Následující zápas "A týmu"
Sokol Hostouň vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání sobota 20.07.2024 10:30 TJ Sokol Kněževes, Na Hřišti 164, Kněževes (okres Praha-západ)
Zpět na seznam novinek

Vítězství 3:2 ve Střešovicích! Šemíci se posunuli na třetí místo tabulky

28. 10. 2023

„A“-muži – Velmi náročné utkání na trávníku nováčka ze Střešovic v sobotu 28. října fotbalisté Slavoje Vyšehrad zvládli. Pod výhru 3:2 se podepsali dvěma góly Jiří Heřman a jedním Matěj Prýmas. Vítězný gól dal Heřman ve druhém poločase z penalty, již přitom kopali těsně předtím i domácí, ale zahodili ji. U dvou branek Vyšehradu asistoval Miroslav Krivosheev. V prvním poločase náš tým domácí viditelně přehrával, nicméně vytvořil si pouze jednobrankový náskok. Po změně stran se už obraz hry změnil a hráče v modrých dresech stálo spoustu úsilí, aby uhájili plný bodový zisk.

Šemíci, kteří z posledních šesti zápasů vytěžili 16 bodů, se dvě kola před závěrem podzimní částí posunuli z pátého na třetí místo tabulky Pražská teplárenská přeboru. Čtvrtý Zličín má přitom rovněž 24 bodů a na vedoucí Tempo ztrácí tato dvojice čtyři body.

Oproti předchozímu zápasu s Motorletem B došlo k jediné změně v základní sestavě, do níž se vrátil Pryšljuk a na lavičce zůstal J. Holan. Slavoj odehrál prní poločas velmi aktivně a první vyloženou šanci měl už po 75 vteřinách od zahájení hry: kapitán A. Krivosheev posunul míč na svého bratra, který průnikovou přihrávkou vyzval ke skórování Heřmana, jehož střela z malého vápna ale postrádala razanci a brankář Rychlík ji kryl. V 11. min. mohli jít do vedení do vedení domácí, po přímém kopu Zvolenský hlavou trefil tyč. V 17. min. M. Krivosheev přihrál bratrovi a ten Junkovi, jehož tvrdou ránu k tyči Rychlík bravurně kryl. Byla to už druhá gólová šance, již zneškodnil.

V 19. min. ale Lisův výkop Junek prodloužil hlavou ze středového kruhu na M. Krivosheeva, jemuž sice přihrávka úplně nevyšla, míč se ale odrazil zpět k Junkovi, který posunul doleva nabíhajícímu Heřmanovi a ten křížnou střelou trefil ke vzdálenější tyči: 0:1! Jen o pár chvilek později se trefil i M. Krivosheev, ale z ofsajdu.

Ve 26. min. přišla ztráta míče na vlastní polovině hřiště, nedůraz při bránění a ke střele se dostal domácí Latiphy. Lisa ji ztlumil, míč se ale i tak dostal ke vzdálenější tyči a Yarullin zblízka vyrovnal na 1:1.

Minutu nato M. Krivosheev obloučkem z půlícího kruhu našel Matějíčka, ten hlavou posunul Heřmanovi, jenž ihned přihrál doprava nabíhajícímu Prýmasovi a ten přesnou střelou po zemi k tyči znovu získal Vyšehradu vedení: 1:2!

Ve 34. min. po přihrávce od Prýmase střelou po zemi jen těsně minul M. Krivosheev, i v tomto případě byl gól na spadnutí. Podobně jako vzápětí po Junkově rohovém kopu, kdy Heřman hlavičkoval v záklonu nad bránu.

Ve 38. min. centroval od levé postranní čáry A. Krivosheev, Rychlíkovi vypadl míč z rukou a dotírající Heřman mu jej pohotově poslal do sítě, jenomže byl mu odmáván ofsajd, a gól tak neplatil.

Sedm minut po změně stran šel do přihrávky od M. Krivosheeva skluzem Heřman, byl však tísněn a balon skončil v zámezí. V 54. min. byl po autovém vhazování odpískán Pryšljukovi faul ve vápně na Zvolenského, bývalého hráče (dorostu) Vyšehradu. Míč si postavil na bílý bod další bývalý hráč (dorostu) Vyšehradu Rothe a penaltu neproměnil – Lisovu bránu těsně přestřelil!

Uběhlo pouhých 84 vteřin a výhodu pokutového kopu dostal naopak Vyšehrad. Prýmas na pravé straně hřiště obelstil hned dva protihráče současně, utekl Yarullinovi, který se jej ještě snažil zastavit skluzem, bylo to však s faulem už ve vápně. A tak v 58. min. Heřman z penalty trefil k tyči a zvýšil: 1:3!

V 62. min. Junkovu ostrou ránu k tyči robinzonádou vyrazil Rychlík. V 83. min. čelil pro změnu dělovce Krčmáře, jež orazítkovala tyč a Prýmasovu dorážku, jež mířila pod břevno, vytsnil do zámezí. Nedáš – dostaneš a Hůlka dost laconým gólem snížil na 2:3. Tento stav se už ale naštěstí dál neměnil a tři body putovaly na Vyšehrad.

Zbývající dva podzimní zápasy odehraje náš tým doma na Vyšehradě: v neděli 5. listopadu ve 14 hodin s Uhříněvsí (aktuálně dvanáctá v tabulce) a v sobotu 11. listopadu v 10 hodin s Třeboradicemi (třinácté v tabulce).

Trenér Richard Havlík (Střešovice): „Gratuluji soupeři k vítězství: byl to fotbal, který nepostrádal kvalitu. Poděkovat musím celým Střešovicím za výborně připravený trávník v současném klimatu i datu v kalendáři. Utkání se rozhodovalo ve chvílích, kdy my jsme neproměnili penaltu a Vyšehrad tu svoji naopak vzápětí proměnil.“

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Maximální spokojenost se třemi body. V začátku zápasu jsme již tradičně promarnili několik vyložených šancí a tím také možnost brzy vést 3:0. Stále platí, že na gól se hodně nadřeme. Domácí mohli vyrovnat na 2:2 z penalty, kterou ale neproměnili, v tom jsme měli štěstí. Přesto jsme podle mého mínění vyhráli zaslouženě. Škoda jen dvou lacino inkasovaných branek, jimiž zbytečně destruujeme vlastní práci a výkon. Tím chci říct, že jsme mohli dovést utkání k vítěznému konci v mnohem větší pohodě a vyšším rozdílem branek.“

 

SK Střešovice 1911 – Slavoj Vyšehrad 2:3 (1:2)

Praž. přebor (13. kolo), hráno v sobotu 28. října 2023 ve Střešovicích. Branky: 26. Yarullin, 84. Hůlka – 19. a 58. Heřman (druhá z pen.), 27. Prýmas. Střely na branku: 6:9. Střely mimo: 4:10. Soupeřem zblokované střely: 3:4. Rohy: 7:11. Ofsajdy: 1:4. Rozhodčí: Kučera – Zelený, Tvrz. ŽK: Vyjdák – Heřman, Krčmář. Diváků: 110.  V 54. min. neproměnil Rothe (Střešovice) penaltu.

Střešovice: Rychlík – Štyks, Vyjdák, Veselý, Charvát – Rothe (79. Hůlka), Bialek (46. Hojsák, 86. Alba), D. Věchtík, Zvolenský (70. Rožec) – Yarullin, Latiphy (79. Šimon). Trenéři Richard Havlík, Stanislav Žuček a Petr Věchtík

Vyšehrad: Lisa – Lískovec, Pryšljuk (63. Krčmář), Vodička, Romanishak – Prýmas, A. Krivosheev, Matějíček, Junek – M. Krivosheev – Heřman (85. J. Holan). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Čepela, Borský, Škop a Dimitrov. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.

 

Střelci branek Slavoje Vyšehrad v přeboru a Teskahor Cupu

15 – Heřman

6 – Krčmář, Prýmas (z toho 1 v poháru)

2 – F. Babka, Junek, A. Krivosheev, M. Krivosheev, Matějíček, Pryšljuk

1 – Dimitrov (v poháru), J. Holan, Mohammed (v poháru)

 

Asistence

13 – A. Krivosheev (z toho 2 v poháru)

10 – Junek

9 – Heřman

8 – Heřman, Krčmář (z toho 1 v poháru), M. Krivosheev, Matějíček (z toho 1 v poháru)

7 – Prýmas

3 – Pryšljuk

2 – Kubies (z toho 1 v poháru), Vodička

1 – F. Babka, J. Holan, Lisa, Lískovec, Romanishak

 

 

Fotogalerie

Pozvánka na utkání B-týmu

Všechny zápasy B-týmu

Výsledky

neděle 16.06.2024 17:00
FC Slavoj Vyšehrad B
Pražská I. B třída (skupina A)
2:3
TJ Praga B
neděle 16.06.2024 12:00
FK Náchod
Česká divize starších žáků U14 (skupina C)
3:2
FC Slavoj Vyšehrad U14
neděle 16.06.2024 10:00
FK Náchod
Česká divize starších žáků U15 (skupina C)
5:0
FC Slavoj Vyšehrad U15
sobota 15.06.2024 15:15
FC Slavoj Vyšehrad U17
Česká divize mladšího dorostu U17 (skupina B)
6:3
FK Baník Most-Souš
sobota 15.06.2024 13:00
FC Slavoj Vyšehrad U19
Česká divize staršího dorostu U19 (skupina B)
1:0
FK Baník Most-Souš
sobota 15.06.2024 10:30
FC Slavoj Vyšehrad
Pražský přebor
2:6
FC Tempo Praha
středa 12.06.2024 17:30
FC Háje Jižní Město
Česká divize starších žáků U14 (skupina C)
1:1
FC Slavoj Vyšehrad U14
středa 12.06.2024 16:30
FC Slavoj Vyšehrad U12
Česká divize mladších žáků U12 (skupina C)
7:6
FK Admira Praha
středa 12.06.2024 15:30
FC Háje Jižní Město
Česká divize starších žáků U15 (skupina C)
8:1
FC Slavoj Vyšehrad U15
neděle 09.06.2024 17:00
TJ Avia Čakovice
Pražská I. B třída (skupina A)
5:4
FC Slavoj Vyšehrad B
Všechny výsledky A-týmu
Nahoru