Vše na co sáhli, přetavili ve zlato: uhlíři zvítězili na Vyšehradě 6:0

04. 09. 2022

„B“-muži – Takový zápas, jaký odehrály Uhelné sklady v neděli 4. září na Vyšehradě, se podaří odehrát jen jednou za čas, třeba i jednou za X let. Nechytatelné střely z voleje do šibenice, kdy se vše daří takříkajíc i se zavřenýma očima: do poločasu pět šancí a všech pět proměněných...

Juniorka Slavoje Vyšehrad nakonec doma prohrála s cizineckou legií v zelených dresech uhlířů 0:6, a po pěti odehraných kolech tak klesla z dvanáctého na předposlední patnácté místo tabulky skupiny B pražské I. A třídy.

V souboji starých známých soupeřů ještě z pražského přeboru se představily Uhelné sklady na Vyšehradě po necelých pěti měsících, nicméně tentokrát zde předvedly výkon zcela odlišný než v dubnu: výkon nesrovnatelně lepší, podložený až nenormální efektivitou. Košířský protivník, v jehož dresu se objevil bývalý hráč Vyšehradu a kapitán naší U 19 Jireček, udeřil poprvé po deseti minutách hry. Koc rozehrál zprava rohový kop a Maidanu hlavičkou z malého vápna otevřel skóre: 0:1.

Ve 20. min. 40letý kapitán hostí Zilvar přiťukl míč a Maidanu jej napálil střelou bez přípravy do šibenice: 0:2.

Ve 34. min. z centru Kaislera Maidanu další pohotoou střelou bez přípravy znovu trefil: 0:3. Moldavský fotbalista tak nastřílel během 22 minut čistý hattrick.

Ve 37. min. Maidanu přihrával a Zilvar zblízka zakončoval: 0:4. O tři minuty později z centru Holouše skóroval skluzem opět Zilvar: 0:5.

Domácí tým měl v první půli také dvě až tři nadějné šance, ale neproměnil je.

Hned po obrátce z centru P. Siručka zakončoval zblízka Škop, ale trefil jen dobře postaveného brankáře Borského. Naopak po hodině hry z centru Maidana uzavřel skóre Dobryi: 0:6. Další šance na obou stranách již zůstaly nevyužity. Měli je hlavně hosté, ale několikrát jim v tom zabránil brankář Lorenz.

Rezerva šemíků se v utkání 6. kola I. A třídy představí v sobotu 10. září od 17 hodin ve Střešovicích, na půdě druhého týmu tabulky.

Slavoj Vyšehrad B – Uhelné sklady Praha 0:6 (0:5)

Pražská I. A třída, skupina B (5. kolo), hráno v neděli 4. září 2022 na Vyšehradě. Branky: 10., 20. a 34. Maidanu, 37. a 41. Zilvar, 62. Dobryi. Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 4:7. Soupeřem zblokované střely: 5:2. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 4:2. Rozhodčí: Vojnovič – Pytloun, Vondráček. ŽK: Schrank, Kankara, Š. Klíma (všichni Vyšehrad B). ČK: 43. J. Klíma (Vyšehrad B, trenér). Diváků: 25.

Vyšehrad B: Lorenz – Lískovec, Přech, Pryšljuk, Zíka – P. Siruček (66. D. Siruček), Kankara, Molodci, Škop – Š. Klíma, Schrank (66. Sakhulov). Na lavičce byl ještě připraven brankář Klomínek. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.

Uhelné sklady: Borský – Kaisler, Jireček, Koc, Valero – Richiazzi – Holouš, Begovič, Maidanu – Zilvar, Dobryi. Trenéři Trenéři Damian Soubeste a Tomáš Kouřim.