TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

U 17 vedla na Kladně 2:1, domácí ale zápas otočili ve svůj prospěch

19. 03. 2023

U 17 – Ne a ne zlomit sérii porážek, která včetně podzimu trvá už osm zápasů v řadě. Mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad se v neděli 19. března na Kladně rvali o body, co jim síly stačily, za což všichni zaslouží zcela jednoznačně pochvalu. Jenomže výsledek zase nedopadl: prohráli 2:3. Od začátku sezony to je šestá porážka rozdíem jediné branky.

Sedmnáctiletí šemíci přitom vedli díky gólům útočníků Jakuba Špačka a Antoni Dinova 2:1, domácí ale hlavně zásluhou svého velkého důrazu skóre otočili. Vyšehrad U 17 tak zůstal na posledním 20. místě tabulky, přičemž na trojici před sebou ve složení Tempo – Admira – Písek ztrácí čtyři body.

Základní sestava doznala po týdnu čtyř změn, kde brankáře Krixe, Holého, Kheila a Tesaře nahradil kvartet Čepela, Mohammed, Son Šíma, a „Bobby“ Dat Nguyen Tien. Kladno hned od úvodního hvizdu praktikovalo tvrdý a důrazný fotbal, ale Vyšehrad držel krok. Po deseti minutách hry a centru do vápna Čepela neudržel míč v rukou a ten se naneštěstí odrazil k domácímu Procházkovi, který snadno otevřel skóre: 1:0.

V 18. min. ale Špaček trefou z hranice vápna k tyči vyrovnal: 1:1! Dvě minuty nato Dinov z přímého kopu trefil do šibenice: 1:2!

Naše U 17 v tu chvíli vedla nad jedním ze soupeřů posedmé v této sezoně, ale popáté o toto vedení přišla. Ještě v první půli ve 34. min. vyrovnal Kolka na 2:2 a po změně stran v 57. min. Procházka svým druhým gólem rozhodl o výhře Kladna 3:2. V závěrečných zhruba dvaceti minutách měl tým Vyšehradu takřka drtivý tlak, ale vyrovnat se mu už bohužel nepodařilo.

V neděli 26. března naše U 17 přivítá doma na Vyšehradě tým Jablonce, který je osmý v tabulce. Výkop utkání je čtvrt hodiny po poledni. V prvním vzájemném měření sil koncem srpna v Jablonci zvítězili mladí Severočeši 1:0.

U 17: SK Kladno – Slavoj Vyšehrad 3:2 (2:2)

22. kolo České ligy mladšího dorostu, hráno v neděli 19. března 2023 v areálu SK Kladno (hřiště UMT). Branky: 10. a 57. Procházka, 34. Kolka – 18. Špaček, 20. Dinov. Rozhodčí: Gerhardt – Ježek, Pejša. ŽK: Měchura, Procházka – Špaček, Heřmánek. Diváků: 60.

Kladno U 17: Tunka – Kolka (62. Janát), Novobilský, Požár, Měchura (62. Feřtek), Kos, Mucha, Eška (90. +1 Hůla), Procházka, (88. Abrham), Hrudka, Kopta. Trenéři Radek Duda a Marek Novobilský.

Vyšehrad U 17: Krix – Holubovský, Krajíček, Dang Le Truong Khanh, Mohammed (54. Kireev) – Řezáč, Son Šíma, Dat Nguyen Tien (64. Dovrtěl) – Špaček, Dinov, Heřmánek. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Krix a Krasikov. Trenéři Allan Kheil a Jan Dovrtěl.

Zápasy, ve kterých „sedmnáctka“ Slavoje Vyšehrad nad soupeřem vedla

Vyšehrad – Chrudim 1:3 (1:1)  Hráno 7. srpna 2022. Branky: 1. Míšek – 11. Mošner, 62. Kohout, 71. Kaválek.

Vyšehrad – Kladno 3:1 (2:0)  Hráno 21. srpna 2022. Branky: 24. Kireev, 35. Řezáč, 77. Gajzler – 85. Požár.

Vyšehrad – Petřín Plzeň 3:3 (2:2)  Hráno 14. září 2022. Branky: 36. Heřmánek, 38. Gajzler, 85. Šoškič – 8. a 65. Kulhánek, 40. Holmik.

Vyšehrad – Žižkov 3:1 (1:1)  Hráno 18. září 2022. Branky: 39., 67. a 90. (+1) Gajzler – 26. Bartoš.

Táborsko – Vyšehrad 2:2 (1:1)  Hráno 25. září 2022. Branky: 11. a 81. Breit – 20. Gajzler, 80. Vu Hung Khanh.

Admira – Vyšehrad 3:3 (2:0)  Hráno 6. října 2022. Branky: 2. Formandl, 18. Kubánek, 79. Kutílek – 49. a 53. Vu Hung Khanh (obě z penalt), 63. Gajzler.

Kladno – Vyšehrad 3:2 (2:2)  Hráno 19. března 2023. Branky: 10. a 57. Procházka, 34. Kolka – 18. Špaček, 20. Dinov.