TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

U 16 zvítězila ve Vršovicích 9:3; čtyři góly Azilinon, tři Gumiňski

27. 08. 2022

U 17 „B“ – Dvanáctiminutový úsek v závěru prvního poločasu, kdy nastřílela pět branek, zajistil „šestnáctce“ Slavoje Vyšehrad pohodlné vítězství 9:3 na hřišti Unionu Vršovice. To byl klad tohoto zápasu – na druhé straně totiž také ukázal, že je stále hodně na čem pracovat, k čemuž si už ale řeknou své trenéři U 16. Utkání 2. kola Pražského přeboru mladšího dorostu se hrálo v sobotu 27. srpna a Vyšehrad B v něm dosáhl na své první vítězství v sezoně.

Do sítě domácích se čtyřikrát trefil Martin Azilinon, třikrát Gabriel Gumiňski (z toho jednou z penalty), po jedné brance pak připojili Jakub Špaček a Artem Aslanov. Jakub Špaček kromě své trefy u tří dalších branek asistoval – podobně jako Nazar Uhryn.

Po rozpačité úvodní desetiminutovce v 10. min. přihrál ze středu hřiště doleva Špaček a Azilinon technickou střelou z úhlu otevřel skóre: 0:1! Dvě minuty nato ale zahrál Gumiňski z pravého rohu hřiště riskantní malou domů, navíc brankář Škubal situaci podcenil a míč odkopnul tak, že přímo před sebou trefil domácího Horáka a od něj se míč odrazil do sítě: 1:1. Ve 20. min. po akci Dovrtěla, Sommera a finální přihrávce od Špačka zakončoval opět Azilinon: 1:2!

Ve zbývající části první půle dal tým hrající v oranžových dresech pět branek. Ve 31. min. spolupráci Uhryna a Vu Vieta zakončil Špaček: 1:3! Ve 34. min. Špaček přihrával a Azilinon završil svůj hattrick: 1:4! Ve 37. min. Uhryn rozehrál zleva rohový kop a na přední tyči hlavičkoval zblízka Gumiňski: 1:5! Již v nastaveném čase první půle Azilinon sám vybojoval míč, utekl obráncům a střelou z úhlu dal svůj čtvrtý gól: 1:6! Chvíli nato po dalším rohovém kopu Uhryna, tentokrát z pravé strany, hlavičkoval u vzdálenější tyče Gumiňski: 1:7!

Hned po zahájení druhé půle a faul na Vu Vieta Gumiňski z penalty rovněž dosáhl hattricku: 1:8! Tým hostí však potom zabředl do herní letargie s jednou nepřesností za druhou, jako by už šetřil dalšími góly. Jen Uhryn trefil hlavou zblízka tyč a Pospíšil břevno.

V 69. min. Pangrác z penalty snížil na 2:8 a minutu nato Horák mimořádně laciným gólem na 3:8. Až dvě minuty před koncem brankář domácích vyrazil střelu Sommera a dorážel Aslanov na konečných 3:9.

V utkání 3. kola pražského přeboru mladšího dorostu naše U 16 přivítá v neděli 4. září doma na Vyšehradě tým Xaverova Horní Počernice. Výkop je ve 14.30 hod.

U 17: Union Vršovice – Slavoj Vyšehrad B 3:9 (1:7)

2. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno sobotu 27. srpna 2022 ve Vršovicích. Branky: 12. a 70. Horák, 69. Pangrác z pen. – 10., 20., 34. a 40. (+1) Azilinon, 37., 40. (+2) a 42. Gumiňski (třetí z pen.), 31. Špaček, 77. Aslanov. Střely na branku: 4:15. Střely mimo: 4:6. Soupeřem zblokované střely: 0:2. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 0:2. Rozhodčí: Pethö – Kučera, Novosad. ŽK: Krummer, Chmelík – Uhryn. Diváků: 25.

Vršovice U 17: Košťál – Tůma, Pangrác, Chmelík, Hanák – Zin, Grulich, Antonín Kračman, Kracík – Krummer, Horák. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Vejvoda, Adam Kračman, Rozvoda, Reinoso a Carrasco. Trenéři Jaromír Tomaides a Tomáš Janda.

Vyšehrad U 16: Škubal – Vu Viet Hung, Holubovský, Dovrtěl, Gumiňski, Son Šíma – Sommer, Azilinon, Prachař, Dobiaš – Špaček. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Nguyen Tien Hung, Uhryn, Tegelbeckers, Vachler, Aslanov, Pospíšil a Krpeš. Trenéři Daniel Růžička a Jan Dovrtěl.