TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

U 16 rozdrtila ve středu 9:1 ČAFC, šest z devíti gólů vstřelil Špaček

25. 10. 2023

U 17 „B“ – Rezerva mladšího dorostu Slavoje Vyšehrad se konečně odlepila ze dna tabulky Pražského přeboru U 17. Ve středu 25. října, v předehrávce 9. kola, naše „šestnáctka“ rozdrtila doma „sedmnáctku“ ČAFC 9:1, když už v poločase vedla 6:1. Šesti trefami se blýskl Jakub Špaček, na další dva góly přihrál a navíc ještě trefil v první půli tyč a ve druhé břevno branky soupeře ze Záběhlic. Po jedné brance přidali Nazar Uhryn, Michal D'Ambrosio a Alan Grýgera.

Naše U 16 se aktuálně dostala na 12. místo tabulky: pod sebe stlačila nejen Čafku, která se propadla na poslední 14. místo, ale i třinácté Stodůlky.

Velkou roli hrál tentokrát předzápasový los: domácí tým jej vyhrál, a soupeř tak musel hrát první poločas proti velmi ostrému slunci, což bylo hlavně pro brankáře Čafky hodně nepříjemné. Vyšehrad B této přírodní výhody také bohatě využil. Ani ne po pěti minutách hry po přihrávce od Belcou utekl Špaček a střelou z vápna k tyči otevřel skóre: 1:0! A v 10. min. lobem trefil tyč odkryté brány.

Ve 12. min. po faulu na Tegelbeckerse Uhryn rozehrál přímý kop a trefil k tyči: 2:0! Za další minutu, po přihrávce od Špačka, skóroval D'Ambrosio: 3:0! Jen o dvě minuty později přihrával Uhryn, zakončoval Špaček a dal svůj druhý gól: 4:0! Už po čtvrthodině hry tak bylo utkání v podstatě rozhodnuto.

Ve 22. min. excelentní kolmý pas Uhryna převzal v běhu Špaček a završil svůj hattrick: 5:0! Ve 40. min. Špaček centroval z pravého rohu hřiště, k odraženému míči se dostal Grýgera a zblízka jej poslal pohotově do sítě: 6:0! Ve 42. min. ale rozhodčí odpískal ruku Timurbeka ve vlastní šestnáctce a kapitán hostí Čech z penalty snížil na 6:1.

Druhý poločas už odehrál domácí tým v poněkud volnějším tempu. V 54. min. se ale výkop Tozbeye dostal až ke Špačkovi, ten zrychlil s míčem, dostal se až před brankáře Sládka a prostřelil ho: 7:1! Byl to jeho čtvrtý gól. A v 69. min. Špaček křížnou střelou z levé strany hřiště trefil břevno.

V 74. min. Špaček rozehrál z levé strany přímý kop a míč zblízka propasíroval do sítě Uhryn, byl mu však odpískán hodně sporný faul, a proto gól neplatil. Tři minuty nato přihrával Belcou, Špaček proletěl zleva až před brankáře a střelou k tyči dal svůj pátý gól: 8:1! V 89. min. Špaček vystihl špatnou rozehrávku hostí, „povodil“ si míč podél hranice vápna, vypálil a dal svůj šestý gól: 9:1! Hned nato rozhodčí zápas ukončil, tedy ještě předtím, než naskočila 90. minuta. Možnost vstřelit ještě desátou branku tak už Vyšehrad B nedostal.

Naše U 16 odehraje na podzim ještě tři zápasy: v sobotu 4. listopadu ve 14 hodin v Dolních Chabrech (nyní sedmé v tabulce), v neděli 12. listopadu v 10 hodin doma s Ďáblicemi (osmé v tabulce) a derniéra v pátek 17. listopadu v 9.30 hod. na umělce Motorletu s týmem Stodůlek (třinácté v tabulce).

U 17: Slavoj Vyšehrad B – ČAFC Praha 9:1 (6:1)

Předehrávka 9. kola Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno ve středu 25. října 2023 na Vyšehradě. Branky: 5., 16., 22., 54., 77. a 89. Špaček, 12. Uhryn, 13. D'Ambrosio, 40. Grýgera – 42. Čech z pen. Střely na branku: 14:7. Střely mimo: 3:3. Soupeřem zblokované střely: 4:1. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:3. Rozhodčí: Váňa – Ducháček, Kysela. ŽK: Wollner, Grýgera, Špaček – Hons, Kosiner, Šlosar. Diváků: 20.

Vyšehrad U 16: Tozbey – Wollner, Mohamed Abubakr, Phung Duc Kien, Zárybnický – Uhryn, D'Ambrosio – Belcou, Grýgera, Špaček – Tegelbeckers. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Koza, Turunč a Timurbek. Trenéři Jaroslav Klíma mladší, Erik Šlechta a Papa Daouda Gueye.

ČAFC U 17: Sládek (67. Boldiš) – Kylián, Kratochvíl, Kopecký, Pánek – Sklenář – Vildhaber, Čech, Hons, Hora – Miláček. Na střídání Kolowrat, Baranyuk, Kosiner, Šlosar, Rehusevych a Dang Le Truong Khanh. Trenéři Radim Fulík, Karel Zmatlík a Jan Páv.