TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

Vinou lacino inkasovaných branek U 19 prohrála na Kladně jasně 0:4

19. 03. 2023

U 19 – Ve třetím jarním kole utrpěli starší dorostenci Slavoje Vyšehrad svoji první porážku v odvetné fázi sezony. Odvezli si ji z Kladna, kde podlehli celkem jasně 0:4. Přitom šlo o velmi důležitý zápas, v němž mohli mladí šemíci notně oživit svoje šance na záchranu v soutěži.

Náš tým U 19, který byl z různých důvodů oslaben o šest hráčů většinou ze základní sestavy (jmenovitě brankáře Havlíčka, obránce Králíka, Burkuše a záložníky Slapničku, Laštůvku a Bartoška) nebyl sto držet krok s důrazným a silovým fotbalem domácích hráčů. A když se k tomu přidaly chyby hráčů v zelených dresech při jejich bránění, včetně situací při standardkách, bylo už v poločase skóre 3:0 a o osudu celého zápasu de facto rozhodnuto. Další příležitost odlepit se ze dna tabulky druhé nejvyšší dorostenecké soutěže tak zůstala nevyužita. Její chvost má nyní po 22 odehraných kolech tuto podobu: 18. Kladno (20 bodů), 19. Tempo (11 bodů) a 20. Vyšehrad (10 bodů).

Oproti předešlému zápasu s plzeňským béčkem došlo na tři změny v základní sestavě, kde brankáře Havlíčka, Králíka a Slapničku nahradili Bedrník, Šavel a Klinka. A bylo to právě posledně jmenovaný hráč, tedy Klinka, kdo mohl poslat Vyšehrad jen několik vteřin po zahájení hry do vedení: jeho střelu totiž vyrazil domácí gólman Vajshajtl na břevno a od něj se odrazil do pole ven. Odražený míč se ještě snažili současně dopravit do sítě Šavel i Šoškič, ale radost jim pokazil kladenský Duda, který míč odvrátil před brankovou čarou.

Až do 24. min. produkoval tým Vyšehradu dobrý fotbal, pak ale kladenský Kalina rozehrál z levé strany přímý kop, dlouho letící míč ke vzdálenější tyči nedokázal nikdo odvrátit, a tak Bokša zblízka hlavou otevřel skóre: 1:0. Naprosto zbytečný gól… O tři minuty později Bedrník vyrazil střelu domácího Doška pod břevno do zámezí na roh. Ten rozehrál Janega, míč propadl přes hranici malého vápna ke Kalinovi  ten pohodlně zvýšil: 2:0. A ve 36. min. Veselý střelou z trestného kopu k tyči zvýšil na 3:0. Tři minuty před poločasem po dalším rohu pak ještě Novák trefil tyč.

Po změně stran sestava Vyšehradu doznala postupně změn, ale k výraznějšímu ohrožení domácí brány se už hráči v zelených dresech nedostali, a tak sice poprvé na jaře, ale celkově už poosmé v této sezoně vyšli střelecky naprázdno. Naopak přesně po hodině hry po centru z pravé strany Došek střelou na bližší tyč uzavřel skóre na 4:0 a v závěrečné půlhodině se už nic podstatného neudálo, Kladno zaslouženě vyhrálo.

V neděli 26. března v 10 hodin naše U 19 přivítá doma na Vyšehradě tým Jablonce, který je šestý v tabulce. V prvním vzájemném utkání koncem srpna v Jablonci zvítězili Severočeši 7:0.

Trenér U 19 Dominik Gerža: „Pro nás poněkud nešťastný zápas už z toho důvodu, že nám chyběla řada hráčů, přičemž na poslední chvíli vypadl gólman Havlíček, zároveň i Bartošek, Slapnička a z administrativních důvodů Králík. Na naší hře se to projevilo, dostávali jsme góly po chybách při bránění. Přitom až do prvního gólu jsme hráli dobře, ale pak jsme poprvé inkasovali, a to nás srazilo dolů. Za optimálních okolností by pro nás bylo Kladno hratelným soupeřem, takhle ale bylo už v poločase rozhodnuto. Na hřišti podle mě nebyl až takový rozdíl, který by odpovídal výsledku 4:0, ale takhle to bohužel je. Za týden hrajeme doma s Jabloncem, to snad už budeme zase v silnější sestavě s více možnostmi, jak ji poskládat. Na Kladně jsme dostali vyloženě laciné góly: co jsme domácím nabídli, to také dokázali proměnit. Jinak toho víc nebylo, v poli šlo o vyrovnaný zápas. Směrem dopředu jsme však měli být nebezpečnější.“

U 19: SK Kladno – Slavoj Vyšehrad 4:0 (3:0)

22. kolo České ligy staršího dorostu, hráno v neděli 19. března 2023 v areálu SK Kladno (hřiště UMT). Branky: 24. Bokša, 28. Kalina, 37. Veselý, 60. Došek. Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 5:5. Soupeřem zblokované střely: 1:1. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 2:1. Rozhodčí: Ježek – Gerhardt, Pejša. Bez karet. Diváků: 60.

Kladno U 19: Vajshajtl – Truhlář, Kácl, Bokša, Novák – Kalina (70. Hoffmann), Hanuščík (78. Rous) – Veselý (70. Zoubek), Duda, Došek (63. Kraček) – Janega (78. Mysliveček). Trenéři Jan Pejša a Jakub Andrýsek.

Vyšehrad U 19: Bedrník – Klaban, Holan, J. Toman, Průša – Pfaf, Cvoreň, Kefurt, Klinka (55. Prýmas) – Šavel (55. Gruntorád), Šoškič (72. Romanishak). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Čepela a Kireev. Trenéři Dominik Gerža a Zdeněk Jaroš.