FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 16 porazila Xaverov 7:2, rozdíl pěti gólů vytvořila už v první půli

04. 09. 2022

U 17 „B“ – Cenné zkušenosti z nejvyšší soutěže starších žáků se snad už začínají projevovat: na úrovni pražského přeboru mladšího dorostu by se také měly projevovat zcela určitě i nadále a pravidelně. Naše U 16 týden po výhře 9:3 ve Vršovicích v neděli 4. září přehrála doma 7:2 Xaverov Horní Počernice. Po dvou gólech dali David Dobiaš, Martin Azilinon a David Sommer, jeden Jakub Špaček

O vysokém vítězství naší „šestnáctky“ zase rozhodl úsek s pěti rychle vstřelenými brankami za sebou: zatímco ve Vršovicích trval jen 12 minut, tentokrát to bylo 17 minut. Po třech odehraných kolech figurují svěřenci Daniela Růžičky a Jana Dovrtěla se 6 body na šestém místě tabulky pražského přeboru, Xaverov je osmý. Na Vyšehradě nastoupil pod vedením trenéra Davida Lukeše, bývalého záložníka, který si zahrál mj. druhou ligu za Xaverov, Blšany a střížkovskou Bohemku.

V 7 min. nejlepší střelec našeho týmu z minulé sezony Špaček (to ještě v nejvyšší soutěži starších žáků) minul odkrytou bránu hostí. V 17. min. po akci Dovrtěla a Šímy načal skóre Dobiaš: 1:0! V 18. min. přihrával Sommer Špaček střelou bez přípravy zvýšil: 2:0!  Ve 23. min. přihrával Uhryn a zakončoval Dobiaš: 3:0! Potom spálil další vyloženou šanci Špaček.

Ve 28. min. to ale Špaček napravil finální přihrávkou, již zužitkoval Azilinon: 4:0! Ve 34. min. přihrával zprava Sommer a zakončoval opět Azilinon: 5:0! Těsně před poločasem měl Azi šanci završit hattrick, ale minul.

Dvě minuty po změně stran ve 42. min. přihrál zleva Dobiaš a síť napnul Sommer: 6:0! Za další dvě minuty ve 44. min. přihrával Špaček a do listiny střelců se zapsal opět Sommer: 7:0! Tím také střelecká produkce našeho družstva skončila.

Hosté zvedli hlavu, Quiroz trefil tyč Škubalovy brány. V 54. min. dal krásný gól hlavou do šibenice Vladyka: 7:1. Potom měl tři čisté gólové šance Vyšehrad, jednu Aslanov a dvě Pospíšil, zůstaly však neproměněny.

V 80. min. Suchan dal druhý gól Xaverova: 7:2. Byla to trefa těsně před konečným hvizdem, protože pražský přebor mladšího dorostu se hraje pouze na 80 minut. Dalšími zvláštnostmi je přítomnost jediného rozhodčího a možnost hokejového střídání.

V utkání 4. kola pražského přeboru mladšího dorostu se naše U 16 představí v sobotu 10. září na hřišti v Třeboradicích, kde ji přivítají mladší dorostenci Fotbalové akademie Praha (klub se sídlem na Střížkově). Výkop utkání je ve 13.30 hod.

U 17: Slavoj Vyšehrad B – Xaverov Horní Počernice 7:2 (5:0)

3. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno v neděli 4. září 2022 na Vyšehradě. Branky: 17. a 23. Dobiaš, 28. a 34. Azilinon, 42. a 44. Sommer, 18. Špaček – 54. Vladyka, 80. Suchan. Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 9:3. Soupeřem zblokované střely: 4:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:0. Rozhodčí: Vondráček. ŽK: Varha (Xaverov). Diváků: 25.

Vyšehrad U 16: Hofhansl (41. Škubal) – Krpeš, Gumiňski, Holubovský, Dovrtěl – Sommer, Uhryn, Azilinon, Son Šíma – Dobiaš, Špaček. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Nguyen Tien Hung, Prachař, Tegelbeckers, Aslanov a Pospíšil. Trenéři Daniel Růžička a Jan Dovrtěl.

Xaverov U 17: Fritzen – Vladyka, Velebil, Friedrich, Suchan, Med, Varha, Verner, Špitálník, Makovský, Šídlo. Střídali Vacík a Quiroz. Trenér David Lukeš.