 1 v poháru), 2 – F. Babka, Junek, Pryšljuk, 1 – Dimitrov (v poháru), J. Holan, Jáša, Mohammed (v poháru).

14 – A. Krivosheev (z toho 2 v poháru), M. Krivosheev (z toho 1 v poháru), 13 – Prýmas (z toho 2 v poháru), 12 – Matějíček (z toho 2 v poháru), 10 – Heřman, Junek, 8 – Krčmář (z toho 1 v poháru), 4 – Pryšljuk, 2 – Kubies (z toho 1 v poháru), Lískovec (z toho 1 v poháru), Souček, Vodička, 1 – F. Babka, Dimitrov, J. Holan, J. Klíma ml., Lisa, Romanishak, Škop.

neděle 21.07.2024 17:00