U 17: již druhá jarní porážka 1:3, tentokrát s „šestnáctkou“ Plzně

12. 03. 2023

U 17 – Dva jarní zápasy, dva shodné výsledky: bohužel porážky 1:3. Mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad po chrudimské jarní premiéře neurvali žádný bod ani v neděli 12. března proti Viktorii Plzeň B. Sedmnáctiletí šemíci projevili velkou snahu, nicméně o rok mladší hoši z fotbalové líhně mistra republiky pod vedením trenéra Pavla Fořta projevili na svůj věk vynikající připravenost a trénovanost.

Pavel Fořt coby hráč získal mistrovský titul v dresu Slavie i Plzně a navíc slovenský ve Slovanu Bratislava. Před několika málo lety ještě střílel góly Vyšehradu v zápasech ČFL za Jiskru Domažlice. Velké uznání za smysl pro fair play zaslouží jeho svěřenec, plzeňský útočník Matyáš Putera, na něhož byla v úvodu druhého poločasu odpískána penalta: sám hráč ale přiznal, že faulován nebyl, a tak sudí pokutový kop zrušil.

V tabulce České ligy U 17 náš tým bohužel aktuálně klesnul na poslední 20. místo. Celkově se totiž jedná už o sedmou prohru za sebou; naposledy dokázala naše „sedmnáctka“ bodovat v říjnu v derby na Meteoru.

Z osmnácti střeleckých pokusů našeho týmu proti Plzni B se ujal jen jeden: autorem branky byl 15letý Jakub Špaček, v loňské sezoně nejproduktivnější střelec Vyšehradu v nejvyšší soutěži starších žáků.

Oproti zápasu v Chrudimi došlo ke změně mezi třemi tyčemi: namísto Jakuba Čepely se objevil poprvé v bráně Vyšehradu, alespoň tedy v mistrovském utkání, Nicolas Krix, posila z Dukly. Jenomže jeho premiéra nezačala úplně nejlépe: již po čtyřech minutách hry jej totiž prostřelil zprava z úhlu Křivánek: 0:1. O několik minut později však Krix vychytal takřka gólovou střelu Putery, dokázal míč vytěsnit do zámezí a zmařit jasnou plzeňskou šanci.

Ve 20. min. kontroval Heřmánek náběhem z levé strany hřiště a střelou těsně nad. Ve 34. min. se dostal do sólového úniku Heřmánek, protihráč ho zastavil rukou, ke všeobecnému překvapení ale nedostal ani žlutou kartu. Chvíli nato Kheil rozehrál rohový kop a Dang hlavou z malého vápna minul. Těsně před poločasem Dinov křížnou střelou jen těsně pálil vedle. To už ale nebyl na hřišti Tesař – podobně jako v Chrudimi měl smůlu, ze souboje vyšel zraněn a tentokrát se to neobešlo bez odvozu záchrankou.

Krátce po změně stran Krix zneškodnil Arnoštovu střelu, míč ale neudržel a po jeho následném souboji s dobíhajícím Puterou se ozvala píšťalka. Penalta se ale nakonec nekopala, plzeňský forvard čestně přiznal, že ho Krix nefauloval.

Vyrovnat se pokusil Dinov, jeho střelu k tyči vyrazil gólman Šilhavý na roh. Na druhé straně v 53. min. odcentroval zprava Šneberger a Dušek z bezprostřední blízkosti zvýšil na 0:2. Vzápětí jeho spoluhráč Šádek dloubáčkem trefil tyč. Po hodině hry překonal Krixe Putera, byl mu však odmáván ofsajd.

V 65. min. po přihrávce od Špačka se ocitl v šanci Heřmánek, střelou bez přípravy netrefil bránu hostí. V 80. min. ale Gajzler zprava odcentroval a Špaček střelou po zemi vstřelil kontaktní gól: 1:2!

Naděje na případnou remízu ale živili modří jen velmi krátce. Už za další dvě minuty totiž prošel středem hřiště jako nůž máslem Řáda a završil skóre na 1:3.

V neděli 19. března hraje naše U 17 na Kladně, na půdě čtrnáctého týmu tabulky. Utkání má výkop půl hodiny po poledni. V prvním vzájemném duelu zvítězil doma Vyšehrad nad Kladnem 3:1.

U 17: Slavoj Vyšehrad – Viktoria Plzeň B 1:3 (0:1)

21. kolo České ligy mladšího dorostu, hráno v neděli 12. března 2023 na Vyšehradě. Branky: 80. Špaček – 4. Křivánek, 53. Dušek, 82. Řáda. Střely na branku: 8:8. Střely mimo: 8:1. Soupeřem zblokované střely: 2:2. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 0:6. Rozhodčí: Vojáček – Severýn, Irak. ŽK: Uhryn – Putera. Diváků: 35.

Vyšehrad U 17: Krix – Holubovský, Dang Le Truong Khanh, Krajíček, Holý (76. Mohammed) – Tesař (44. Uhryn), Kheil – Špaček, Řezáč (76. Dat Nguyen Tien), Heřmánek – Dinov (54. Gajzler). Trenéři Jaroslav Klíma mladší, Allan Kheil a Jan Dovrtěl.

Vikoria Plzeň U 16: Šilhavý – Šneberger, Jícha (76. Kdolský), Velich, Arnošt – Abrhám – Křivánek, Dušek (63. Veselák), Šádek, Holba (63. Řáda) – Putera (63. Lavička). Trenéři Pavel Fořt a Bohumil Havel.